Reklama

Reklama

Zraněná srdce

  • Velká Británie The Aftermath (více)
Trailer 4

Poválečné Německo v roce 1946. Rachael Morgan (Keira Knightley) přijíždí do ruin rozbombardovaného Hamburku, aby se setkala se svým manželem Lewisem (Jason Clarke), britským plukovníkem, který je pověřen obnovou zničeného města, v němž stále vládne chaos a beznaděj. Ve chvíli kdy se vydají do svého nového domova, Rachael je nepříjemně překvapena nečekaným rozhodnutím, které Lewis udělal – dům budou sdílet s jeho předchozím německým vlastníkem Stefanem Lubertem (Alexander Skarsgård) a jeho dospívající dcerou Fredou (Flora Thiemann). Rachael ztratila během války syna při německých náletech na Londýn, a tak vnímá soužití s nedávným nepřítelem jako nemyslitelné. Mezi ní a Stefanem vzniká silné napětí. Když zjistí, že i on utrpěl během války velkou osobní ztrátu, začíná se její postoj měnit. A povinnostmi zaneprázdněný Lewis až příliš pozdě zjistí, že její původní odmítání a zármutek vystřídaly vášeň a zrada. (CinemArt)

(více)

Videa (9)

Trailer 4

Recenze (142)

kingik 

všechny recenze uživatele

Co je v domě, to je pro mě. Řekla si Keira Knightley a hned co se usídlila v novém působišti, zhřešila s německým nadržencem Alexander Skarsgardem, kterému dřív dům patřil. Hlavní hvězda si zajistila příslušnou body dublerku stran decentní nahoty, pyj a vagina dali slovo a vznikly dvě milostné scény, které prořezávají značnou komornost i pokročilou divadelnost příběhu. Většina podstatného se odehraje v domě, moc z něho paty divák nevytáhne, a když už se odehraje něco mimo čtyři stěny honosného domu, vypadá to kvalitně zrežírované, dokonce i nějaký ždibek pro (ne úplně objasněnou) pomstu se vyjeví. James Kent se filmové tvorbě věnuje jen sporadicky, zápletka má vláčnější až téměř povrchní pojetí a určitě by se neztratila ani v seriálu na nedělní odpoledne. Ač je filmu vyčítána fádnost zápletky, nedá se napsat, že bych se nudil. Keira hraje naplno, hází romantické i chtíčem prosycené pohledy na všechny způsoby, její mužské protějšky se také nejeví nejhůř, Jason Clarke v roli důstojnického manžela má tendenci být v dobré formě v rámci výstavby charakteru, ostatní herci také nezapadli. Vizuálně a technicky nemám námitek, kamera Franze Lustiga umí vystavět patřičně působivý záběr jednotlivé scény. Hudebně je to slabší, tklivé tóny Martina Phippse nemají žádný výjimečný punc. Na výsledek filmu dohlížel i samotný autor literární předlohy Rhidian Brook, takže doufám, že byl s výslednou filmovou podobou svého románu spokojen. Z hlediska produkce film nese nezanedbatelnou českou stopu, např. natáčecí štáb rozložil své nádobíčko v matičce Praze. Pro mě osobně poválečný stav klína jedné znuděné, rodinnou tragédií stižené a od té doby sexuálně zanedbávané důstojnické paničky dopadl vzorně a akceptovatelně. 8/10 ()

silentname 

všechny recenze uživatele

"The Aftermath" si ma úprimne ako diváka získal. Nie je veľa filmov, ktoré hovoria o období tesne po vojne a myslím si, že je to doba, o ktorej by sa hovoriť malo. Čakal som, že to bude viac romantika, než realita, no realita je taká, že tento film mi priniesol skvelý príbeh s veľmi dobrými postavami. Všetky postavy v tomto filme majú svoju históriu, nesú si ju a potom to výrazne ovplyvňuje ich reakcie. A je to v prípade aj Rachael aj Lewisa aj Stefana aj Fredy. Všetci si nesú svoje vlastné bolesti, a umocňuje to ich reakcie a potom to všetko pôsobí veľmi silno a uveriteľne. Keira Knightley tu nepodáva síce svoj najlepší výkon, ale myslím si, že je okey. Najlepšiu scénku bude mať pri piane. Inak je to viac menej jej štandard. Dobré výkony však podali obaja muži. Aj Alexander Skarsgård aj Jason Clarke sú absolútne fantastickí a ich emócie dokážu prejsť na povrch. Jason Clarke inak v uniforme pôsobí veľmi skutočne a za to ho musím opätovne pochváliť. Je to super. Ak by som mal povedať jeden vážnejší problém s filmom tak mám pocit, že niektoré časti medzi Fredou a Albertom nie sú veľmi zaujímavé a reálne to ani nejako nevyužije moc svoj potenciál. Na druhú stranu to ale potom nerobí film predvídateľný, čo je skutočne super. A koniec je podľa mňa zaslúžený. Tento film ma zasiahol. Neviem ako to bude pre ostatných, ale som rád, že som ho videl a ja ho osobne musím pochváliť. Podľa mňa stojí za pozornosť a odporúčam ísť sa pozrieť do kina. Hodnotenie: A ()

Reklama

Slarque 

všechny recenze uživatele

Tuctový romantický příběh o tom, že sex spojuje národy. Pokud bylo v knize něco víc, do filmu se to nevešlo. Keira Knightley se sice snaží, ale moc jí nepomáhá scénář ani režie. Jason Clarke tu bohužel nemá moc prostoru a Alexander Skarsgard je tu prostě jen za fešáka, o kterém by mohly divačky snít. Ale některé záběry na rozbombardovaný Hamburk byly opravdu působivé. ()

MichelSmith 

všechny recenze uživatele

Tento milenecký skvost napísaný určite spanilým a sexuálne pripraveným romanciérom mal problém chytiť kontemplatívnou očarenosťou javiskovo zrelej lukulskej opantanosti,čo neuviedol v vzrat ani lengavý náznak kinovej bohatosti avšak uzavretý do interiorovej všednej periodicity s už tak neobyčajnou exteriorovou nudou.... ()

luka4615 

všechny recenze uživatele

The Aftermath má především výborné kulisy s výraznou českou stopou, které skvělým způsobem navodí patřičnou dobovou atmosféru poválečných měsíců a nálad v Hamburku. Avšak to ostatní zas tak skvělé není. Je to dáno především lacinou a bolestně předvídatelnou dějovou linií, která je velmi neobratně naroubována do ulic rozbombardovaného města. Snímek se sice rovněž může pochlubit solidními hereckými výkony ústředního tria s mimikrami Keiry Knightley, Alexandera Skarsgårda a Jasona Clarka, ovšem ani ti tento stokrát omílaný příběhový koncept nezachrání. Škoda. „Pain was uniquely one's own, and undiminished by a democracy of suffering.“ ()

Galerie (48)

Zajímavosti (7)

  • Točilo se v lednových mrazivých dnech roku 2017. Mráz činil menší potíže herečce Keiře Knightley (Rachael Morgan), která byla oblečena v dobovém poválečném kostýmu. Aby se nenachladila, byl vždy v pohotovosti štáb s čerstvě nahřátou zahřívací lahví. (Eomer1)
  • Film Zraněná srdce byl natočen podle bestseleru spisovatele Rhidiana Brooka, k jehož pozoruhodnému příběhu jej inspirovalo dědečkovo vyprávění. (Zdroj: CinemArt)
  • Film se natáčel v České republice. Hlavní nádraží v Praze, nástupiště 1 představuje Gleis 6 Hamburg Hbf. Byly použity lokomotivy a vagony z ČD muzea v Lužné. Natáčelo se i v okolí trati 120 Rakovník - Praha. Točilo se také v Ústí nad Labem, na zámku ve Slapech a v areálu rozbouraného cukrovaru v Lenešicích u Loun. (Frontie)

Reklama

Reklama