V moci ďábla (2005)

Skvělá atmosféra a vynikající výkon Jennifer Carpenter.

Okno do ložnice (1987)

Téměř perfektní dojem z filmu kazilo především místy opravdu velice dementní chování hlavních protagonistů... to se opravdu nedalo brát ani s humorem a nadsázkou.

Králova řeč (2010)

Perfektní atmosféra, herecké výkoby, kamera...

Flákači (1995)

Vypadalo to nadějně, ale vtipné pomalu přestávalo být vtipným a valnou část filmu jsem se spíš nudil. Škoda. I když nějaká ta zábava vydržela až do konce a několikrát jsem se opravdu dobře zasmál.

Operace: Zlomený šíp (1996)

50 % | Typické béčko s typickými klišé, typickými trapárnami, nějakými těmi zajímavějšími momenty, slušnými efekty a akcí, a se svižně odsýpajícím, typicky béčkovým dějem.

Jezero smrti (2008)

Velice realisticky působivé. Už dlouho se mi nestalo, že by se mnou při sledování něco tak hnulo. Tady jsem se slušně ošíval jak při syrovější řezničině zlobivých dětí, tak při schovávačkách, i některých jiných vypečených momentech hlavních hrdinů v rámci "naučné poznávačky" lesa a "užívání si" krás přírody na svém romantickém výletě k rybníku. Navíc mě ve filmech štvou obvykle trapný happyendy a závěrečné plácání se po ramenech, což se tady nejen nedělo, ale ono to bylo ještě vyšperkováno. Fakt jsem si chvílema i přál, ať to dopadne aspoň částečně šťastně. Bezvadně zpracované i zahrané, Jack O'Connell v roli největšího dětského hajzla vynikající. A nějaké ty nedokonalosti filmu se téměř zcela ztratily, neboť film si po celou dobu držel slušné napětí i spád.

2012 (2009)

Film obsahující řadu klišé nemusí zákonitě znamenat špatný film. Jenže nesmí to být tak stupidní, jako tady, vč. spousty neskutečných keců plynoucích z ústních otvorů řady postav, což zážitek ještě násobilo. A vzhledem k tomu, že na mě nijak nezapůsobily ani rádobycool efekty s do hlubin země propadajícími se se bloky domů, či celými městy, tak jsem většinu filmu vyloženě protrpěl. A to tam byly i nadějné okamžiky, ale bohužel zůstalo jen u nenaplněných nadějí.

127 hodin (2010)

90 % | Velmi dobře zahrané, super prostředí, kamera, střihy, bezva časové prolínačky, hudba, ... Vadilo jen pár drobností, v celkovém dojmu nepodstatných. A klobouk dolů za to, že film téměř vůbec nenudil, přestože člověk kouká celý film téměř bez přestávky na ten stejný ksicht :-)