Crown Vic (2019)

Velmi příjemná jednohubka s parádním výkonem Thomase Jana.

Vlastníci (2019)

Na začátek parádní rozjezd, kde si člověk zamiluje každou postavu, a tolik odlišných povah najednou působí opravdu zábavně a vtipně. Jak mě na začátku charakter jednotlivých postav bavil, ke konci mě jeho vyhrocenost začínala vážně srát a já už jen čekal, kdy to celé konečně skončí.

Mizerové navždy (2020)

Z nostalgie a úcty k předchozím dílům dávám tři hvězdy, ale jsou to slabé tři hvězdy. I když to mělo své světlé momenty, spoustu času jsem jen kroutil hlavou a čekal, kdy přijde chvíle ještě o něco přitaženější za vlasy než jsem právě viděl. Jako nejtrapnější moment filmu mi přijde přerod hlavního padoucha v závěru, to jsem vážně odmítal pobrat.

Vlk z Wall Street (2013)

Musím říct, že zrežírovaný a zahraný je to parádně. Ale ty hlavní postavy mě neskutečně sraly. A to tím, že jsou skutečné, přesně takový sráči tu byli a jsou a zahrávají si s lidskou hloupostí, nezkušeností a ke všemu tomu jejich chování využívají kapitalismus.

Gentlemani (2019)

Přes značně nepřehlednou první polovinu se film od druhé poloviny do konce stáčel k tomu nejlepšímu, co Guy Ritchie umí a závěr jsem si opravdu užíval. Chvíli to trvalo, než jsem se na začátku zorientoval, ale postupně, jak jednotlivé střípky příběhu zapadaly do sebe, jsem si tu jízdu vážně užíval na plno.

Sexuální výchova - Série 2 (2020) (série)

Je to pořád paráda, naprosto návykové jako první série. Ale na rozdíl od první série to nebylo už tak vtipné, chybí ta ztřeštěnost a nevázanost. Oproti tomu druhá série vyspěla stejně jako hlavní hrdinové, neustálý vtip tu vystřídaly dramatické pasáže,vážnost a hloubka jednotlivých postav. I když mě ty neustálý homosexuální líbačky neuvěřitelně sraly a sem tam mi chyběla ta roztomile vtipná nezkušenost Otise a nezřízená extravagantnost Erica z prvního dílu, sérii jsem zhltnul na jeden zátah, navíc hudební doprovod pecka, takže opět dávám plných pět hvězd.

1917 (2019)

Survival bojová akce a konečně nějaký kvalitní válečný film. Kamera super, prostředí naprosto parádní, až mi bylo líto, že to tak rychle skončilo. Kulisy zničené prázdné krajiny plné zákopů s krysami a těly, rozbombardované město v noci osvětlené ohněm a světlicemi, to bylo něco parádního a skoro mě mrzí, že to uteklo tak rychle a nešlo se v těch lokacím pozdržet o trochu déle.

Zodiac (2007)

Je to zábavné, nicméně něco mi tam od Finchera chybělo.

MINDHUNTER: Lovci myšlenek (2017) (seriál)

Pecka. Seriál od Finche o sériových vrazích nemohl dopadnout jinak. Skvěle ztvárněná dvojice ústředních hrdinů, postupně se zvyšující napětí, do toho nepříjemná tichá hudba, slast. Už se těším na další sérii.

Banda (2019) (seriál)

Bomba. Konečně seriál, který zkouknu za jediný den bez pauzy, a to ne pro jeho krátkou stopáž. Už mě unavují každý rok opakující se DC a marvelovský filmy o hrdinech. Tohle mi do žánru přináší svěží vítr a konečně jsem zase u něčeho vydržel sedět s přilepenýma očima v televizi.