Wipeout - Souboj národů (2011) (pořad) odpad!

Hrozný, čumět na ty český rádobycelebrity v už tak pro mě debilní soutěži. Ukrajinci a Poláci si tam narvali olympijský vítěze, Češi vsadili na fifleny a fifloně.

Ninja Faktor (1997) (pořad)

Na japonských soutěžích miluju to, že v nich (skoro) nikdy nikdo nevyhraje a výhra v nich vám zařídí (skoro) nehynoucí slávu. Což je rozdíl od těch evropských a amerických, kde tak nějak vždycky někdo vyhraje i když se tam plácá jako nudle v bandě a z poloviny překážek spadne (ano nárážím na WIPEOUT). Tohle je o nehoráznym skillu a sebeobětování.

Ratatouille (2007)

"Hezké !" - to je to jediné, co mě v souvislosti s RATATOUILLE napadne. Od PIXARu jsem zkrátka čekal větší porci švandy.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Skvělej seriál, kterému sundavám jednu hvězdu za poslední sérii. Skoro to vypadá jako kdyby scénáristé prodělali lobotomii, protože postavy najednou říkají věci které nemají hlavu ani patu a vtipy jsou někde na úrovni teenage úchyláren typu Prci, prci, prcičky. V podstatě s příchodem Dr. Amy Farrah Fowlerové to jde pěkně do ho... Doufám, že se scénáristé vzchopěj a klukům ty holky pěkně rychle seberou, protože s nima je ta zábava o 200% dole.

Equilibrium (2002)

Příliš sterilní, příliš nudné, příliš Matrix. Díky tomuhle filmu jsem dlouho nemohl přijít na chuť Christianu Baleovi a změnil to až Temný Rytíř.

Uspořená libra (1963) (TV film)

Zajímavost o filmu: Text dopisu, nebo tedy její část, která jde vidět ve filmu) a který chce Stella Zázvorková mermocí poslat do Tararingapatam zní: Pálím tady často !? Hihihi !!! Přála bych si od Vás držet opět něco tak poutavého. Zda-li !? Bláhové sny, které mnou zmítají jsou jako vlny oceánu, který nás dělí.

Zeitgeist: The Movie (2007)

Komu se tohle líbilo, ať si zahraje čtyři díly METAL GEAR SOLID, protože ten má konspirační teorie na podobné vlně, ale mnohem lépe promyšlené :-).

Naruto (2002) (seriál)

Skvělej seriál, kterému sundavám jednu hvězdu za nehorázný natahování dílů. To co by se dalo ukázat v jednom díle se vždy natáhne tak na 30 dílů, prostřednictvím různých "vzpomínek" a "replayů". Časem je to v každém díle tak fifty-fifty - polovina nový děj, polovina vzpomínky a neustálé opakování toho samého, co už jsme viděli. Jinak propracovanost světa, postav a celé filozofie najde málokde konkurenci, proto 4 hvězdy. P.S. Ohromným pozivem je také fakt, že postavy STÁRNOU, což je u jakéhokoliv animovaného seriálu věc nevídaná.

13 samurajů (2010)

Konečně film který ukazuje moji oblíbenou časovou periodu japonska bez příkras. Tak trochu variace na západní filmy typu DANNYHO PARŤÁCI, s tím rozdílem, že zde se nejde vyloupit kasíno, ale zabít zlý šogunův bratr. V první polovině filmu sledujeme přípravy, v druhé exekuci samotného plánu = exekuci šógunova bratra. Zajímalo by mne jestli herci strávili tolik času, aby se naučili zacházet s katanou, nebo jestli je "samurajství" jejich celoživotním koníčkem, protože přesně takhle to vypadá - všichni zacházejí s obávaným japonským mečem, jako by se s ním narodili. Pokud je pravda, co napsal T2 a rozpočet byl skutečně $6 mega - tak klóbrc dolů a po druhém skouknutí přidám pátou hvězdu.

Akira (1988)

Vynikající japonské anime, které jsem bohužel viděl až teď. Příběh je parádní, akorát si ho člověk v hlavě musí trochu poskládat a tak trochu nechápu, co na něm všem připadá složitého. SPOILER JAK PRASE: Tetsuo se zkrátka stane bohem a na konci už mimo NEO-TOKYO ve svém vlastním vesmíru zahájí velký třesk. Tečka.