Saw 5 (2008)

Saw 5 je asi stejně kvalitní, jako předchozí díl - Saw 4. I když z prvních dílů Sawu, to nemá už skoro nic, stále jde o kvalitní thriller, tak trochu umělě udržovaný. Pětka je poskládaná z dalších vraždících pastí a z vyjasňování minulosti a Jigsawova příběhu. Ty důmyslné hry, už v tomto díle skutečně trochu schází, stejně jako překvapivé situace. Ale i přesto, dokáže Saw 5, v některých chvílích překvapit a ty vraždící hry, zase nejsou až tak špatné. Opět je to děj na přemýšlení, i když ne už tolik. Tentokrát si divák spíše musí spojovat informace z tohoto dílu s Jigsawovým příběhem, tj.s minulými díly. Přes některé negativa, se mě však Saw 5 hodně líbil a nemůžu říct, že by to nějakým způsobem citelně kleslo, i když rozdíl mezi prvními díly a tímto dílem je znát. Brutalita je asi na stejné úrovni se čtyřkou (možná trochu silnější), což považuji spíše za zápor filmu. Ty hry, mohly nést stupeň brutality z prvních dílů a film mohl být možná ještě kvalitnější. Ale možná jsem čekal větší brutalitu.

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Zaručeně lepší, než první díl. Dvojka byla o dost barevnější, humornější, měla lepší příběh a celkově byla prostě lepší. Byly více využity vedlejší postavy, které se v jedničce držely spíše v pozadí. Animák na dost vysoké úrovni.

Madagaskar (2005)

Celkem povedený animovaný příběh s výborným dějem a komickými scénami, o zvířátkách, které uprchnout ze ZOO a shodou náhod se ocitnou na Madagaskaru. Není to rozhodně špatné, ale chvílemi trochu temné, chvílemi nezáživné.

Dentista 2 (1998)

Určitě to nekleslo pod první díl. Ale od druhého pokračování, jsem tedy rozhodně čekal více. Dvojka je asi na stejné úrovni s jedničkou, v něčem lepší, v něčem horší. Herecké výkony představitele dentisty jsou skvělé i v tomto díle. Co byla určitě výhoda filmu, že se film více zaměřil na hlavní postavu - dentistu. Byl větší prostor k zachycení jeho psychické choroby. Děj byl celkově dobrý, pomsta bývalé manželky dentisty, také nebyl špatný nápad. Napětí opět moc není, možná trochu přibyla akce. Co je však největší slabinou filmu, že první polovina filmu, je celkem nezáživná, bez vražd a působí spíše jako komedie. Od vraždy vesnického zubaře, se děj sice trochu začíná rozjíždět, ale nedosahuje kvalit jedničky. Teprve posledních dvacet minut filmu, celý film zachránilo a udrželo ho na jistých kvalitách. Kdyby byl celý film takový, jako byl jeho závěr, zaručeně by dvojka předčila jedničku. Ale bohužel, jen dvacet minut (nebo nejvíce půl hodinka) z celého filmu, je málo. Ale pravda je, že konec byl lepší než v jedničce, že by i vrařdy na konci, byly lepší než v jedničce. Proto jsem udělil čtyři hvězdičky.

Dentista (1996)

Mohlo to být lepší, filmaři mohli využít více zubařského prostředí k vraždám a mučení. Ale i tak, je Dentista nadprůměrný ,,horor" (i když s hororem to nemá nic moc společného). Jde o dobré herecké výkony představitele dentisty, i o poměrně vypracovaný děj. Ve filmu není veliká dávka napětí, to však není hlavní vada filmu. Film je však zajímavý, dobře zpracovaný a již od začátku se něco děje.

Otčím 2 (1989)

O něco slabší, než první díl, ale pořád se jedná o nadprůměrný thriller. I když se filmaři snažili, použít v druhém díle všechny klady jedničky, na první díl se film nedotáhl. Dvojka má v sobě o trochu méně napětí, některé události jsou předvidatelné. Způsob vražd je však stále kvalitní. I děj je velmi dobrý. Akorát mě to přijde trochu ,,komičtější". Děj není natolik thrillerový. Ve filmu mě však zamrzelo, že prozrazení otčíma, zavinily jeho vlastní chyby. To je celkem překvapivé, protože v prvním díle, se otčím jevil jako inteligentní zločinec. Druhý díl, z něj udělal amatérského vraha, protože jeho chyby, byly skutečně školácké. Ale představitel otčíma, Terry O´Quinn, předvedl i ve dvojce skvělý herecký výkon.

Otčím (1987)

Velmi kvalitní a napínavý thriller. Zajímavě propracovaný děj. I vraždy byly dobře udělané. Největší plus filmu, bylo napětí s překvapivými zvraty v průběhu filmu. Pěkný psychologický thriller z osmdesátek. Kdo má tento žánr rad, tak by měl být spokojen. Rozhodně doporučuji.

Stopař (2007)

Neviděl jsem, originální a starší verzi Stopaře, takže nemohu tento film s originálem srovnávat. Ale tato verze Stopaře, se mi hodně líbila. Tento thriller, je jeden z nejlepších a nejnapínavějších, co jsem viděl. Film měl spoustu kladů. Nebyla zda přehnaná brutalita, naopak byl film chvílemi v tajemném a ,,strašidelném“ stylu. Nejvíce však filmu dala pořádná dávka napětí. Napětí nás provázelo od začátku do konce filmu. Do poslední minuty, jsem sledoval, jak film dopadne. Film byl hodně překvapivý, některé scény skutečně překvapily, což k thrillerům a hororům patří. Nemusím filmy, kde se dá vše předvídat. Filmu také hodně přidala na kvalitě pořádná akce. Akci ve filmu sice nevyžaduji, v tomto případě, to bylo příjemné překvapení. Film byl i chvílemi psychologický, především byl zde složitější děj na přemýšlení, což mám ve filmech rád. Navíc, herec Stopaře, byl skutečně výborný, takže i herecký výkon, filmu přidává na kvalitě. Nemluvím už o Sophii Bush, která ve filmu skutečně září svým vzhledem. Film je však ve svém průběhu tragický a smutný, např.zabitá celá rodina, smrt hlavního hrdiny, apod. Neřekl bych, že to filmu ubralo na kvalitě, ale ani nepřidalo. Některé tragické události, se ve filmu vyskytnout nemusely.

Saw 4 (2007)

Čekal, jsem, že kvalita Sawu spadne, ale mě se líbí i čtyřka. Pravda je, že příběh Jigsawa, už je částečně uzavřený, že se najíždí na nový příběh. To mi nevadí, naopak to film zkvalitňuje, protože s novým příběhem, jsou tu i nové otázky, na které mě během filmu bavilo odpovídat. Děj je stejně smysluplný, kvalitní a zaměřený na přemýšlení, jako v předešlých dílech. O Jigsawovi, se tu opět dozvídáme trochu více informací a odpovídáme tedy i na otázky z předešlých dílů. Konec je opět velmi kvalitní a překvapivý. Filmu hodně přidala poslední scénka s Jigsawovou nahrávkou:,,Hry teprve začínají.? Na celé sérii SAWU, je však nevýhoda, že s přibývajícími díly, se stupňuje i brutalita a dosahuje zbytečné míry, už od třetího dílu. V SAWU 4, je opět brutality více, než ve trojce, což mě osobně vadí. I brutalita má své hranice.

Saw 3 (2006)

Mnozí tvrdí, že pokračování SAWU za moc nestojí. Je to zajímavé, ale já tvrdím opak. Trojka, se mi líbila dokonce i více, ne-žli jednička. Opět se jednalo, o velmi smysluplný děj na přemýšlení (což mám v oblibě). Logika možná místy opět trochu drhla, ale film to podle mě, moc nepoškodilo. Opět se v trojce dozvídáme, o příběhu Jigsawa, trochu více, což film zkvalitňuje. Konec je opět velmi překvapivý, ale možná nemusel být tolik tragický. Děj byl navíc o trochu pochopitelnější, než ve dvojce. Brutalita, kterou nemám v oblibě, opět přibyla. U dvojky se ještě dala zkousnout, ale u trojky, mi připadá, že brutalita a sadismus, jsou už přehnaná jevy ve filmu, které film spíše shazují. I když některé ,,hry? jsou skutečně fascinující a film obohacují.