Závod s časem (1981)

Príbeh stál za h.... , ale akonáhle sa na scéne ukázalo nádherné "Poršátko" 356 hneď sa bolo na čo pozerať. Nebyť tej zbytočnej vaty ktorá zabrala cca. 70% filmu, viac sa sústrediť na Porsche vs. ktokoľvek, kto je tak blbý, aby si to s ním rozdal na Mulholland dr., dať viac priestoru Dennisovi Hopperovi, ktorý opäť predvádza majstrovsky zvládnutú postavu blázna, kto vie. Možno by z toho bol celkom kultový film.

Ponorka (1981)

Možno som divný, ale fandil som hĺbkovým mínam. Je to do istej miery spôsobené tým, že nie som fanúšik nemeckého mančaftu za WW2, viem aké škody spôsobili tie prekliate Vlčie svorky spojeneckým konvojom v Atlantiku, neznášam ponorky a do žiadnej by som nevliezol ani za milión €. Moje dôvody vám iste ozrejmí aj tento film, takže vrelo odporúčam.

Uragán (2001) (pořad)

Na STV za 5, po prechode na Markízu sa z toho razom stala odpadová záležitosť a trápnosť najhrubšieho zrna.

Na souši (1944)

V sne je čas a priestor irelevantný. Dôležitý je len zážitok a čím bláznivejší, tým lepšie. Aspoň si môže človek po prebudení povedať: "Čo za haluz sa mi to zas snívala..."

Rallye smrti (2008)

... pretože som sa ako decko vedel celé hodiny hrať s "angličákmi" a plastovými vojačikmi na scény, ktoré ako keby boli vystrihnuté z tohto filmu, pretože Mad Max 2 považujem za neprekonateľný kult a Carmageddon 2 som dokázal hrávať od rána do noci, pričom som si na plné pecky púšťal Sepulturu na dokreslenie atmosféry. Ale ináč som celkom normálny.

Dvanáct (2007)

Na tento film som sa tešil už od doby, kedy som sa dozvedel, že ho Michalkov vôbec bude natáčať. Bol som totiž zvedavý, ako si poradí s Lumetovým originálom, ktorý osobne považujem za jeden z vrcholov svetovej kinematografie. A s radosťou môžem konštatovať, že som bol nad mieru spokojný. Takmer dvojročné čakanie na to, kedy sa nejaká produkčná spoločnosť láskavo uráči dať film do distribúcie sa premenilo v nádherný filmový zážitok. Z originálneho príbehu vzal len to najlepšie, pričom ho dokázal obliecť do "ruského kabáta", pridal dávku ruského humoru, ktorý síce v niektorých momentoch veľmi odvádzal od podstatného, ale dá sa to odpustiť. Navyše svoju porotu obsadil dokonalou vzorkou ruskej spoločnosti, pričom svojou postavou vôbec nevyčnieval nad ostatné a dal tak možnosť aj ostatným hereckým kolegom ukázať ich kvality. Krásne vykreslil každý jeden charakter, tak ako sa na takýto film patrí, skritizoval pomery v porevolučnom Rusku a hlavne konflikt v Čečensku a ten záver... Nuž ten záver proste musíte vidieť.

Burn-E: Světlo galaxie (2008)

Keď ma niečo dokáže rozosmiať aj o jednej ráno po namáhavom dni, tak si to zaslúži plný počet.

Fitna (2008)

Mali by sme si všetci uvedomiť, že moslimovia majú teraz 15. storočie. A čo sa dialo v starej dobrej Európe v 15. storočí deti? Začala španielska inkvizícia... A to ju nikto nečakal!