Na dřeň (2012)

Francúzi vedia, hlavne čo sa týka nezvyčajných osudov a príbehov. Marion Cotillard opäť potvrdila, že je najlepšou europskou herečkou a i bez nôh v tom naozaj vie chodiť. Film je svojou atmosférou veľmi syrový a ťažký , ale dojme vás toľko krát, že z toho budete až na mäkko. 75%

Kopačky (2008)

Občas predvídateľné, ale inak celkom príjemné spestrenie dňa, hlavne keď vonku zúri marcová víchrica. Jason Segel má pár svetlých momentov a Mila Kunis je jednoducho úžasná, no tieto filmy ma až tak neberú, takže viac ako tri dať nemôžem.

Tři králové (1999)

Konečne film, pri ktorom nemáte pocit, že americká armáda je armádou spásy, škoda, len toho, že ma to nebavilo :D

Pekelná výzva (2013) (pořad)

Občas som sa zasmial, inak čistý primitivizmus.

Lawrence z Arábie (1962)

Staré filmy mám v podstate rád, ale Lawrence ma nejak nezaujal. Možno pred 5Otimi rokmi v kine, by som bol z toho na mäkko, no dnes som sa len veľmi ťažko sústredil, na to čo sa deje na obrazovke a to je veľké mínus, hlavne pri tak natiahnutej dĺžke.

Lincoln (2012)

Réžia bola skvelá, výprava bola skvelá, herci boli skvelý, tak prečo ma to tak strašne nudilo???

Domek z karet (2013) (seriál)

1.séria: 90%, 2.séria: 94%, 3. séria: 90%, 4. séria: 90%, 5. séria: 80%. Veľmi zaujímavo spracovaný seriál s Kevinom Spaceym, ktorý si očividne svoju roľu užíva. Prijemne mu sekundujú aj Robin Wright a Kate Mara. Seriál nenudí, od réžie Davida Finchera, sa to ani nedá snáď očakávať, plynulo sa vyvíja a čím ďalej tým viac si ma získava. Plus scenár je na tej najvyššej úrovni.

Pí a jeho život (2012)

Ang Lee ma opäť presvedčil o svojej jedinečnosti podať silný príbeh v zaujímavom prevedení. Veľmi príjemný snímok, ktorý keby bol o 20 minúť kratší, tak by mal bližšie k dokonalosti. Na animované zvieratá sa dá zvyknúť, hlavnú dvojicu Pi-Richard Parker som si obľúbil a všetko to bolo zabalené do hi tech obalu, ktorý vo mne evokoval všetky pocity. Pre mňa zatiaľ najlepší Lee za poslednú dekádu. 80%

Pozemšťan (2007)

Veľmi zvláštny film, ktorý ma zaujal svojim príbehom na ktorý sa veľmi dobre pozerá. Čo ma však sklamalo bola určite tak povediac amatérska réžia a nesprávny výber hercov, ktorý nie všetci podávali kvalitné výkony. Ale nemôžem tvrdiť, že by ma to nebavilo.

Dobrou noc a hodně štěstí (2005)

Filmy na podobnú a celkovo politickú tému ma zaujímajú a keď sú dobre napísané a natočené, tak ma určite nenudia. A práve pri tomto snímku všetko klaplo do seba, či už skvelá režijná práca Georga Clooneyho, výber hercov, scenár, alebo atmosféra a pre mňa sa z toho vykľul malý veľký film. Záverečný prejav a scéna tomu všetkému nasadila korunku a neostáva mi nič iné, len konštatovať, Good Night, and Good Luck!