Saw 2 (2005)

Dvojka byla jen o trochu slabší, než-li jednička, nicméně, nemám důvod, jí negativně hodnotit. Opět se podle mě jedná, o velmi kvalitní thrillerové pokračování. Do SAWU 2, filmaři nahrnuli co nejvíce kladů z jedničky a k tomu ještě přidali. Na filmu se mi líbí, že odkrývá příběh Jigsawa, který mě poměrně zaujal. Právě SAW 2, prozrazuje smysl celé série. Opět je ve filmu zahrnutá psychologie a věci na přemýšlení. Trochu možná drhne logika, ale zajímavé chvíle ve filmu, to víceméně vyrovnávají. Děj, byl možná trochu složitější, než-li v jedničce. Závěr, byl opět překvapivý, ale možná pro někoho moc rychlý a nevysvětlený. Právě se závěrem, logika poměrně chybí. Největší slabinou filmu, je však brutalita. Je sice stále na hraně únosnosti, ale je jí nepochybně více, než v prvním SAWU. To si myslím že je zbytečné. Já brutalitu v takové míře nemusím. Celá série, by si vystačila s brutalitou, na úrovni jedničky.

Saw: Hra o přežití (2004)

Nepovažuji to za horor, protože se není čeho bát a film není v tajemném stylu, který má vyvolat v lidech strach. Považuji to, za velmi povedený thriller, který dokázal spojit brutální a drastickou stránku, s bohatým vnitřním smysluplným příběhem, který mě na filmu hodně fascinoval. V SAWU je něco z psychologie, něco z akce, něco z brutality, něco na přemýšlení. Jedná se prostě o velmi povedený film, který především dokáže překvapit. Hlavně závěr byl velmi překvapivý a povedený. V prvním díle, jsme se však s příběhem Jigsawa moc neseznámili, o to se postaraly nadcházející díly.