Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Magic is back ! Ako veľký fanúšik HP som spokojný. Návrat do kúzelníckeho sveta, nové postavy, krásny vizuál, hudba a hlavne atmosféra ! Retro štýl tomu sadne. Zvery sú super a nebyť občas pokulhávaniu v dramaturgii a záverečného twistu bez dopadu, išiel by som na plnú paľbu. Natešenosť na ďalšie diely ale veľká.

Snowden (2016)

Plné hodnotenie ani nie za film samotný, ale za tému, o ktorej pojednáva, za hlavného protagonistu a jeho čin, za následky a dopad. Takéto filmy majú niečo viac ako len príbeh a tak by mali byť aj hodnotené.

Doktor Strange (2016)

Ako predstavenie novej postavy v MCU dobré, ako samotný film to pokulháva na miestach, pre Marvel, dôverne známych. Príbehovú šablónu 1000 a stále to isté ani netreba spomínať. Celé je to ako z rýchlika, postavy sú len načrtnuté a dosť povrchné. Benedict Cumberbatch je ale super a Tila Swinton dokáže vzbudiť rešpekt. Mads Mikkelsen je tu zameniteľný. Humor nepôsobí rušivo a nasilu ako napríklad v Avengers 2. Celkovo tak na 3*. O level vyššie to však vykopáva akcia a jej vizuálne prevedenie, ktoré je originálne, nápadité, nevídané a proste WOW.

Rudý kapitán (2016)

Od Kandidáta najlepšia práca s kamerou a vizuálom v česko-slovenskom filme, hodná svetovej konkurencii. Taktiež herecky silné, presné, bez jedinej trápnosti. Dokonca aj dialógy pôsobia "neslovensky". Zamrzí teda fakt, že príbehovo je to rozpačité, nejasné a vlastne tak nejako nezaujímavé.

Sedm statečných (2016)

Super casting. Ostatné je len priamočiary western s krásnou kamerou a luxusnou prestrelkou na konci. Scenár a hlavne chémia medzi postavami slabá, čo je teda od tvorcu True Detective docela sklamanie.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

X-men v podaní Tima Burtona v žánrovo nejasnom obale, okorenení dávkou bizáru. Pre dospelých je to hlúpe, pre deti nevhodné...Burton má ale svoj štýl a jeho kúzlo tam badať.

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Na Eastwooda až prekvapivo emocionálne chladné. To čo malo Grand Torino, Changeling či Million dollar Baby u Sullyho chýba. Na druhej strane chápem režisérov zámer podať príbeh čo najrealistickejšie a bez prikrášlenia, čo z neho robí výbornú faktografickú snímku.

Můj kamarád drak (2016)

Typický rodinný film, ktorý neurazí ani nenadchne. Vhodný pre sobotné poobedie na Markíze...čo teda výhra nie je.

Nerve: Hra o život (2016)

Silné 4*, ale mohlo byť 5 keby....sa to bralo trocha vážnejšie, scenár v druhej polovici sa viac vypiplal, popracovalo sa na postavách, zvraty neboli dávkované jednoducho a narýchlo a vyústenie záverečnej scény ostalo tak, ako sa na prvý pohľad zdalo. Inak super herci, výborný soundtrack a nočná atmosféra New Yorku. Nebyť toho happy endingu, malo by to aj hlbšiu myšlienku.