Přátelé (1994) (seriál)

Co dodat k seriálů, ne, spíše "droze", kterou zná snad každý. Tahle parta vám přiroste k srdci, jakoby jste se opravdu znali. Je až neuvěřitelné, že i po 10ti letech tento seriál byl pořád tak skvělý. Pro mě nejlepší seriál.

Dexter (2006) (seriál)

Dexter vás ihned vtáhne do děje a už nepustí, je to jeden ze seriálů, na kterém se stanete velice rychle závislými a pokračování dílu vám nedá spát. Ani přemýšlení nad tím, jaké by to bylo, nic necítit, se nevyhnete. Seriál Dexter jinak nemá chybu, to spíše já, jsem tak zvyklý na klasické sitcomy a seriály trvající všeho všudy ani né půl hodiny, takže mi ze začátku přišlo celkem zdlouhavé koukat na 1 díl zhruba 55 minut.

Saw 3D (2010)

Podle mě tento počin už ztratil svou pointu při 3tím dílů. Režie se měla řídit pravidlem: "3x a dost", protože tohle je absolutní kravina, a pokud se na to nedíváte 3D tak to snad ani nemá cenu, na to chodit. Jinak jsem celkem ocenil strojařskou genialitu vytvořených "pastí". Saw 3D je naprosto předvídatelná, pokud jste viděli předešlé díly, katastrofa.

Pohřben zaživa (2010)

Jakoby "parodie" na 127 hours, s tím problémem, že místo aby jste si celý film užívali pochmurnou a napjatou atmosféru, spíše se nudíte a čekáte co bude. Dávám 3 hvězdičky za Ryana Reynoldse a za ten můj velice oblíbený typ konce, kde si řeknete "ty vo*e".

127 hodin (2010)

127 Hodin (podle skutečné události) se oproti Buried zdájí mnohem méně zdlouhavý, děj probíhá téměř pořád a nečekáte "X" minut, než se něco bude dít. Uprostřed dramatu vsunuté komedialní vložky mě rozsekaly, naprosto geniálně natočené, sestříhané, zrežírované. K tomu vkusný soundtrack a skvělý James Franco, který dokázal, že opravdu hrát umí. Ackoliv jedno minus za ten závěr, kterej vůbec nepřekvapí, spíš naštve.

Spojenec (2006)

Ačkoliv mi filmy Sparka Leeho "nechutnají", tak díky božskému Denzelovi a charizmatické role "zločince" (Clive Owena) - jenž jeho osoba dodala do dokonalosti tak, že tenhle počin velice předčil mé očekávání. S každým filmem s Denzelem, se mi začína tento herec víc a víc libit. Co dodat, prostě genialní Film.

12 opic (1995)

Jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Je to jen důkaz, že Brad a Bruce umí zahrát snad vše. Mám rad filmy, u kterých si v průběhu filmu motáte hlavu s pochopením celé "věci" a na konci sedíte s vykulenýma očima a v duchu vám zní pouze věta "Ty v*ole". A takových je přesně Dvanáct Opic.

Počátek (2010)

Je to jeden z filmů, u kterých se musíte pohodlně posadit a soustředit se na děj, jinak pochopíte "prd". Chytrý, mozaikový příběh vás hned po první minutě vtáhne do děje a nepustí dřív, jak uvidíte závěrečné titulky. Navíc, kdo by se rád probouzel z příjemného snu?

Gran Torino (2008)

Neskutečně emotivní snímek o vysloužilém veteránovi, kterého bez sebemenší chyby ztvárnil Clint Eastwood. Nevím co dodat, snad jen, že je to neuvěřitelný příběh o lidské cti, díky kterému jsem při závěrečných titulkách stále seděl na židli a zaslepeně koukal na obraz.

Avatar (2009)

Na tento film se těšil, vjíma mě, nejspíš každý sebemenší filmový nadšenec. Nicméně tak velké očekávaní, jenž ve mě vzbudil trailer, se rozplynulo zhruba v půlce filmu. Do té doby jsem koukal doslova s otevřenou hub*u na propracované pláně, veškerou grafiku a takřka celou faunu a flóru. Po této stránce byl film geniální, pak přišla na řadu klasická story, která mě téměř nezaujala. Možná to bude tím, že jsem tento film neviděl ve 3D, ale v pulce Avataru mi oči zalezly zpět do důlku a čelisti sklaply.