Hra o trůny: Poslední hlídka (2019) (TV film)

Obsahuje SPOILERY k 8.řadě. Děkuji za náhled za oponu, která ukrývá mnohem víc práce, než si kdokoli z nás umí představit. A oceňuji snahu zaměřit se na ty, které nevidíte na plakátech, ale... ruku na srdce, koho zajímá nějakej rozprašovač sněhu (který dostal víc prostoru než Emilia nebo Kit nebo kdokoli z hlavních hvězd) nebo uřvaná ženská z vizuálních efektů? Ta scéna, kdy se deset minut loučila s dcerou byla opravdu na hraně, už jsem měla chuť to vypnout. Chápu, že se na tom taky namakali a autorka nám chtěla citlivě vylíčit, jak jsou všichni na pokraji nervového zhroucení, protože x týdnů neviděli své děti. Ale dle mého názoru dostatečně nevyužila své možnosti dostat se tam, kam většina lidí nemůže. Prostor, který věnovala chlápkovi co hrál křoví v křoví dalšímu křoví, mohla využít třeba rozhovory s HERCI/scénáristy, nějakou sondou do jejich duše nebo klidně víc "behind the scenes" záběrů. V podstatě jediné, co mi utkví v paměti je čtení scénářů, kdy Kit reagoval na smrt Dany, Vladimír Furdík a Emilia & její paruka a pocit úlevy. Dost možná ještě Kit se slzami v očích, říkajíc, že GoT nebyla jeho práce, ale jeho život. Jinak je paradoxní, že "největší" série z hlediska produkce a výpravy byla sice vizuálně i herecky dokonalá - a já děkuji celému štábu - ale ty logické chyby a podivný vývoj postav je prostě neodpustitelný. Při sledování dokumentu jsem z toho taky měla trochu pocit, že byli všichni tak hrozně unavení, že ten konec prostě odbyli, protože ty dvě hodiny většinou posloucháte jen jak je to hrozný, jak už melou z posledního a jak už (ne)chtějí, aby byl konec. Uvědomuju si, že to tak úplně asi není, ale tomu pocitu jsem se prostě nemohla ubránit... Stručně a jasně, kdyby dali tu kameru do ruky mně, věděla bych asi líp co s ní. :D Hrozně nevyužitý potenciál, bohužel.

Joker (2019)

Nejhorší na tom mít duševní poruchu je to, že od vás lidé očekávají, že se budete chovat, jakobyste ji neměli. Tenhle citát neuvěřitelně vystihuje i film samotný. Emoce se u mě střídaly z "chlape, bože, buď normální!"( i když si samozřejmě uvědomujete, že za to ten člověk nemůže) na "chudák, lidi jsou zmr*i, proč ho nenechaj na pokoji?". Upřímně přiznávám, že z dlouhých chechtacích scén mi bylo nepříjemně a většina filmu mě absolutně nebavila, chvílemi mi dokonce "bylo trapně". Když už jsem se po hodině a čtvrt, kdy jsme na sebe s přáteli zmateně koukali ve stylu "co to sakra je", rozhodla, že prostě zbytek filmu prospím, konečně film začal mít grády. Takže ano, 45 minut z celého filmu je skvělých. A Joaquin je nepřekonatelný po celou dobu. Klobouk dolů i pokud je pravda to, že se s tou rolí uměl vyrovnat, protože já nechápu, jak takovou zvrácenou mysl může zahrát vyrovnaný člověk. Nicméně ve mě film zanechal hrozný zmatek. Jakožto DC fanoušek, který upřednostňuje temné a o něco méně mainstreamové DC před Marvelem (skvěle to vystihl POMO ve svém komentáři), jsem šla na komiksový film. Tohle s komiksem kromě jmen bohužel nemá moc společného, opravdu jde spíše o psychologické drama. A i přes výbornou druhou polovinu filmu a Joaquina ale lepší hodnocení nedám, bohužel.

Manželská historie (2019)

Ubulená Scarleta přehrává o sto šest a ještě má k tomu příšernej účes, takže se na ni nedá ani koukat - a do toho Adam Driver, herec s nejotravnějším hlasem a ksichtem slizáka (nejhorší postava ze SW).l To se prostě nedalo, na ně koukat. Dokonce jsem to asi v půlce vypla. Možná ze mě mluví jen silné zaujetí, ale nutno říct, že ukázky vypadaly slibně a já tomu zcela upřímně chtěla dát šanci. Dle mého se to každopádně fakt nepovedlo.

Neuvěřitelná (2019) (seriál)

Je strašně smutné a opravdu NEUVĚŘITELNÉ, že se něco takového děje. Bohužel celkem na denním pořádku. A věřte, že jste součástí problému, pokud musíte veřejně ventilovat, že podle vás jsou daleko horší věci než znásilnění a problém zlehčovat. Slečna tady by zasloužila pár facek, její jediná omluva by mohla být to, že se ještě jedná o školačku, která ani pořádně neví, co píše. Jinak minisérie je tragickou ukázkou toho, že systém dost často selhává. Víceméně "happy" end jako tady (nevím do jaké míry inspirovaný skutečností) se většinou v takových případech nekoná. Možná, že pro někoho to bylo utahané, ale mě si všechny hlavní představitelky hrozně získaly. Úžasné výkony.

Sexuální výchova (2019) (seriál)

Sex education aneb ne-edukativně o sexu. Skvělá britská zábava, která nemá v dnešním seriálovém světě obdoby. Alespoň ne v rámci teen seriálů. Sice se zde sledujeme typické losery střední školy i rádoby "drsňačku" s piercingem v nose, ale také cvokařku přes sex posedlou sexem, obří penis, fejkování masturbace, erotické komiksy s obřím chapadlem místo penisu, ale zároveň i momenty, které mají opravdovou hloubku a i přes ten výčet všeho, co jsem tu vypsala, se nejedná o hloupou zábavu, jakou známe z průměrných amerických filmů. A právě tenhle kontrast a kombinace zdánlivě nemožného vytváří tak nevšední dílo. Dál bych tu vykládala o jeho kvalitách, ale tohle se prostě musí vidět. Škoda, že někoho jako je Emma Mackey (Maeve) neobsadili do role Harley Quinn třeba v Gothamu. :D Vážně by se na to hodila. EDIT PO SHLÉDNUTÍ CELÉ ŘADY: Obsahuje SPOILERY! Snižuji z 5 na 4. :( První díl nastavil laťku hrozně vysoko, bohužel pak to jde s originalitou od desíti k pěti, až je poslední díl v podstatě úplně klasickou středoškolskou vztahovkou. Zatímco u pilotu se mohl člověk každou chvíli potrhat smíchy, později je to celý takový ubulený a přesně víte, k čemu se schyluje. Díky bohu alespoň za to, že Maeve a Otis neskončili spolu (i když hádám, že na to ještě máme druhou sérii).

Zlo s lidskou tváří (2019)

Je to spíš tak na těch 3,5*.Ten film je bohužel bez emocí. Dokážu pochopit, proč se zaměřili zrovna na Tedovu přítelkyni a jeho šarm, spíš než jeho řádění, ale díky tomu je to celé tak nějak emočně ploché... bylo by třeba fajn, kdyby Ted vyprávěl svoje vraždění retrospektivně a my měli možnost vidět, že za tím okouzlujícím úsměvem a modrýma očima se opravdu skrývá zrůda. Nebo alespoň jedna scéna, kdy na chvíli ztratil kontrolu, jak píše Pilda17. Efron nejspíš ve své životní roli, ale přesto nedostal úplně příležitost vydat ze sebe nejvíc. Navíc Bundy v jeho podání byl opravdu jen charismatický a šarmantní, ale ne tak inteligentní a výřečný, jako byl ve skutečnosti. Zrovna před pár týdny jsem viděla dokumentární sérii o něm a tak můžu říct, že jeho charakter je tady vykreslen opravdu nedostatečně. Řekla bych, že vinu nese i scénář... zapamatovatelné výroky totiž byly jen ty, které opravdu proběhly. Jinak scénář k uzoufání, někdy mi to přišlo až trapné... kdyby to nebylo o Bundym, líbilo by se mi to víc. Ale jsem zkrátka toho názoru, že nejznámější sériový vrah si zaslouží větší pecku, opravdovou sondu do jeho mysli. Nicméně atmosféra i úhel pohledu celkem jedinečný, Lily Collins i Kaya Scodelario úžasné.

Zraněná srdce (2019)

Jedno slovo - Keira!♥♥♥ Ta do těch dobových filmů prostě patří jako nikdo jiný.

Bohemian Rhapsody (2018)

Rami Malek jen Freddieho NEHRÁL, on se jím STAL. Úžasný snímek, ze kterého jsem měla téměř po celou dobu husí kůži. Jejich hudba, jejich energie... prostě neskutečná záležitost. Nechápu kritiku ve smyslu, že je film pohádka; je to autentický podle členů kapely, tak je to dost autentický pro diváka. Je zajímavé, že u jiných životopisných filmů se neřeší. kolik pravdy příběh ukazuje. Je naprosto v pořádku, že tu není moc prostoru věnováno homosexuálním scénám nebo drogám, když Queeni nechtěli skandál. A co se týče jejich "rozchodu" - pořád je to hollywoodský film, bože. Amíci jsou drama queens. A faktem je, že filmová verze je prostě divácky zajímavější, než "pravda" (tedy to, že se na pauze všichni dohodli). Závěrečný koncert nemá ve filmovém světě obdoby.

Cooking on High (2018) (pořad)

Naprostá bomba si k tomuhle pořadu sednout, dát si jointa, objevit různé typy jídel a do toho obdivovat rozmanité modely. :) Je to asi první kuchařská show, která má příjemně přirozený a nefalšovaný průběh, prostě se tam pokaždé sejde banda fajn lidí, co nejsou nevraživě soutěživí, všichni si pokecaj, vypráví si zážitky o hulení trávy a nakonec si naplní žaludky a rozšíří mysl. Nic víc. Paráda.

Elita (2018) (seriál)

Pro mě obrovský překvapení. Nenechte se odradit komentáři typu "španělská gossip girl", protože tady se klasická přihlouplá záležitost pro teenagery, co řeší akorát prkotiny vlastně vůbec nekoná. Všichni hlavní ""hrdinové"" jsou neskutečně na pěst, ale stejně se nemůžu odtrhnout.