• Western

Hon (2012)

Takhle to asi už v některých společnostech chodí a bohužel to začíná být módou i u nás. Malá roztomilá holčička lže jak když tiskne, všem se k tomu přizná, ale místo pořádnýho nářezu od rodičů, a převelikých omluv chudákovi učiteli, kterého jeho okolí málem zlynčuje, slyší malá Klárka, že je vše v pořádku.... Učitelka MŠ a její "odborník" na výslechy dětských obětí by taky zasloužili ... Jinak za mě film průměr - stále jsem čekal na ten okamžik, který obhájí hodnocení 87 %, ale bohužel ...

Nesmiřitelní (1992)

Nejlepší, nejreálnější a můj nejoblíbenější Western! Skvěle natočený film o tom, jak to doopravdy na americkém západě chodilo. Skvělý je dialog po závěrečné přestřelce, kdy se Eastwooda ptá pisálek Rubinek, jak mohl sám odpravit pět lidí a čeká vysvětlení typu " protože jsem nejrychlejší nebo něco podobného ", ale místo toho se dozví, že zabiják Munny má prostě na zabíjení lidí štěstí... S tím pak souvisí i to, jak Hackman vypráví Rubinkovi ve vězení, že v přestřelce nevyhraje vždy ten nejrychlejší, ale ten, kdo má chladnou hlavu, což se pak bohužel pro něj projeví ve finálové přestřelce, kdy všichni jeho zástupci v rozčilení střílí jako o život, ale vedle, zatímco Eastwood si v klidu zamíří a všechny odpraví... Jinak nádherná hudba a skvělí herci Hackman, Harris, Eastwood a Freeman.

Doktor Živago (1965)

Můj nejoblíbenější romantický film!!! Krásná Lara, zasněný Živago, krutá realita ruské revoluce a poetická nostalgie na pozadí nádherné hudby Maurice Jarreho ..... Vždy když slyším tu známou melodii, vybavím si scénu, v níž spolu milenci jdou válkou poničeným Jurjatinem je podzimní slunný den a okolo nich víří barevné listí........

Policajti z L. A. (2009) (seriál)

Jsem v půli druhé řady a je to jeden z nejlepších a hlavně nejreálnějších policejních seriálů vůbec!!! První řada je jeden ucelený příběh, kdy postavy působí velmi věrohodně a Los Angelesská policejní praxe rovněž. Za mě jednoznačně plný počet.

Nedotknutelní (2011)

Multikulturní a sociální utopie. Dobrý film na jedno shlédnutí. Pobaví a neurazí.

Rivalové (2013)

Průměr. Ruku na srdce - kdo (krom skalních příznivců silných motorů) si tenhle film po čase pustí znovu. Nechápu současné 13. místo.

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Tady je vidět jak se hodnotí na CSFD! Zfilmovaný komix od Marvelu má 80 a víc procent a jeden z nejlepších filmů ze spojení Hrabal - Menzel je průměr! Za mě plný počet "znalcům filmových majstrštyků" natruc :-) Jinak k filmu - Hrabalovská poezie s krásnou hudbou o malém Českém Němci plná skvělých hlášek. "Byl jsem odsouzen na 15 let, ale protože byla amnestie, odseděl jsem si jen 14 a 3/4 roku."

Sedm statečných (1960)

"Jste jako ten vítr, co zavane nad krajem a zmizí..." Prostě westernová nádhera!!! Kdybych si ještě mohl vypůjčit a pozměnit závěrečnou starcovu řeč, tak vyhráli hlavně milovníci dobrých westernů a filmů vůbec .-) A za mě je největší frajer Yul Brynner.

Shane (1953)

Pro místní rýpaly - samozřejmě že westernu z roku 1953 lze z dnešního pohledu spoustu věcí vytknout, ale hodnocení 66% si rozhodně nezaslouží!! Skvělá ústřední hudba, postava záporáka, Alan Ladd a i scénář podle knihy kterou jsem četl jako kluk dělají pro mě tenhle western Westernem.

Orel přistává (1976)

Jeden z mých nej. "válečných" filmů! Trojice Caine, Duval, Sutherland, super scénář podle knihy Jacka Higginse (mimochodem scénář celkem věrně kopíruje vynikající knižní předlohu), režie tvůrce Sedmi statečných, Pleasence coby Himmler, "Džejár" jako zneuznalý americký plukovník a nakonec "Colin Farrell sedmdesátých let" Treat Williams vytvářejí dohromady filmovou lahůdku žánru.