O skřítku Racochejlovi (1997) (seriál)

Jeden z nejlepších večerníčků, které jsem viděl. Hodně se mi líbí postavy,příběhy i dabing Jiřiny Bohdalové. Jako malý, jsem se na tento večerníček moc rád díval. Rozhodně je snad nejlepší, z těch nejnovějších (polistopadových), večerníčků.

Texaský masakr motorovou pilou: Počátek (2006)

Výrazně lepší, než předešlé zpracování texaského masakru z roku 2003. Tento film neměl chybu. Brutalita byla větší, děj filmu byl také lepší i jeho zpracování. Herecké výkony také dobré. Ten film vlastně vyprávěl o celém začátku zvrácených vražd rodiny. To se mi právě líbilo nejvíce, protože jsem chtěl o této rodině vědět trochu víc a film toho poskytl víc než dost. Dozvěděl jsem se např. jak se z toho chlápka stal šerif a jak ten děda přišel o nohy, ale i další zajimavosti, které filmu na kvalitě přidaly. Napětí opět nechybělo, možná ho bylo trochu méně než v předešlém masakru, ale i tak, je tento masakr prostě lepší.

Texaský masakr motorovou pilou (1974)

Některým lidem se to líbilo, možná i více, než novější zpracování texaského masakru z posledních let. Mě se tento horor ale tedy moc nelíbil. Za prvé bylo poznat, že už to je skoro 40 let staré, takže se to hodně odrazilo i na kvalitě filmu. Možná na tu dobu, se jednalo i výkon v tehdejších amerických hororech (i když Psycho z 60 roku je o hodně lepší, než tohle). Ale i samotný děj filmu nebyl chvalný. To, že brutalita nebyla příliš velká mě tolik nevadilo. Spíše velmi zvláštní děj a podoba filmu. I zvrácená rodina, byla v takovém divném rozlošení, prostě i samotný dům byl takový divný.

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

Hodně dobrý horor. Byl perfektně zpracován příběh o zvrácené rodině. Bylo to velmi napínavé, hodně překvapivé. Brutalita byla sice vysoká, ještě se to však dalo snést. Určitě lepší zpracování, než původní texaský masakr ze 70.let. Jedna z mála chyb ve filmu byla ta, že ve filmu jsme se toho o samotné rodině tolik nedozvěděli.

Střihoruký Edward (1990)

Hodně dobrý film, který útočil především na city a emoce, svým smutným a romantickým dějem. Sem tam se ve filmu objevily i komické scény, ty však nebyly ve filmu hlavní. Film měl obrovský vnitřní příběh, výkony herců byly také velmi dobré. Určitě jeden z nejlepších filmů, které jsem viděl.

Valentine (2001)

Možná jsem to čekal o trochu lepší, ale stejně mě to přišlo jako výborný horor. Způsob vražd byl poměrně originální, místami skutečně napínavé a i já jsem zadržoval dech. Herecké výkony byly také úžasné. Mělo to svůj obrovský psychologický příběh. Film tedy tak trochu popisuje šikanu, méněcenost a následky dlouholeté méněcenosti, která poškodí psychiku šikanovaného. Určité nedostatky film měl, ale na čtyry hvězdičky má.

Chuckyho sémě (2004)

Pokračuje to ve stylu filmu - Chuckyho nevěsta. Jedná se opět o spíše komedii, která těch náznaků z původních filmů o Chuckym už moc nemá. Ale špatný film to není, možná o trochu slabší než Chuckyho nevěsta, ale pořád dobrý. Přibylo opět brutality a možná i komičnosti.

Chuckyho nevěsta (1998)

Z původních filmů o Chuckym, toho zbylo v tomto novém pokračování skutečně málo. Tohle už byla skutečně především komedie, s hezkou herečkou - Jennifer Tilly. Bylo to o dost brutálnější, než původní díly, filmaři zdřejmně nevěděli, jak lépe naladit hororovou atmosféru. Stejně se však jedná o komedii, neříkám však špatnou. Určitě to není špatný film, akorát má trochu jiný styl, než první tři filmy o Chuckym.

Dětská hra 3 (1991)

Někomu se trojka nelíbí, mě se však líbí nejvíce z celé série o Chuckym. Už se mi líbil ten příběh a to prostředí, na vojně. Bylo tam více akce, i více napětí. Vraždy byly na hodně vysoké úrovni. Bylo to i romantické, Andy byl lepší jako dospělý mladík, než jako malý dítě. Prostě hodně nadprůměrný trhiller. Komedie to však podle mého není. Neříkám, že se ve filmu nenajdou některé satiristické a cynické věci k pousmání, ale komický smysl to nemá.

Dětská hra 2 (1990)

O něco málo slabší, než jednička, ale stále jde o nadprůměrný thriller. Opět zde není tolik strašidelných scén. Napětí také trochu ubylo, konec už nebyl tak dobrý, jako u prvního dílu. Celkově šlo však o dobrý film. Vraždy byly možná o něco lepší, než u prvního dílu a děj byl také dobrý.