Čarodějky ze Salemu (1996)

Ťažko pochopiť zmýšlanie Abigail a jej snahu obviniť každého z bosoráctva i keď ona sama je bosorka ako šlak. Nechápem ako to tým dievčatám mohli uveriť, veď to bolo úplne jasné že všetko predstierajú. Má to trošku nedostatky v scenári. Po dramatickej stránke absolútná špička, po dejovej stránke to už trošku pokulháva. Winona Ryder ako záporačka sa mi veľmi páčila, páči sa mi jej štýl dramatizovania. Ale ťažko pochopiť hlavy ostatných "čarodejníc" raz sú nevinné, raz vinné, raz vidia duchov, raz nie. Tento film je mierne chaotický a divákovi nedá nič nové.

Vyšší princip (1960)

Strach. Strach bol cítiť z každého jedného záberu. Strach o vlastný život. Malý prestupok bol trestaný smrťou za čias ríše, tento film dáva skvelý náhlad na dobu keď sa ľuďia báli najviac. Psychológia postáv je vyobrazená dokonale, máme možnosť sledovať vývoj charakterov postáv, najmä vývoj tabuizovaného "princípa", ktorý na konci filmu protestuje proti zbytočným vraždám. Silný film, ale až na konci.

Smrt panen (1999)

Divné, možno som to správne nepochopila. Príbeh o 5tich dievčatách, ktoré rodičia držali doma od vonkajšieho sveta. Boli zasnené, letargické a apatické, z nudy zo života. Chlapci, ktorý slúbili že zavolajú, nezavolali. A tak ich to postupne zložilo. Dej sa točil predovšetkým okolo provokatívnej Lux, ktorá sa stáva promiskuítnou po sklamaní s Tripom. Prišlo mi to veľmi psychedelické, nepáčilo sa mi to..

Okno do dvora (1954)

Celý film je v podstate o mužovi, ktorý celé dni nemá nič na práci než sledovať susedov cez okno. Nezdá sa mu jeden sused a tak ho začne sledovať ďalekohľadom, ukecá pôvabnú Grace Kelly, ktorá predvádza pred kamerou svoje krivky, aby sa vlúpala do susedovho bytu a zobrala nejaké dôkazy, ktoré potvrdia susedovu vinu. Dej je napínavý, človek si nieje istý či sused skutočne zabil svoju manželku alebo nie, preto dej nemôže byť predvídateľný. Je to ale jeden z horších Hitchcockových kúskov.

Deník nymfomanky (2008)

Porno s dejovou líniou aneb náhľad no hlavy nymfomanky. Mne sa to páčilo, sexuálne scény boli vzrušujúce až na škaredých hercov, dej bol sem tam úplne od veci ale ak má niekto vyslovene rád erotické filmy tak to to je presne to čo potrebuje.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Zaujímavý, autentický námet. Film bol plný krásných myšlienok. Koniec mnou nesmierne pohol, neudržala som slzy a revala ako malé decko. Dívať sa ako silná láska Benjamina a Daisy upadá kvôli Daisynmu stárnutiu a Benjaminovmu mladnutiu vo mne zanechala hlboké pocity. Atmosféra mi pomohla vžiť sa do charakterov postáv a precítiť ich vnútorné emócie, čo dodáva filmu nesmiernu realitu i napriek svojej mysterióznosti.

Sedm let v Tibetu (1997)

Je to hajzlovstvo od číňanov ako obsadili Tibet. Ničia im kláštory, vraždia ľudí..Pritom ten ľud bol kedysi tak mierumilovný, nedovolili by ani dážďovku nezmyselne zabiť. Násilie je slabosť ľudského ega, Čína nikdy nepochopila náboženstvo Tibeťanov a oni kvôli tomu trpia..Mierne som sa rozohnila nad faktami čínskej okupácie, a teraz k filmu. Mne sa veľmi páčil priateľský vzťah medzi Dalajlámou a Heinrichom. Počas celého filmu zneli veľmi pekné citáty ako "slúženie iným ľuďom je cesta k oslobodeniu." Mňa osobne tento film veľmi motivoval, ale to je hlavne preto pretože Tibet obdivujem a som duchovne založený človek, myšlienky vo filme vo mne zanechali hlboké pocity. Počas celého filmu sme mohli vidieť ako sa mení mentalita Heinricha Herrera, z arogantného egoistického rakúšana, ktorý chcel dosiahnuť vrchol hory, spoznal aké je to žiť v chudobe. Tým sa jeho mentalita zmenila na vnímavého človeka, ktorý Tibeťanov pochopil celej ich existencii. Krása.

Spalovač mrtvol (1968)

Pre zmenu "Plameny, nežná, tě už pálit nebudou" a iné pamäti hodnotné citáty odzneli v tomto snímku. Aké majstrovské dielo na svoju československú dobu! Hrušínský a jeho vábivý hlas ma vtiahol do hrôznej blízkosti Koprfkingla a jeho mrtvoliek. Po celý čas, keď som sa dívala na tento filmík, som bola ako hypnotizovaná. Dostali sme návod, ako sa šikovne zbaviť členov rodiny, alebo iných nepriateľov, dostali sme náhľad do nacistických 40.tych rokov, dostali sme náhľad do hlavy Pana Kopfrkingla. Aké psychologické..

Lolita (1962)

Nieje to jeden z najslabších Kubrickov..Proste je to príbeh, ktorý každému nesadne a myslím, že Kubrick to na svoju dobu lepšie natočiť ani nemohol. Herečka, ktorá stvárnila dráždivú Lolitu sa do filmu dokonale hodila, James Mason, ktorý stvárnil zúfalého muža zamilovaného do mladej Lolity predviedol perfektný výkon. Bolo cítiť z každej scény, z každého záberu ako je zúfalo posadnutý Lolitou a že by sa jej nevzdal ani za svet. Jednoducho na svoju dobu je to dokonalé dielo o sexuálnej posadnutosti. Čo sa mi nepáčilo bola hudba, ktorá sa miestami vôbec nehodila alebo na mňa nijako nezapôsobila. Všetko ostatné perfektné.