Půlnoc v Paříži (2011)

Keď sme sa raz bavili o tom, v ktorej dobe by sme chceli žiť, ak by sme sa mohli presunúť časom, tak ja som si vybral druhú polovicu 19. storočia a Viedeň, myslím ale, že aj Paríž v 20. rokoch minulého storočia musel byť úžasný... film je veľmi pekný (až na Owena Wilsona, ktorý mi veľmi nesedel), samotné spracovanie geniálne, a hoci posledné filmy Woodyho Allena nie vždy sú kritikmi či divákmi dobre prijaté, mne osobne sa veľmi páčia!

Předčítač (2008)

Vždy mám trochu obavy, keď tému z nemeckého vojnového, povojnového obdobia točia Američania, ale v Predčítačovi našťastie hrá prim hlboký príbeh a zaujatosť, ktorá sa často vyskytuje, v tomto filme ani nemá miesto, kde by sa mohla objaviť. Chytro a pútavo natočené a Kate Winslet takéto roly sadnú ako "hrnec na prdel". 85%

Laskavý dotek (2010) (TV film)

Nemastné, neslané, slabá psychologická linka, málo emócií, resp. čakal som ich viac. Že sa "Rex se z lítosti nad nedostatkem peněz opíjí", božínku, opil sa raz, a ani som nepochopil, ako ženským vlastne pomohol ten zoznam klientov, v každom prípade je to nenáročný film, ktorý po náročnom pracovnom dni padne celkom vhod. Hej, a na Jennifer Love Hewitt sa vždy rád pozriem, a keď sa k tomu predvedie v sexy kostýmkoch, ccc :o)

Muž odnikud (2010)

Nie som preborník v akčných filmoch, niektoré mi idú riadne proti srsti, ale tento film je... masakér!!! pár scén famózných, kamera vynikajúca, hudba..

Paranormal Activity 2 (2010)

Jednička ma prekvapila, pohľad z kamery na izbu, kde s napätím čakám, čo sa pohne je pre mňa nový, zaujímavý a vskutku napínavý. Avšak dvojka okrem väčšieho počtu obyvateľov domu a veľkého bazénu nepriniesla nič nové, tie isté triky, ktoré boli aj v jedničke, hmm, sklamanie... a keď chytím tu Katie, beda jej mrche :)

Hoodwinked Too! Hood vs. Evil (2011)

Čo sa príbehu týka, tak film nie je zlý, graficky nič extra, ale vtipný scenár rozprávku drží na úrovni... a zlomyselné bacuľaté tučnučké nemecké deti, supermagické koláčiky, zelený obor... "I feel the rainbow, is that normal?" Tiež ma potešil hlas Tommyho Chonga a jeho méééééén :)

27 šatů (2008)

so sestrou sme sa dobre zasmiali, bavili dialógy, herci...

Zlatá sedmdesátá (1998) (seriál)

Znova po rokoch som začal sledovať Tie roky sedemdesiate... od prvej časti, tentokrát bez dabingu, a musím povedať, že je to pecka ako máloktorý iný seriál, Ashton Kutcher v roli blbca Kelsa je vynikajúci, Mila a aj ostatní v partií sú skvelí. Neskutočne vtipný seriál, ktorý s vyšším číslom série je lepší a lepší (čo často u dlhých seriáloch nebýva) a smiech Debry Jo Rupp je vôbec ten najlepší, aký sa kedy dostal na filmové plátno!

Maturiťák (2011)

Dávam ***, asi preto, že aj napriek otrepanosti motívov, film odsypával rýchlo, neopozerané tváre, miestami dokonca aj pobavil..

Foo Fighters: Back and Forth (2011)

A nejaké pikošky by neboli? Výborné dvd, ale zase neukázali toho dosť, bol som namlsaný komentármi, ale videl som len prierez tvorbou, personálne zmeny, niekoľko málo úletov do osobného života... avšak taký rock band, akým je Foo Fighters musí mať pod pokličkou ďaleko viac „materiálu“, pretože takto mi doc prišiel ako (dobre) sfilmovaná wikipédia.