Píseň pro Rudolfa III. (1967) (seriál)

Já to chápu: dobří herci, dobří zpěváci, odvážné věty pronesené v televizi, rok 68. To všechno upřímně chápu a oceňuju, jen se mi to prostě nelíbí, není to ani částečně můj šálek čaje.

Profesionál (2001) odpad!

Pokud jde o béčkové akční filmy s béčkovými akčními herci, ještě nikdy jsem nemusel sáhnout takhle nízko. Seagal sice není můj oblíbený JCVD, ale všechny jeho filmy jsem zatím dokoukal. Tento ne, nešlo to.

Dáma a Král - Smrt na dlouhých vlnách (2018) (epizoda)

Byl jsem rodinou specificky upozorněn na tento díl seriálu, který jinak neznám, protože jakmile je jen trochu času, jsem u vysílačky. Bohužel jako vždy, když se scénáristi libovolného detektivního seriálu chopí nějakého tématu, i toto zpracování zaujme nejvíc naprosté laiky, kdo se trochu orientuje, je spíš zklamán. Chyb je tam nepočítaně a některé i poměrně zásadní pro děj: když stanice vysílá, tak neposlouchá, takže těžko můžu nahrávat, jak na mě někdo jiný křičí; navíc vzhledem k FM modulaci z toho je jen rušení, rozhodně to není více se překřikujících srozumitelných hlasů. Česká a polská CB norma nejsou kompatibilní, takže český CBčkář se normálně s polákem nedomluví - vůbec ho neslyší - kamioňáci by mohli povídat. A třešínka na dortu: v celém díle nebyla ani jednou vidět CB anténa, to je takový cca 6 metrů dlouhý prut - všechny zobrazené antény byly televizní. Jako detektivka to sice bylo napínavé a se zvraty, ale jak už tu psal někdo jiný - že by bylo možné sledovat nějaké stopy a vydedukovat padoucha, to ne - prostě to nakonec Hádek vysázel na stůl, jak to měl ve scénáři a kdyby se doktor nejmenoval Adolf a od začátku nečučel jako vrah, tak by tam byl do počtu. Víc než dvě dát nemohu. PS: Proč, probůh, se díl jmenuje "Smrt na DLOUHÝCH vlnách", když CB jsou krátké vlny a několikrát to v seriálu i zazní?

O statečném kováři (1983)

U téhle pohádky jsem se celé dětství strašně bál, ještě teď mi přijde zbytečně démonická. V dospělosti mi nesedí Kříž coby hlavní hrdina (megasilný kovář vypadá jako střízlík) a hudební podkres. Ale to jsou jen osobní preference, celkově je pohádka jasný nadprůměr.

Anděl Páně 2 (2016)

Třikrát se počural a ještě se nahoře hodinu modlí!

Zlatovláska (1973) (TV film)

Buďte spokojení, Jiřík se nám žení Prý já za to můžu, tak to není Na co z toho jářku vinit kořenářku? Láska vyhrává!

Cesta za pomstou (2014)

Na pozdně obtloustlého Seagala možná nadprůměr, ale celkově dosti slabý film.

Krotitelé duchů II (1989)

Na počátku devadesátých let jsem v útlém dětském věku viděl nejdříve dvojku (možná dokonce v kině?) a jedničku až o několik let později. Dodnes si pamatuju, jak jsem byl skoro počůraný strachy a o Vigovi a Janoszovi se mi ještě řadu týdnů zdály děsivé sny. Až v dospělosti jsem ocenil, že to je vlastně komedie. Ale i dnes se mi víc líbí právě dvojka, což je jistě minoritní názor, ale těžko s tím něco nadělám.

Poslední mise (2004)

Seagala zrovna nemusim, vzdy jsem fandil spise JCVD - zvlaste na filmy po roce 2000 nejsem obvykle schopen se dokoukat, jak jsou blbe. Nicmene tento jsem zvladl az do konce, nenudil se u toho a celkove ho hodnotim jako lepsi prumer.

Život na zámku (1995) (seriál)

Od počátku devadesátých let je toto pro mě jediný koukatelný seriál s větším počtem dílů. Evidentně umíme natočit minisérie, případně krimisérie, které mají děj v rámci dílu uzavřený, ale delší provázaný seriál ne. Jasně, není to žádné extra umění, některé pozdější díly už laťku příliš nedrží, ale celkově v porevoluční tvorbě nadprůměr.