Poslouchej (2019)

Vcelku dobrý minimalistický thriller. Oba herci příjemně překvapili. A protože jsem stále v určitých námětech dětsky naivní, tak ne i překvapil děj.

Čekání na Aňu (2020)

Za mě to nevyužitý potenciál. Podobný film námětem o židovských dětech za okupace převáděných z Francie do Švýcarska, a zároveň životopisný film o největším mimovi světa Marcel Marceau s názvem Resistence, je mnohem zábavnější a lépe natočený, i když rozpočtem zrovna taky nepřetékal.

Poslední hranice (2020)

Podle hodnocení jsem čekal víc. Naivní, propagandistické... Jako USA filmy typu Fury... Ne nadarmo se říká, že rozdíl mezi Rusem a amíkem je akorát v lepším oblečení. Někdo chválil natočené bitvy. Připadal jsem si jako bych se díval na klub historického šermu při bitvě u Slavkova... Herecké výkony byly taky takové dost naivně amatérské.

Willyho kouzelný svět (2021)

Tak to byla řádná slátanina. Atmosféra 0, Herecké výkony tak 30% včetně Copoly, děj 0, hudba 10%. Slabé i na parodii.

Kraj (2020)

Parádní zábava když máš rád černý humor. Navíc stylové zakončena ohňostrojem.

Přeběhlík (2020) (TV film)

TV zpracování. Forma ale je to poslední, co by mi vadilo. Místy je to nelogické, místy zmatené, místy naivní, místy povrchní... Prostě místy z toho čpěla hrozná amatéřina. Přesto shlédnutelné. Podle mne hodně nevyužitý velký potenciál. Škoda. Zkušenější režisér by z toho dokázal dostat mnohem více. Jako třeba ve Válka generací. A není to ani tak o penězích.

Nejvyšší pocta (2019)

Zajímavé, jak dokáží Američané vytřískat u svých občanů a některých potroublých lidí bez znalosti historie, kladné body na ryzím zlu, kterým z jejich strany byla válka ve Vietnamu. 100x opakovaná lež se stává pravdou... Jak řekl ctihodný senátor tuším z Jižní Karolíny (volná parafráze): Válka ve Vietnamu byla dávno, přestaňte už konečně kopat do mrtvé kobyly. A já dodávám, pokud chcete lhát o historii a na těch lžích stavět vaše vlastenectví, radši netočte vůbec nic.

Šťastné a veselé (2020)

Docela povrchní drama s ne moc vykreslenými postavami, zato s nezbytnou sebereflexí "špatné" rodiny, jejíž velké zlo, spočívající ve špatném přístupu k výchově svých, dnes již cca 30ti letých dcer, nakonec na sebe vezme příliš ambiciózní otec, který svou dlouholetou chybu nakonec během 15 minut commingoutu své dcery pochopí a uzná. Takže už mohou žít šťastně a spokojeně, a to ne jen o Vánocích. Ke štěstí filmu chyběl snad jen dlouhodobě nepochopený syn, který v těle ženy neskutečně trpí.

Pomsta: Milostný příběh (2017)

Docela podceněný příběh. Ten, který měl být nejspíše lákadlem, se ukázal jako vcelku rušivý element. Jeho obarvené vlasy mi pořád stahovaly pohled a nemohl jsem se ani pořádně soustředit na to, co hrál. Za mě byl Cage nejslabším článkem filmu.