Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Tarantinov najslabší film, aký som mal doteraz možnosť vidieť. Prvá hodina dosť nudná, plná nezáživných kecov sexi holiek, na druhej strane dávam tri hviezdičky aspoň za scény s autami a zas kvôli tým sexi holkám. 55%

Amistad (1997)

Pri tomto filme ma v prvom rade prekvapilo, že sa dostal do tak malého povedomia ľudí. Ináč sa nejedná vôbec o zlý film, myslím, že ide o taký lepší Spielbergov priemer. Boje zo súdnej siene boli zaujímavé, bohužiaľ ale nie všetky, zato zobrazenie utrpenia otrokov na Amistade bolo silné a emotívne. Najväčším plus filmu sú však starí štramáci Anthony Hopkins a Morgan Freeman, ktorí podávajú famózne výkony. 78%

Hříšné noci (1997)

Sex, drogy a Rock N Roll. P.T. Anderson už v tomto snímku dokazoval svoj cit pre réžiu a musím uznať, že zábavný, no pritom drsný pohľad do zákulisia pornografického priemyslu mi ubehol oveľa rýchlejšie a pohodlnejšie ako napríklad neskoršia Magnólia. A to nie len vďaka už spomínanej réžii, ale aj herecké výkony boli vynikajúce, scenár a v neposlednej rade soundtrack. Škoda len toho konca, ktorý mi trocha nepasoval k vyvíjajúcej sa situácii. 80%

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

No po druhom pozretí musím hodnotenie zvýšiť, pretože tento diel je oveľa lepší ako sa na prvý pohľad zdá a je oveľa lepší ako predchádzajúce dva diely do kopy. Zdal sa mi viac psychologickejší, zábavnejší (niektoré scénky medzi Ronom, Harrym a Hermionou výborne fungovali), pohodovejší a čo je podstatné dosť sa drží knižnej predlohy, samozrejme na pár výnimiek. A aj napriek tomu, že sa tam samozrejme nemohlo zmestiť všetko, tak mi to prišlo, že žiadna podstatná časť knihy nechýbala. A aby som nezabudol, tak David Yates tu preukázal oveľa lepší cit pre réžiu ako pri predošlom diele. Po Väzňovi z Azkabanu jednoznačne najlepší diel. 81%

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Film padá hlavne na absurditách, ktoré sa tam dejú a nemajú skoro nič spoločné s knižnou predlohou. Mne proste tieto nezrovnalosti vadia a u Ohnivej Čase ich tam bolo požehnane, to ani nehovorím o vynechaní dôležitej postavy Luda Bagmana. Film ani nie je taký zlý ale nesedela mi ani réžia Mikea Newella ani výber niektorých hercov (Krum, Fleur, Karkarov, Madam Maxime), ktorý sú úplne iný ako keď čítam knihy. Škoda, že Caurón nepokračoval v režírovani aj ďalších dielov. 40%

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Jednoznačne najlepšie filmové spracovanie zo všetkých 8 častí. Alfonso Cuarón dokazuje svoje kvality v plnom rozsahu a Väzeň z Azkabanu je nie len brilantne technicky natočené dielo ale má aj konečne plnohodnotné herecké výkony, pretože fakt vidieť ako dokáže pracovať s hercami a dostať z nich to najlepšie. Čo ešte Columbusovým prvým dvom spracovaniam chýbalo bol lepší strih, ktorý ma Cuarón na oveľa lepšej úrovni. Škoda len, že nepokračoval aj v ďalších filmoch, pretože majú klesajúcu tendenciu a bol by som úprimne zvedavý ako by si s ostatnými dielami poradil. 83%

Brazil (1985)

Prazvláštny a čudný film typický pre Terryho Gilliama a nejak som ho na prvý krát nedokázal naplno stráviť a vychutnať si jeho realistickosť, bizardnosť a grotestnosť. Je pravda, že občas sa mi dokonca stalo, že som pri niektorých scénach tŕpol a fakt som sa už nevedel niekedy dočkať konca. Možno si na Brazil ešte nájdem čas, teraz 60%

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

To bola teda poriadna ptákovina, ktorú mohla pripraviť len dvojica Rodriguez a Tarantino. Chápem, že im to ľudia žerú, krv, sexi ženy (aj keď bez jednej nohy), zombie, streľba, smrť Josha Brolina, no na mňa tam bolo až moc krvi, nechutného slizu a nelogických blbostí a ku koncu ma to už fakt nebavilo. Grindhouse: Machete: 75%, v blízkej budúcnosti pozriem Grindhouse: Auto zabijak a Grindhouse: Planeta teror: 62%

Sedm statečných (1960)

V poslednej dobe som videl westerny, čo fakticky stáli zato a vytvoril som si okruh tých naj a pridávam k ním aj Sedem statočných. Výborný herci, výborná hudba, skvelá atmosféra. 88%

Tohle je válka! (2012)

Ničím zaujímavá mainstrimová zábava, ktorá nedisponuje príliš vydareným scenárom a jeho zápletka je čitateľná od začiatku až dokonca. Akcia mi prišla nezvládnutá a tých pár vtipných scén ma nepresvedčili o tom, že by mal mať tento film až také vysoké hodnotenie. Tom Hardy bol dobrý, Whitherspoon akoby zabudla na svoje lepšie úlohy a o Chrisovy Pineovy pochbujem, že má nejaký mozog. 40%