• Pohádka

Venuše (2006)

Peter O'Toole dokazuje své úžasné herectví!!Příjemný film.

Junior (1994)

Souhlasím s natalankou,lidi uvolněte se a vypněte na chvilku.

Signum laudis (1980)

Mé oblíbené historické téma 1.svět. válka, zfilmovaná Martinem Hollým. Díky skvělým hereckým výkonům taky skvělý film.Vyznamenání Signum Laudis by zřejmě obyčejný kaprál nikdy nezískal, ale samozřejmě na tom staví film, a je vystaven dokonale. Škoda, že hrůzám této války se věnovalo málo tvůrců.

Železný Schwarzenegger (1977)

Skvělé zaznamenání Arnoldovi top-formy! Na Mr.Olympia 1975 neměl soupeře a je škoda, že po této soutěži skončil (byť se za pět let vrátil a Olympii opět vyhrál ). Motivační dokument pro všechny, kdo chtějí jít do posilovny! Pijete mléko? Ne, mléko je pro mimina, chlap, když vyroste měl by pít pivo :))

Na dotek (2004)

Film, plný lidské slabosti, sprostáctví a perverze dnešního světa! Nikdy více i přes kvalitní herecké představení!

Četa (1986)

Zasloužené čtyři oscary, včetně toho za nejlepší film. Realistický válečný film, brutalita a hrůza války ve Vietnamu. Nejlepší herecké výkony ve filmu Berengen a Defoe! Skvělá hudba!

Faunův labyrint (2006)

Těžké válečné drama+dojemný příběh+výpravy do pohádkového světa... Skvělé del Torovo dílo. Každou chvíli jsem se těšil na další scény ze světa plné fantastických a skvěle vytvořených bytostí. Hudba k filmu od J.Navaretta je však nepopsatelně nádherná !!!

Danton (1983)

Jelikož zbožňuji a zajímám se o historii, tak pro mě filmová lahůdka. Wajdovo mistrovství, skvělé dialogy, vynikající herecké výkony. V závěru film skvěle graduje: "Ukaž mou hlavu lidem,stojí za to." Depardieu skvělý (cena za nejlepšího herce MFF-Montreal).

Zelená karta (1990)

Úžasné, opravdu romantické a skvěle zahrané. G.Depardieu jako George Faure a půvabná kráska Andie McDowell jako Bronte (Bety) Parrish. Ty role jim sedly jako prdel na hrnec.Trošku mrzí závěr s krémem monticelo, mohlo to být vymyšleno lépe. Ale u mě 100%.