Zlatý kompas (2007)

Keďže som túto trilógiu čítal tak som si od filmu sľuboval veľa,. Nedá sa povedať že by som bol nespokojný, no myslel som že Zlatý Kompas dostanú do rúk schopný tvorcovia ktorý trochu obídu rozprávkové poňatie knihy a správne naložia z rozpočtom a efektami. Opäť to bolo velmi silené ako väčšina knižných spracovaní v ostatnej dobe, veľa textu a málo času, navyše polovicu scén som kvôli svetlosti viac nevidel ako videl, no treba vyzdvihnúť aj niektoré jednotlivé scény ktoré neboli poznačené zybtočnými efektami, aj keď chápem že film vlastne potreboval podstatnú animáciu kedže samotná kniha bola veľmi kontroverzná a často sama sebe protirečila. Avšak veľkým mínusom bolo že Zlatý Kompas na mňa pôsobil skôr ako animovaná rozprávka než fantasy film. Budem teda len veľmi zvedaví ako sa tvorcovia popasujú z dvomi pokračovaniami, ak vôbec budú. Najmä posledná kniha trilógie Jantárový Ďalekohlad bude pravdepodobne veľmi nákladný a náročný. Tak som zvedaví, ovšem myslím že tý ktorý knihu čítali si v celku prišli na svoje.

Takmer ružový príbeh (1990) (TV film)

Spočiatku to vyzeralo dosť biedne no dej našťastie gradoval. Rolincová bola ako herečka slabá hoci ona tan nato ani nebola ale mala predovšetkým spievať keďže je to muzikál. A práve muzikálovú časť som vnímal asi na pol ucha skôr ma zaujalo úžasné a rozprávkové pozadie a ohromný ironický nádych celého filmu "To je dřina delať šaška v tragédii", Jakubisko vo filme opäť využill zaujímavu tému, plnú paradoxou na čo som však už u neho zvyknutý. Ďalší hodnotný snímok príjemne oživení o Korna a už spomínanu rozprávkoúj časť. Perfektná využitie masiek, kostýmov a typického veselo-pochmúrneho nádychu Jakubiskových filmov. . :D To veru bol Takmer Ružový Príbeh, snáď nikto nevie tak geniálne vložiť do filmu iróniu ako on. A to som si asi v polovici myslel že vidím jeden z jeho najslabších filmových počinov.

Legenda o Jiřím a drakovi (2004)

Z hladiska profesiónalneho celkom zaujímavy výpravný fil,. Ale čo sa tej komédie a fantasy týka dosť slabé. Ale ináč výborná kamera, masky, kostýmy ale aj herci najmä Purefoy a Duncan :D. Celkom slušné.

Jak se krotí krokodýli (2006)

Rodinný film ktorý chcel asi vyzneť vtipne či nebodaj náučne. Väčšina z celého filmu boli len kecy a kecy no miestami im to s tým humorom šlo.

Zabiják (2003)

Duchaplný "film".

Ostrov pokladů (1990) (TV film)

Celkom zaujímavý dobrodružný film s výbornými maskami, kostýmami, rekvizitami či Hestonom a začínajúcim Baleom ktorého výkon však nebol taký istý a suverény ako v neskorších filmoch, avšak to je vzhľadom na jeho vek pochopiteľné.

Princ a chuďas (2000) (TV film)

Príjemná rodinná rozprávka s typickými anglickými hercami, kostýmami, výpravou a pod..

O statečném kováři (1983)

Ďalšia klasická československá rozprávka ktorých je v TV na sviatky požehnane. Čo viac dodať.

Kamenný chodníček (1985) (TV film)

Kásny slovenský film v ktorom boli obsadené jedny z najväčších slovenských hereckých klenotov minulosti. Perfektný prirodzený film s úžasným Kvietikom, Turzonovovou či Tlučkovou a Kristínovou no najmä impozantnou vedľajšou rolou Jozefa Kronera ktorý snáď ani nevie zahrať zle. Kroner bol, je i stále bude najlepším slovenským hercom nech sa deje čokoľvek, aspoň v mojich očiach. Naozaj môžem iba závidieť ľuďom ktorý poznali tak rozumného a dobrého človeka, ktorý bol predovšetkým veľkou osobnosťou a komikom . Sága Pichandovcov a Obchod na Korze boli životnými dielami so skvelými hercovi výkonmi. A ešte k filmu, Kamenný chodníček bol film ktorý sa na nič nehral, rekvizity a divadelnosť jednotlivých scén vôbec nevadily, navyše dialógy boli v tomto snímku zlatým klincom programu! Žasnem, nie príliš známy slovenský film no zato veľmi hodnotný.

Shrek 2 (2004)

Originálny, vtipný kreslený film s úžasnými postavami a vtipnými hláškami. Zatiaľ čo v jednotke dominoval oslík, v dvojke zaujal kocúr, skvelé postavy. Tak som zvedavý na tretí diel shrekovskej série, aj keď nemá zrovna najpriaznivejšie ohlasy, pevne verím že po dvoch tak skvelých častiach ma tvorcovia nesklamú.(Len aby to nebol prehnaní optimizmus:)). Dvojka bola ináč super, možno až na ten miestami trochu zbytočný záver.