Země naděje (2012)

Gus Van Sant, je režisér, ktorý sa svojmu remeslu rozumie, to bez pochyby. V Promised Lande dokonca obnovil spoluprácu s Matom Damonom a navodil príjemnú atmosféru. Škoda len, že film totálne padá na nezaujímavom a obohranom príbehu.

Napola: Hitlerova elita (2004)

Srdcervúci príbeh nádejného mladého nacistického boxera, ktorý vyznel malinko trápne. Moc ma to nechytilo, čistý priemer.

Ve stínu (2012)

Najlepší český film za posledné roky. Výborná atmosféra, výborná hudba, výborný herci, škoda, že to len miestami škrípalo a nebavilo. Ale v celku zvládnuté.

Smrtihlav (1998)

Pre mňa určite sklamanie, pretože som si od tohto filmu dosť sľuboval. Za prvé ma vôbec nenadchli herci, snáď s výnimkou Jennifer Connelly a za druhé mi prišiel Dark City ako film, ktorý sa proste tvári viac ako naozaj je. Alex Proyas nie je zlý filmár, čo dokázal aj pri iných filmoch. I tu vykresal skvelú a ponurnú atmosféru v temnom meste, no neviem. Nedokázal sa mi proste zalúbiť. Ale Proyas je mojím novým favoritom na sfilmovanie rebootu Batmana.

Taká malá propaganda (2001)

Veľmi zaujímavý dokument, na slovensku veľmi živá téma aj dnes, Mečiar bol veľký prefíkanec.

Nespoutaný Django (2012)

Tarantino nechal za sebou všetkých a to mílovými krokmi. Django je jednoznačne filmom roka, čo akademici síce prehliadli, ale tisíce divákov po celom svete si museli dať dva a dva dokopy. Už od začiatku som bol uchvátený skvelou westernovou atmosférou, či nadupaným soundtrackom. Chris Waltz a Leo DiCaprio predvádzajú bravúrne herecké výkony a Jamie Foxx im je slušne v pätách. Skvelá pocta shpagetti westernom a slušná nádielka nezabudnuteľných scén, krvi a humoru. Pre mňa asi najlepší Tarantino, smrkal sem blahem.90%

Návrat do budoucnosti III (1990)

Táto časť je moja najobľúbenejšia a i keď nie je dokonalá, tak dýcha skvelou atmosférou divokého západu.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Jednotka ma dostala viac. Nesedel mi ani ten zamotaný dej, ani tá vízia budúcnosti. Možno keby to vidím pred 24 rokmi tak budiž. Ale i tak sa teším na kovbojskú trojku, ktorú som v dectve miloval.))

Základní instinkt (1992)

Priemerný thriller s dokonalou a neodolateľnou Sharon Stone.