• Western

Krycí jméno Donnie Brasco (1997)

Mimořádný film, mimořádné herecké výkony. Al s Johnnym hrají jak o život, (a to doslova), mafiánské prostředí, Michael Madsen , povedený scénář a nakonec i fakt, že se vše stalo, dělá z filmu jeden z nejlepších žánrových snímků vůbec.

Pouhá formalita (1994)

Zvláštní, podivný, tajemný s koncem, který se neříká.... Co dodat.

Přepadení 2: Temné území (1995)

Jedna z mých nej. Seagalovek - první, kterou jsem viděl v kině:-). V některých ohledech lepší než Přepadení v Pacifiku. Steven zachraňuje vlak, mlátí a střílí záporáky a udobřuje si krásnou neteř - klasika žánru.

Aljaška v plamenech (1994)

Nevím, proč "erudovaní příznivci filmového umění" označují tento snímek za odpad, když kdejaká surrealistická rádoby umělecká sračka má od nich 5 hvězdiček. Protože jde o akční dílko, tak těžko v něm asi bude sousta důležitých otázek, jakým směrem se v životě ubírat, čemu věřit, čemu ne apod. Steven si zkusil režii, nevím proč ho za to odsuzovat - rok 1994 byl dobou, kdy ekologie byla v kurzu, a jestli Steven, který byl v té době na pomyslném vrcholu popularity tuto využil, aby krom akce zaznělo ve filmu i varování před bordelem, kterej po nás tady zůstává, tak je mu to jedině k dobru. Film má supr záporáka Caina a taky potěší R. Lee Ermey. Za mě 4*.

Glimmer Man (1996)

Poslední skaut II, kde místo Bruceho válí Steven. Akční devadesátková pecka.

Přepadení v Pacifiku (1992)

Klasika žánru, Steven v nejlepší formě. Seagala mám rád a jeho pojetí aikida ve filmech je pastva pro oči všem, co ho někdy cvičili. Na rozdíl o jeho pozdějších filmů, (po roce 2001) zaměstnával u svých prvotin scénáristy a producenty a právě Přepadení v Pacifiku je toho zářným příkladem.

Past (1997)

Málo známý filmeček ze zlatý éry devadesátek, kde si Dennis vyřizuje účet s Dannym a sekunduje jim k tomu seržant Hartman alias šerif Buck a mladej Jared Leto. Film má spád, vrah Danny není většinu filmu za jasnýho záporáka a Dennis si jde pro svého kluka bez servítek. Za mě min. čtyři hvězdy.

Pawn Shop Chronicles: Historky ze zastavárny (2013)

Ještě si ho musím dát jednou - zatím na 4,5. Parádní jízda!!! Něco mezi Tarantinem a bráchama Coenama. Bavil jsem se od začátku do konce - Elvis v podání Frasera to nakonec se zombies pěkně rozjel :-) Jinak naprostý souhlas s Verbalem.

Chartúm (1966)

Svět ve kterém není místo pro Gordony, je svět, který se v písek obrátí.........

Sejmout zabijáka (2011)

Parádní gangsterka - trochu mi připomíná Scorseseho Mafiány a Danny Green v podání "neokoukanýho" Raye Stevensona má koule. Solidní 4,5.