Ginny a Georgia (2021) (seriál)

Gilmorky s krimi nádechem, které mají sice možná navrch, co se příběhu týče, ale ztrácejí body kvůli jedné z hlavní představitelek. Zatímco u Gilmorových děvčat si víceméně zamilujete obě (dobře, Lorelai o trochu víc), tady by Ginny mohla vyhrát nejotravnější seriálovou postavu (: V první polovině mi jenom lezla na nervy, ve druhé už je naprosto nesnesitelná. Asi možná jako klasickej puberťák, jenže kdybych se chtěla rozčilovat nad tím, jak se náctiletí chovají, otevřela bych si instagram místo zapínání Netflixu. :D Tenhle koncept "já sněhová vločka, nevděčný parchant a nejublíženější člověk na světě, co z principu nenávidí starající se matku" je už prostě strašně ohranej, a já bych si přála, aby byli seriáloví tvůrci jednou trochu kreativnější... Dospělácká linka je oproti tomu bezchybná, Georgia mě baví a vůbec bych se nezlobila, kdyby dostala víc prostoru než puberťáci na střední. Kdo by nechtěl takovou maminu? :D No, asi jenom Ginny :))) Pokud se dočkáme druhé sezóny, doufám, že Ginny trochu zmoudří, a přibude Georgii a fórků. Když se snaží hrát na vážnou notu (hlavně v teen světě) G&G totiž mají tendence sklouzávat do strašných klišé vod. A to seriálu, co se na jednu stranu snaží být originální, nesluší :)

Viník (2021)

Nepřijde mi to hodnocení tady úplně férové, když čtu, že každý kdo dal nízké hodnocení porovnával s Tísňovou linkou. Já byla po celou dobu Jakeova hereckého koncertu napnutá jak kšandy. Jeho emoce a napínavá atmosféra mě přikovaly k obrazovce jako dlouho žádný snímek ne.

Ví o tobě (2021) (seriál)

OBSAHUJE SPOILERY! NEČÍST, POKUD JSTE NEVIDĚLI. Věřila jsem, že mě čeká inteligentní psychologický thriller s mindfuck rozuzlením. Ano, to mindfuck rozuzlení se konalo, ale bez všeho ostatního. Bohužel si tím tvůrci trochu podřezali větev, protože hlavně ono rozuzlení nedává příliš smysl.Ok, kdybych si připustila, že astrální cestování a něco jako výměna těl existuje - jakto, že Rob (v těle Adele) znal detaily bytu Louise? Nebo se jednalo jen další lež z jeho úst? A jakto, že Louise se naučila cestovat až postupem času poté, co začala opakovat onen pochybný proces (k tomu se taky dostanu) a Rob to zvládl hned napoprvé? Mimochodem kdybyste to nevěděli, když nemůžete usnout, stačí si spočítat prsty na ruce a hned usnete, klidně i ve stoje :))))) Celkově ono pochybné "spočítej si prsty, podívej se na hodiny, představ si dveře" bylo dost úsměvné. A konec... proč Louise jednoduše nepoprosila taxikáře o pomoc, co by vyřešila tím, že astrálně cestovala k Adele? Chtěla se na ni při umírání dívat?:D U toho finále už jsem se opravdu chytala za hlavu. Celkem mě to mrzí, protože jinak mě děj chytnul hned od začátku, herečka Adele byla výborná, atmosféra správně mysteriózní.

Známí neznámí (2021)

Máme ji každý. Naši kapesní malou “černou skříňku” plnou tajemství. Nebo ne? Karty - tedy telefony - na stůl dámy a pánové! Co se asi bude dít, když před známými odhalíte všechny zprávy a hovory, co vám během oslav Nového roku přijdou? Tahle česká konverzačka se opírá o téma dnešní zvrácené doby, kdy je jednodušší lhát a podvádět víc než kdy jindy. Na české poměry to bylo dost zábavné, takže lehce nadhodnotím.

I Am Not Okay with This (2020) (seriál)

Další pohádka o loserovi (a zase strašně nesympatickém) se zvláštními schopnostmi. Já se divím, že vás to ještě baví. Mě ne. Ne, že bych se s postavou outsidera nedokázala ztotožnit, ale tahle písnička už je prostě strašně ohraná! Až na závěrečný cliffhanger a sympaťáka Stana vlastně ničím přehnaně zajímavé. Koukatelné to je, to nepopírám. Srovnávání se ST nebo EOTFW je mimo.

Malá rybka (2020)

Čirá beznaděj, jejíž (minimálně) polovinu jsem prořvala. Někde na anglických stránkách jsem četla komentář, co mě zaujal a co film vcelku vystihuje: Little Fish zanechá nesetřesitelný pocit, že lidé, které milujeme, mají moc spojit nás s tím, čím jsme a na čem nám záleží způsoby, které se nedají zlomit.

Sváteční rande (2020)

Skvělá svěží romanťárna, kde se lidé chovají jako opravdoví lidé :) Palec nahoru za humor i hlavní charismatické představitele.

Černobyl (2019) (seriál)

Strašně (zbytečně) vyhajpovaný seriál. Áno, natočeno je to dobře, áno, Černobyl je fascinující kapitola dějin, ALE... řekněme si na rovinu, to téma je hrozně vděčná a silná záležitost a málokoho to nechá chladným. To, že se pouhých pár dílů umístilo na prvních příčkách různých žebříčků je dle mého trochu nefér vůči skutečným SERIÁLŮM, které vznikaly léta a léta. Lidem, kteří to srovnávají dokonce s Game of Thrones bych upřímně nafackovala. Nicméně... události okolo Černobylu mě zajímaly snad odjakživa a dlouho jsem nedokázala pochopit, proč se o největší jaderné katastrofě nenatočil pořádný film nebo seriál. Konečně jsem se dočkala a rozhodně nejsem zklamaná. Herci úžasní, atmosféra o to víc. Menším zklamáním je samotná Pripjať: bylo hrozně vidět, že ji natáčeli jenom na jednom sídlišti a trochu mě zamrzelo, že úplně vypustili slavné Pripjaťské oko, při leteckých záběrech jsem pořád čekala, kdy se objeví. Zbytečně. Možná je to pro někoho nedůležitý detail, ale když už to chtěli autentické... K autentičnosti taky úplně nenahrávají anglicky hovořící herci, na druhou stranu kdyby to točili Rusáci nebo Ukrajinci, tak se takové kvality dost možná nedočkáme.

El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta (2019)

Trochu mě děsila představa, že El Camino bude stylem vyprávění připomínat spíše BCS (pomalé, nicneříkající scény, když už člověk čeká, že přijde vyvrcholení, nic se nestane)... Naštěstí je příběh Jesseho důstojným zakončením Breaking Bad, které si nehraje na nic víc. Je to takový fajn dezert po výborném hlavním jídle. Držel mě napjatou, potěšil nostalgií i SPOILER hořkosladkým happy endem, který si podle mě Jesse zasloužil. Jenom mě mrzí, že jsme se nedozvěděli, jestli dostal Junior svoje peníze...

Euforie (2019) (seriál)

Uff, jestli si někdy někdo myslel, že Skins jsou autentičtí, pak by se měl podívat na Euphoria. Pecka, která nemá obdoby.