Statečné srdce (1995)

Je to fakt dobrý film. Historické filmy patria medzi moje obľúbené a tento nevynímajúc. Hlavne Mel Gibson podal v tomto filme excelentný výkon. Je to jednoducho pecka.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Je to výborný film. Nechýba tam napätie, ale aj komedia. Netreba zabúdať na skvelý výkon Johnyho Deppa, bez ktorého si tento film neviem predstaviť. Teším sa na ďalšie pokračovania.

Sedm (1995)

Sedem je skvelý film. Nič tomu nechýba, je napínavý až do konca. Čerešničku na torte dotvárajú herecké výkony Brada Pitta a Morgana Freemana. Jednoducho je to klasika thrilleru. Odporúčam pozrieť.

Krvavý diamant (2006)

Pekný film, ktorý rozpráva o ťažkých podmienkach v Afrike. Skvelé herecké výkony a skvelo časované napätie vytvárajú kvalitný snímok. DiCaprio sa opäť prekonáva. Som zvedavý aký výkon ešte musí predviesť, aby získal Oscara.

Babel (2006)

Veľmi zaujímavý film. Myslel som, že viac priestoru dostane Brad Pitt, ale aj napriek tomu som nebol sklamaný. V krátkom období som videl tri filmy, ktoré sa aspoň z časti odohrávali v Afrike. Boli to Krvavý diamant, Posledný škótsky kráľ a Babel. A tento film sa mi páčil najmenej. Nebol zlý, ale mňa až tak veľmi nezaujal.

Od kolébky do hrobu (2003)

Na tomto filme ma najviac zaujala hudba a samozrejme, keď tu hraje Jet li, tak aj bojové scény. Inak to bol taký priemerný film, nič moc však od neho neočakávajte.

Já, legenda (2007)

Po reklame ktorú tento film dostal, som čakal veľa a musím povedať, že ma nesklamal. Nadchol ma výkon Willa Smitha a tiež výborne spracovaný príbeh. Určite by som si chcel tak minimálne na týždeň vyskúšať byť sám v takom meste, ale vážne iba týždeň. Keby som mal byť nejaký ten rok úplne sám, asi by som zblbol.

Napoleon (2002) (seriál)

Mám veľmi rád historické filmy a seriály, takže tento film som si nemohol nechať ujsť. Skvelé európske herecké obsadenie tejto sérií dodáva ten správny šmrnc. Možno niektorým bude vadiť dĺžka cca 6 hodín, ale ako inak zobraziť začiatok, vzostup a pád jednej z najväčších postáv histórie. Aj keď sa tejto sérií nevyhli historické chyby, nepoznám asi ani jeden historický film, ktorý by bol bez takýchto omylov. Takže moje hodnotenie: určite stojí za zhliadnutie!

Quantum of Solace (2008)

Skvelé pokračovanie Jamesa Bonda v hlavnej úlohe s Danielom Craigom. Po prvom diely boli moje očakávania vysoké a tento film ich rozhodne nesklamal. Veľa akcie, skvelá hudba a dej ktorý vás nepustí od obrazovky – jednoducho BOND.