Gotham (2014) (seriál)

Zatím obyčejná kriminálka, která těží z prostředí Gothamu. Nápad se mi líbí, ale přijde mi, že potenciál není plně využitý - ten naplňuje zatím jen Oswald (kterého teda v Batmanovi nemůžu vystát, ale tady je prostě skvělý). Po skvělém posledním díle (5. v první sérii) ale začínám doufat ve velké zlepšení. (zatím 3/5)

Constantine (2014) (seriál)

Pilot mne zrovna nepřesvědčil o tom, že seriál bude stát za to, líbilo se mi "temné prostředí", ale samotné vymítání a televizní efekty mne spíš odradili - šanci tomu ještě dám kvůli tomu co se zpracovává, než kvůli tomu jak je to zpracované.

Čtyři slunce (2012) odpad!

Mám pocit, že mi z filmu muselo něco utéct... vůbec mne neoslovil a přišel mi dost chaotický...

Thor (2011)

Pár akčních scén na mně působilo trochu nedotaženě a "plastová" zbroj společně s "gumovým" kladivem Thora vypadají příšerně. Kladně ale hodnotím "tajemno" kolem Lokiho, kdy mi pořád není tak nějak jasné, jak to celé vlastně myslel... A samozřejmě také + za Natalie Portman.

Avengers (2012)

Příběh tu sice skoro není, ale to je u tohohle filmu stejně vedlejší. Některé hrdiny od Marvelu zrovna nemusím, jako třeba kapitána Ameriku, ale tady se sešel skvělý mix a vzájemné popichování kapitána a Iron Mana baví... a vše je korunováno nepředvídatelností Hulka.

Mlha (2007)

Možná jsem udělal chybu v tom, že jsem se koukl na film téměř hned po přečtení předlohy, pravděpodobně by ale ani čas nezměnil můj názor, jelikož se mi na filmu nejvíce líbil zrovna od novely odlišný závěr. Povedený závěr byl taky mou odpovědí otázku, kterou jsem si během filmu položil několikrát - proč se ještě koukám? Ale ani dobrý konec mne nenechal zapomenout na předchozí utrpení, takže to na lepší hodnocení nevidím.

Hannibal - Zrození (2007)

Nápad má velký potenciál, ale je docela škoda, že hlavní postavu představuje herec tak odlišný od Hoppkinse, zbytečná mi pak taky přišla zápletka s tetou (+ proč to musela být asiatka?). Když ale pominu tyto dvě věci, tak se mi film líbil (i když doufám, že v budoucnu někdo toto téma zpracuje lépe).

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Oproti "jedničce" to pěkně odsýpá a po konci filmu mi ani nepřišlo, že jsem v kině seděl takovou dobu... jen mne tam pořád trochu štvou ty animace a teď i Legolas, který v klidu hází s asi tak dvakrát tak těžkym Azogem o zeď...

Pod kupolí (2013) (seriál)

Zpočátku mne seriál příliš nebavil, postupně si mne ale získal a držel/drží mne v napětí - dostal mne také k tomu, abych si přečetl knihu (která se naštěstí dost líší, takže se mám stále na co těšit) - ale vzhledem k tomu, že se děj v knize odehrává mnohem rychleji doufám, že druhou sérii nezmrší, protože si zatím nedovedu představit, kde vezmou tolik děje k naplnění celé série. (na prvním dílu by se ale měl podílet sám S. King, tak doufejme, že k tomu nedojde)