Futurama: Benderova hra (2008) (video kompilace)

Futurama filmy se mi zdají kvalitou prakticky stejné, a proto zde píšu jeden komentář, který je společný právě pro všechny. Filmy nejsou špatné, mají spád, děj, humor, který je charakteristicky typický právě pro Futuramu, ale jako film prostě pokulhávají. Člověk se nezbaví pocitu, že kouká na seriál, který je delší, než by normálně být měl. Prvně jsem tyto filmy viděl samostatně, ale když je uvedly v televizi jako série, připadalo mi to mnohem lepší. Takže právě proto 4/5.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Všech šest filmů se dá shrnout jedním slovem - Úžasné! Pokud hledáte sci-fi plné akce, dynamiky, spádu, lehkého humoru, hluboké myšlenky, se skvělou hudbou nevídaných kvalit, dobrým obsazením, které budou mít rádi ještě vaše děti a další děti a ani ve snu je nenapadne říci, sakra na jakou vykopávku se to díváte, tak jste narazily na ten správný film. Souboje se světelnými meči, umělá inteligence na úrovni, ufouni, co vypadají jako ufouni a ne jako postižení lidé. Zkrátka a dobře, tohle je legenda. 5/5.

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Dračí doupě 3 - Kniha děsivé temnoty (2012) (TV film)

Tohle je pravý opak Pána prstenů a bohužel to platí pro všechny tři díly, které zde hodnotím stejně. Děj je natahované „nic“, které by mohlo vyplnit „něco“, co by mělo hlavu a patu. Vždyť fantasy je tak bohaté téma, kde si člověk může vymyslet přeci cokoliv! Přesto se autoři rozhodnou, že film přeplácají bláboly, které nikoho nezajímají, obsadí film nudnými postavami, které ze sebe dělají hogo-fogo a tomu všemu nasadí korunu v podání toho, že si hrají na něco, co je epické (a zatraceně, že mne štve, že se dneska tímto slovem tolik plýtvá!). Jednu hvězdu dávám snad za téma a občasně podařenou digitální technologii. Evropský rozpočet ubohost nijak neomlouvá, podívejme se třeba na Zaklínače, ten si taky musel poradit s financemi, a jak to vcelku bravurně zvládl.

Dračí doupě 2 (2005)

Dračí doupě (2000)