451° Fahrenheita (1966)

Ako píše kolega Renton, aj tá nadčasovosť sa občas preje, hlavne, keď film neprichádza v podstate s ničím novým. Ale možno je chyba v tom, že som skôr videl THX-ko a 84-ku, ktoré na mňa zapôsobili oveľa lepším dojmom. Najviac ma ale mrzí, že sa jedná o moje prvé stretnutie s Truffautovou tvorbou a myslel som si, že dopadne lepšie.

Bojovník (1997)

Celkom slušná depka po dopozeraní. Dusivú, temnú, dokonca až mystickú atmosféru tu Johnny zvládol na jedničku. Že by sa infikoval pri natáčaní Mŕtveho muža? A démonický Marlon, ktorý si spomenul, aké je to krásne byť znova "apokalypticky" šialený, mu nádherne sekundoval. Viac takýchto filmov.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Tak vám neviem, prečo sa tak dlho srali so scenárom, keď aj tento stál za hovno. Béčko jak sviň, nič viac, nič menej. A to som si ja blbec myslel, že sa z toho séria na staré kolená vyhrabe.

Kozoroh 1 (1977)

... a potom som si povedal, že ten vrtuľník určite vybuchne. A fakt! Za minútu bolo po ňom. Takú blbosť som už dlho nevidel, navyše totálne nevierohodnú. A ten koniec na cintoríne, som myslel, že mi zhorí monitor.

Muž, který sázel stromy (1987)

Dokonalosť! V jednej útlej knížke, resp. v tomto 30 minútovom animáku sa skrýva skoro až neuveriteľné množstvo ľudskosti. A to som si myslel, že tento cit z človeka už definitívne vyprchal. Ďakujem, že som sa mohol zmýliť.

Proposition (2005)

Tak čo to tu máme ... drsnosť, neúprosnosť, oddanosť, odplatu, hľadanie spravodlivosti, zem bez pravidiel, odpadlíkov, znásilnenie, vraždy, brutalitu, psychopatov, násilie a morálnu dilemu ... nestačí? Tak vám dám navyše neskutočnú "Dead Man" atmosféru a dokonalú hudbu a je to za plný počet.

U-Turn (1997)

Keď je zle, prečo by nemohlo byť ešte horšie...

Sigur Rós - Heima (2007)

Neustále zimomriavky po celom tele, jemný úsmev na perách a slza v kútiku oka od toľkej krásy. Dámy a páni, Sigur Rós! Hudba, ktorá sa nepočúva ušami, ale srdcom.

Jak se krotí krokodýli (2006) odpad!

Čo je veľa, to je veľa! Veď ten "film" nemá ani poriadnú výstavbu príbehu a charakterov. Humor, o ktorom predpokladám, že by sa mal aspoň trošku vyskytovať v takýchto filmoch, si radšej vzal dovolenku, ako by sa mal podieľať na tejto hlúposti. Trpel som pri tom skoro dve hodiny v nádeji, že možno na konci predsa len, aspoň iskrička nádeje, a ono nič.