Hotel Transylvánie (2012)

Takový svým způsobem originální animák. Rozhodně není dokonalý a bez chyb. Celkově na mě film působil velmi dětsky, prostě pro děti do pubertálního věku, na rozdíl např.od Shreka, nebo Toy story. Příběh je totiž takový v podstatě velmi jednoduchý, vlastně i nezajímavý a filmu tedy musí dodávat na kvalitě všechno ostatní okolo. Samotný příběh by jen těžko obstál. Proto to do jisté míry určitě vyrovnala dobrá animace, oddechová atmosféra filmu, pár vzácných vtipů a několik dobrých scének. Co se týče postav, mnoho postav bylo nevyužitých a děj se točil kolem pár vybraných postav, i když kvalitních. Dabing by byl v pohodě, akorát mě prostě nesedl Petr Rychlý. Do role Drákuly se mi prostě nehodil. Celkově je to lehce nadpůrměrný animák.

Avengers (2012)

Je to velmi dobrý film, ale přesto má určité nedostatky. Charakter všech postav je výborný. Akční scény jsou také velmi dobré a i když na začátku filmu nemají téměř žádný prostor, tak v poslední půlhodince filmu si to vynahrazují. Je to hlavně zaměřeno na ty akční scény. Naopak napínavý děj moc není, protože sledování všech těch akčních scén přebije člověkovi vnímání nějakého napětí. Je tedy pravdou, že na nějaké extra napětí ten film zaměřen nebyl. Ale po technické stránce se nedá filmu nic vytknout. Komiksoví hrdinové asi nikoho nezklamali, ale jak jsou ve filmu všichni pohromadě, tak se tvůrci zaměřili na každého trochu. Pak někoho z nás třeba může mrzet, že Iron man dostával ve filmu relativně hodně prostoru, zatímco třeba Hulk, nebo Thor méně. Záporák nebyl špatný, i když mě zarazilo, že potom co chtěl ovládnout celý svět a nastolit svoji osobní diktaturu, s pomocí vyhlazovací války, s ním všichni zacházeli tak mírně. Co se týče zápletky. Nebyla špatná. Ale byla poměrně složitá a děj byl chvílemi nepřehledný. Některé scény byly ve filmu zbytečné, i když jich nebylo moc. A některé části děje bych také odsekl. Např.hádka Avengers s Furrym o využití toho světla. Tam se řeší jako porazit Lokyho, který ohrožuje svět a najednou se na pár minut začne řešit úplně něco jiného. Ale to jsou spíš takové dílčí vady. V zásadě ve filmu převažují pozitiva. Já mám filmy s komiksovými hrdiny moc rád a Avengers mě rozhodně nezklamal. Nejlepší filmy, který jsem kdy viděl sice není, ale na těch pět hvězdiček má.

Motel smrti (2007)

Já tedy vůbec nechápu tak nízké hodnocení. Ale zvykl jsem si na to, že na horory mám zkrátka jiný názor, než většina uživatelů čsfd. A horor - Motel smrti je toho příkladem. Hororová atmosféra byla ideální, bylo to velmi napínavé, nepředvídatelné. Zápletka a záporaci byli také kvalitní. Je pravda, že logika asi trošku scházela, ale určitě to patří k těm nejlepším hororům, které jsem kdy viděl.

Hook (1991)

Tak je to taková pohádka. Hvězdné obsazení filmu přidalo na kvalitě, příběh je také kvalitní. Ale spíše to zpracování je chvílemi taková až moc pohádkové, chvílemi je ten film moc rychlý. Hlavně ten začátek je tak rychlý, že člověk ani pořádně nepostřehne co se děje. Chvílemi je příběh i takový nečitelný. Ze začátku jsem třeba vůbec nechápal, jestli si Petr uvědomuje, že byl někdy Petr Pan, protože na řeči Vendy vůbec nereagoval. Ale jinak dobré. Nebýt těch nedostatků, tak z toho mohl být špičkový film. Ale nad průměrem se drží.

Transformers (2007)

Po technické stránce je film až moc dokonalý. Tím myslím, že dokonalost technické a počítačové stránky filmu, je až tak výrazná, že narušuje dějovou línii, která v mnohých chvílích nefunguje. Tím, jak je všechno tak rychlé a tak technicky vyvinuté, tak jsem se často ztrácel v ději. Konec byl sice velmi akční, za to velmi nepřehledný. Příběh by byl dobrý, ale chvílemi ten děj prostě nefunguje. Např. když hlavní hrdinové hledali ty brýle v domě, tak na několik desítek minut se tato zásadní část děje úplně vytratila, v primitivním rozhovoru s rodičemi a v zatčení hlavních hrdinů agenty úseku 7. Děj byl jak na houpačce. Postavy tam také padaly, jak jablka ze stromu a mnohdy jsem měl problém, to spojovat se souvislostmi. I když většina postav byla dobře zpracována, některé zase byly otravné. Charakteristika robotů byla asi jeden z největších kladů filmu. Mne by možná více sedlo, kdyby roboti nebyli až tak akční a dostali by více prostoru, ukázat svoji jinou stránku. Ty akce byly sice dobré, ale natolik "dokonalé", že přerušovaly děj. Přesto všechno, to je nadprůměrné sci-fi. Ten samotný příběh byl přece jen velmi dobrý a smysluplný. Horší byla jeho aplikace v praxi.

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

S trojkou nejlepší díl série a po trojce hned nejvtipnější. Čtyřka byla opět odlišná od ostatních dílů, každý díl Doby ledové má v sobě něco nového, ať dobrého, nebo špatného. Ale v tomto případě byla většina těch kladných novinek. Téma rodiny se stalo takovou součástí každého dílu Doby ledové. Sidova rodina byla skutečně zábavná, škoda, že se objevila jen na začátku. Mohla v příběhu sehrát svojí roli. Sidova bábí mi v příběhu nevadila. Ta postava na mě působila vtipně a zábavně. Sid byl opět legrační, i když ne už tolik, jako ve trojce. Veverka se opět vrátila na úroven jedničky a dvojky, opět se jen honila za ořechem. Ale konec filmu, kde přišla veverka do toho "Ráje" to bylo skutečně výborné. Děj je opět zábavný a zajímavý, asi na úrovni trojky. I když nápad pohyb zemské pevniny byl dobrým tahem, na dinosaury to asi nemá. Ale ty věci okolo, jako Sidova babička, Mannyho dcera a parta pirátů, to zase byly takové "doplňky" které žádný díl Doby ledové neměl. Banda pirátů, to byl skutečně záporák, jak má být. Tvůrcům se podařilo kvalitního záporáka vytvořit až ve čtvrtém dílu. Boj hlavních hrdinů se zlem, to byla nyní víceméně novinka. A poměrně povedená. Postav bylo sice zbytečně moc, to je pravda, ale na druhou stranu, většina pirátů mě zaujala a jejich kapitán dodal filmu "šťávu". Cesta hlavních hrdinů po vodě, byl rovněž dobrý nápad. Nápad se Sirény, to se také povedlo. Animace skutečně vynikající, ta voda vypadalo skutečně velmi autenticky. Děj je rozdělen na dvě části. Mannyho cesta zpět k rodině a osud rodiny, která zůstala na pevnině. Ellie je taková nemastná, neslaná, nic nezkazí, ale nic nevylepší. Její dcera s velmi komickým jménem - Broskvička, se stala takovým bodem děje. Sledování pubertálního vývoje Broskvičky, mě však moc nebavilo, ale mohlo to dopadnout hůře. Tvůrci se tím naštěstí až tolik ve filmu nezabývali, takže to nesnížilo celkovou kvalitu filmu. Ale výborné. Už to není tak jednička, nebo dvojka, kde jsou jednoduché příběhy, ve dvojce úmorná atmosféra. Tady je už skutečně příběh velmi záživný, stejně jako u trojky.

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Trojka a čtyřka jsou nejlepší díly série Doby ledové. Třetí díl je asi nejvtipnější. Na rozdíl od jedničky a dvojky tady skutečně dost vtipů přibylo. Hlavně lenochod Sid je velmi legrační, některé jeho výroky skutečně způsobují exploze smíchu. Sid dostává opět více prostoru a stává se vlastně jádrem příběhu trojky, protože trojka je o tom, že smečka se rozhodne zachránit Sida. Opět je to sice cesta z bodu A do bodu B, ale úplně v jiném provedení, než ve dvojce. Nápad, zapracovat do Doby ledové dinosaury, byl skutečně dobrý a vydařil se. I když dalo se z toho vytěžit ještě víc, tak to bylo velmi dobré. Nových postav tentokrát moc nepřibylo a Buck byl skutečně vydařenou postavou, kterou si dokážu představit, jako plnohodnotného člena hlavních postav Doby ledové. Ve trojce rozhodně zazářil a bylo i jeho zásluhou, že děj byl skutečně svěží a velmi zábavný. Po Sidovi byl rozhodně Buck nejvtipnější a zároveň i drsnou a akční postavou. Z mamuta Mannyho se postupem dílů stal spíše takový měkota, na rozdíl od prvního dílu. Ale tak to mi až tak nevadilo. Vačičáci už nedostali takový prostor a charakter těchto postav se naštěstí trochu změnil. Zajímavé bylo i těhotenství a porod Ellie. Jinak skutečně velmi zajímavé místa, na které hlavní hrdinové narazily na cestě. Se čtyřkou nejlepší díly série a trojka nejvtipnější. Opravdu jsem chytl několikrát záchvaty smíchu. I veverka mě v tomto dílu více sedla. Už to nebyla jen honba za ořechem, ale byla tam také ta samice, což dodalo veverce na zajímavosti. Záporák opět slabý, ale tady to moc nevadilo. Víceméně ten velký dinosaurus, který byl považován za záporáka se ve filmu objevil pouze na konci. Ale vtipnost, zajímavost, animace, to byly faktory, které překryly jakékoliv nedostatky filmu.

Doba ledová 2: Obleva (2006)

Asi nejslabší díl série, byť se stále ještě drží nad průměrnem, ale opravdu velmi těsně. Něco mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. A přitom ta animace byla lepší, postav bylo více, děj byl rozsáhlejší, oproti jedničce. Možná je i pro mě složité odpovědět na otázku, co Době ledové 2 vlastně chybělo. Ono by to totiž hned v několika směrech mohlo jedničku překonat. Ale i když se snažili tvůrci děj zobrazit jako velmi zajímavý, tak v podstatě to byla vlastně opět cesta od bodu A do bodu B. A pokud se toto má stát dějem filmu, tak to musí být skutečně abnormálně zajímavé, záživné, zábavné. A to tvůrci nesplnili. Atmosféra filmu nebyla vůbec svěží, bylo to skutečně úmorné, unavené, chvílemi i suché. Postavy také nic moc. Sice jich hodně přibylo, ale většina z nových postav mě vadila, jako třeba bratři Ellie. Ti byli ztělesněním trapasů tvůrců. Ty jejich připomínky ve filmu, to bylo chvílemi skutečně na facku. Ostatní postavy, pravěká zvířata také děs. Záporáci - dvě masožravé ryby, to se také moc nepovedlo. Je pravdou, že Doba ledová na záporácích nestaví, ale tady by děj hodně oživily. Záporáci byli slabí, moc filmu nedali, kromě akčních scén a ani nedostali moc prostoru. Ellie na mě působila, jako dost hloupá a jako typ osobnosti, který mi přesně nevyhovuje. Tyto postavy byly skutečně takové hloupé a možná by oslovily skutečně jen ty nejmenší diváky. Přitom to možná měla být ve filmu záruka humoru a zábavy. O tu se opět hlavně postaral lenochod Sid. Veverka dostala víc prostoru, než v jedničce, ale scénky s ní mě prostě nebaví. Dvojka je však od jedničky rozdílná hlavně v tom, že zde už mělo jít hlavně o komedii. Vtipů tam ale o moc víc, než v jedničce nebylo, atmosféra byla možná trochu optimističtější, ale zároveň byla úmorná. Animace byla skutečně dobrá. Opět to trochu staví na tématu rodiny, ale kombinace tohoto s pokusem o komedii s otravnými postavami se moc nezdařila. Jeden z kladů dvojky bylo však to, že tvůrci se snažili, aby každá z hlavních postav řešila ve filmu nějaký svůj problém. Sid neměl uspokojenou potřebu uznání, Diego měl fobii z vody, Manny se bál o budoucnost svého druhu. Ty problémy hlavních postav byly dobře nastíněné, ale to bylo asi tak všechno. Jinak, ta cesta byla nezajímavá, byla o ničem. To i v jedničce byla ta cesta z bodu A do bodu B o něco zajímavější.

Doba ledová (2002)

Celá série doby ledové je série nadprůměrných animovaných filmů, i když bych vyjmenoval i několik, které se mě líbily rozhodně více. Přesto jde o nadprůměrné animované filmy. První díl série byl spíše takové, tak trochu drama. Děj filmu, je spíše dramatický, vtipné jsou spíš jen situace a momenty. Kromě lenochoda a veverky je i charakter všech ostatních postav vážný. To ale nepovažuji za negativa. Pokud filmaři dramatického děje dobře využijí a zpracují ho, tak to Době ledové dost sedne. Prostředí mrazu a ledu je pro rodinnou tématiku a dramatický děj vhodné. Vtipů ve filmu skutečně moc nebylo, zasmál jsem se jen párkrát, ale mělo to smysluplný děj, nenudil jsem se, a v tomto případě mi to stačilo k tomu, abych film označil za nadprůměrný. Bylo to navíc i poučné a řekl bych i výchovné, což by měla být vize každého dnešního animáku. Postavy byly také dobré, ve srovnání s dalšími díly Doby ledové jich bylo málo, ale to nebylo velké negativum filmu. Od drtivé většiny fanoušků Doby ledové se však liším v jedné věci. Veverka Scrata mě skutečně nepřipadá jako nic extra ve filmu a naopak mě to tam spíše překáží. Alespon v tomto dílu. Nějaká primitivní snaha o schování žaludu veverkou, která vydává pouze zvuky... To mě skutečně nebavilo. Naopak lenochod Sid je moje oblíbená postava, protože je to vlastně hlavní zdroj humoru ve všech dílech.

Sirotčinec (2007)

Ze začátku to bylo velmi suché, nudné, nezáživné. Ale to bylo skutečně tak těch počátečních 10-15 minut. Jakmile se tam objevila ta stará bývalá vychovatelka v sirotčinci, tak se atmosféra filmu začala zlepšovat. A co film teda dost nakoplo, byla ta oslava s těmi dětmi. Od té chvíle již byl ve filmu zajímavý a smysluplný děj a hororová atmosféra se strašidelnými momenty. Ta oslava, smrt té babky, zkoumání paranormálních jevů a vlastně i celý ten příběh, to skutečně tvořilo film, kterýmu se dá říct Horor. A na to, že ten film byl vlastně mexicko-španělský a nebyl v režii USA, která točí stejně kvalitné horory, tak se dá říct, že jde o velmi úspěšný film na země, které jej vytvořily. Skutečně tam byly momenty, kdy se mně zrychlil srdneční tep, nebo když jsem se ulekl. Rozmotání zápletky ke konci filmu, bylo možná trochu více dlouhé, ale nakonec mě vysvětlení celé zápletky uspokojilo a i samotný konec byl svým způsobem silný a mysteriozní. Kromě hororu, přináší film i ropracování tématu rodiny a vztahu mezi matkou a synem, což tvůrci zvládli také na jedničku. Nakonec jsem se i přes své kladné hodnocení a dobré prožitky z filmu rozhodl dát 4 hvězdičky, protože horory, jako třeba Saw, nebo Orphan, jsou ještě na vyšší úrovni a i když i Sirotčinec je fantastický horor, tak ho nemohu hodnotit stejně, jako zmíněné horory.