Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Rozhodně nejslabší část. Pořád slušná akční jízda, ale mohli si odpustit tu ošklivou babu v týmu a pár trapáren, které už se asi opravdu moc nedaly brát ani s nadhledem jako vtipné. Díky tomu hvězda dolů.

Noční můra v Elm Street (1984)

Určitě převyšuje řadu podobně ražených hororů, hodně i díky solidnímu zpracování a ději, kde naprostá většina selhává.

Výměna (2008)

Něco mi na tomhle snímku trochu vadilo nebo možná scházelo, ale nějak nemůžu přijít na to, co. Jinak byl tento kousek víceméně perfektní. Atmosféra, spád, napětí, herci... bezva.

Čarovný kamínek (2019) (TV film)

Pokud člověk nečeká klasickou pohádku a nevadí mu spíše fantasy styl. Pokud člověk nebude ve filmu hledat ekologickou agitku. Pokud člověku nevadí průměrné herecké výkony a místy opravdu nepřiliš vhodně volený CZ dabing. Pokud člověk bere podání některých postav spíše pro pobavení než jako neschopnost scénáristy / režiséra / herce. Pokud člověk přimhouří oko nad ujetým skřetem, od pohledu nesympatickým popletou, prostě takovým malým debílkem. Pak dostane oproti pohádkovému standardu (nejen) posledních let nakonec i docela zajímavé zpestření s nádhernou scenérií a lokacemi, do kterých by chtěl ihned zavítat, se solidní kamerou a neotřelými záběry na tu krásu i z ptačí perspektivy (evidentně už i při natáčení pohádky našly využití drony). Stejnětak hra se světlem, slunečními paprsky, nebo zobrazení lesní říše či příbytku čarodějů bylo bezva. A krásná Julie ani nemusela mluvit.

Spása (2014)

90 % | Pátou hvězdu dávám už jen za to, že takovýto westernový počin je dánský. Bravo! Tak skvělou atmosféru, navíc podtrženou skvělýma barvičkama vizuálu dávajícímu filmu zajímavý nádech, jsem už dlouho neviděl. Hlavní postavy bezvadné, role jim sedly jak zadek na nočník. Oba bráchové skvěle drsňáčtí, hlavní drsňák odporňák šéf darebáků ještě drsnější a tak vymazleně svinskej, až to s člověkem hned na začátku pěkně pohlo. A Eva tady opravdu mluvit vůbec nemusela, i tak to stálo za to. Nezbývá mi, než zcela přimhouřit oči nad vcelku jednoduchou a zcela neoriginální pointou - když má film vše ostatní, není skvělý děj a příběh ani třeba.

Na jeden nádech (2018)

Trhlin by se našlo povícero, ovšem ten závěr to opravdu slušně shodil. Jinak to totiž nebylo vůbec špatné. S minimálním hereckým ansámblem (nepočítám mrtvoly), minimem lokací, kde se děj odehrává, velice jednoduchým dějem, který není nijak rozveden, chvílemi hraničí s nelogičností (proč se něco odehrává nebo přihodilo daným způsobem) a neodpovídá na řadu otázek, které se v průběhu filmu divákovi v hlavě objeví.

Sedmý syn (2014)

70 %. Docela pohodové fantasy, které nepotřebuje stát se nezapomenutelným nebo v čemkoli vynikat, ale i tak se na něj dobře kouká