Wolverine (2013)

Mno, jsem z kina odchazel lehce rozpacity. Neco tomu proste chybi, nezachrani to ani Logan nabusenej jako svin, ani japonske prvky. Takze pouze dobry, coz je malo.

Velká nádhera (2013)

Super filmarina, super hlavni predstavitel, velka nadhera. Jako Fellini, italove si proste umi uzivat.

Pole v Anglii (2013)

Vysoke ocekavani, nakonec si rikam, ze si ze me delal reziser prdel. Haluz a nic vic

Oliver Stone: Neznámé dějiny Spojených států (2012) (seriál)

USa! USa! Usa je bezva nocni mura. Videl jsem 2 dily z 10 a stacilo. Sam tvurce pak na diskuzi naznacil, ze americke imperium si sve vysluni uzilo a pravdepodobne se v naznacenem smeru chyli do pekel.

Chvíle setkání (2013)

Francouzska romance v jednom dni. Citlive vystavena od pocatecniho setkani, pres rostouci touhu,az po bolestny konec v rozlouceni. Pecicka

Chybějící obraz (2013)

Poeticky pojaty dokument o Rudych khmerech, filmove zabery jsou kombinovany s loutkovymi obrazy a klidny hlas divaka seznamuje s hruzami minulosti, jak je autor prozil. Mrazive

XL (2013)

Alko jizda, vostrej sesup doprdele. Pro slabsi natury nedoporucuju. Pro zacinajici politiky a alkoholiky hezky navod, jak si zabruslit na tenkym lede. A Maria Birta je zase nebezpecne krasna.

Intimní místa (2013)

"Ještě něco?" "Baterky" "A ještě?" "Ještě baterky" "A ještě" Korpulentní cenzorka, které z neukojení lehce hrabe, fotograf co fotí jen "čůráky a kundy" a další postavy, co mají s intimnímy místy nějaký problém. S humorem nám je předkládána sonda do života ruských obyvatel, kteří se mají dobře, jsou ještě mladí a navenek bezproblémoví. Ale pod povrchem to doutná.

Dopraváci (2012)

Jako nazačátku mi to připomnělo Revizory, ale pak se film přepne do úplně jiné roviny a je z toho drama o korupci a násilí v Polsku z pohledu dopraváka. Realismus je umocněn zapojením záběrů z mobilních telefonů. Konec trošku předvídatelný, ale velmi koukatelné. Občas proloženo velice černým humorem. Na zdraví!

Otřes mozku (2013)

Niterné drama o hledání místa ve vztahu dvou žen, z nichž jedna se potřebuje nadechnout a ukojit svoje touhy, tím však vnese zmatek do zajetých kolejí. Ale mají se rády, ony vše zvládnou.