Čert a Káča (1955)

Nebylo to až tak špatné. Určitě lepší, než některé dnešní animované české filmy. Ale pravda je, že jisté nedostatky to mělo. Mohlo to být zpracováno trochu záživněji a lépe.

Hrnečku, vař! (1953)

Dalo se to sice udělat i trochu v lepším stylu, např.s mluveným slovem, ale i tak, je to velmi vydařené.

Broučci (1995) (seriál)

Tak vím, že se jedná o uznávaný večerníček. Nechtěl bych mu všechny jeho klady brát. Ale mě osobně neoslnil. Bylo to takové suché, smutné, působilo to chvílemi i depresivně. Trochu staromódní. Život broučků, by se dal přirovnat k životu lidí v první polovině 20.století. Něco do sebe to sice má, ale tento typ večerníčku nemusím.

Jája a Pája (1986) (seriál)

Jeden z mých nejoblíbenějších večerníčků. I dnes se na to někdy kouknu. Skutečně vydařené zpracování, postavy, velmi vtipné a zajímavé příběhy. Celkově, prostě velmi kvalitní večerníček, který člověka skutečně dokáže pobavit v jakémkoliv věku.

Kubula a Kuba Kubikula (1986) (seriál)

No, moc si to nepamatuji, ani jsem se na to moc nedíval. Ale z toho co jsem viděl, bych řekl, že jde o průměrný večerníček, tedy tři hvězdičky.

O loupežníku Rumcajsovi (1967) (seriál)

Určitě jeden z nejlepších českých večerníčků. I dnes se na to sem tam někdy kouknu. Je to i trochu humorné, příběhy jsou hodně dobré a mají nějaký děj. Není to žádná jednoduchá skládačka z jiných večerníčků. Postavy jsou také velmi dobré.

O makové panence (1972) (seriál)

Jsou sice i lepší večerníčky, ale maková panenka, se dá považovat alespoň za průměrný večerníček. Není to nutné, příběhy jsou celkem zábavné, i postavičky jsou hezké. Pro děti je to myslím hezký večerníček. Taky patřil k mým oblíbeným, když jsem byl malý.

O kocouru Mikešovi a jeho přátelích (1971) (seriál)

Hodně lidem se to líbí, mě však moc ne. Přišlo mě to takové suché, hodně dětské, pro mě nezáživné. Nemá to třeba tak špatné příběhy, ale podlě mě, je to ne příliš dobře zpracovaný večerníček.

O skřítku Racochejlovi (1997) (seriál)

Jeden z nejlepších večerníčků, které jsem viděl. Hodně se mi líbí postavy,příběhy i dabing Jiřiny Bohdalové. Jako malý, jsem se na tento večerníček moc rád díval. Rozhodně je snad nejlepší, z těch nejnovějších (polistopadových), večerníčků.