Santa je úchyl! (2003)

Milý Santa! K Vianociam by som si želal nejakú skvelú vianočnú komédiu, ale nie plnú sračkoidných scén zo skvelého rodinného života. Nie, ani náhodou! Želal by som si niečo netradičné a vtipné úplne iným spôsobom, na aký sú ľudia na Vianoce zvyknutí. A Santu nech nehraje nejaký vyhasnutý béčkový panák, ale napríklad ... napríklad taký Billy Bob Thornton. Páni, to by bolo skvelé. A kľudne môže aj chlastať, nadávať a kefovať všetko, čo sa mu dostane do rúk. Ďakujem.

Opustit Las Vegas (1995)

Nemôžem proste inak ako za plný počet. Sám film o sebe by bol maximálne tak za 4, ale jeho sociálne-filozoficko-psychologický dopad na moju osobu mu pridáva tú jednu hviezdičku navyše. A to ani nie tak z hľadiska filmu ako takého, ale práve z úvahy nad životom, jeho zmyslom a možnosťou zanechať ho spôsobom, ktorý si každý človek môže zvoliť podľa jeho najlepšej vôle. A to ani nehovorím o tom, aký výsmech pre konzumnú a nerozmýšľajúcu spoločnosť vidím v rozhodnutí hlavného "hrdinu" vziať si život v "hlavnom meste zábavy". Absolútorium samozrejme patrí Nicolasovi za dokonalé vtelenie sa do jeho úlohy.

Ostrov pokladů (1987) (seriál)

Ako malý som bol z toho totálne "vyplesklý", dokonca si matne spomínam na niektoré pasáže. Celkom rád by som si to pozrel znovu, pravdepodobne sa to však už nikdy nikde v TV neobjaví.

Million Dollar Hotel (2000)

Psychedelický nadzmysel. Zaujímavý, miestami chcene filozofujúci. A to ani zďaleka nepovažujem U2 za najlepšiu rock-popovú kapelu všetkých čias.

Inland Empire (2006)

ehm, tak, no ... len by som chcel podotknúť, že ľudia trpiaci duševnými poruchami by rozhodne nemali brať drogy a následne potom točiť filmy. Tak asi tak. Ešte predsa len niečo, prezradím vám tajomstvo. Chcete? NIČ TAM NIE JE!!! Ani sám Lynch nevie, čo natočil. A reči o nejakom odkrývaní zmyslu si strčte do prdele.

Griffinovi (1999) (seriál)

Tak aby ste boli v obraze, tento seriál patrí medzi to najlepšie, čo som na animovane-seriálovom poli kedy videl. Predčí ho snáď už len spoločný benefičný koncert Adolfa Hitlera a Davida Hasselhoffa, ale na ten, žiaľ nemá nič. A vonkoncom nevadí, že to občas nedáva zmysel, však?

Jeden svět nestačí (1999)

Ešte väčšia hlúposť, než som dúfal. Klišovité, prvoplánové a uťahané. Úplná strata času.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Film, ktorý ma utvrdil v tom, že to utrpenie z učenia predsa len za niečo stojí (teda aspoň dúfam, že za niečo bude stáť - keď tak dám za pár rokov vedieť).

Nauka o snech (2006)

Film to bol viac ako zaujímavý, to je bez diskusie. Má však jednú podstatnú vadu v tom, že Gondry, hoci sa snažil ako chcel, nedokázal to klipové spracovanie ukormidlovať počas celej dĺžky filmu. Takto som sa viac ako hodinu a pol pozeral na klip, ktorý mal mať maximálne 10 minút, aby bol dobre stráviteľný. No a scenár tiež nič moc teda, ale zámer sa pánu režisérovi podaril splniť - občas som už nerozpoznal sen od reality a bol som z toho teda pekne zmätený.

Život je krásný (1946)

Je až neuveriteľné, aký krásny film sa z toho vyklubal. Trošku viac sentimentálny na môj vkus, ale viete Vianoce, priatelia ... a ... áno, áno na konci ukvapla aj jedna slzička.