• Krátkometrážní

Mr. Bean (1990) (seriál)

Moje detstvi. Povazoval jsem to za vrchol komedie, ale pote jsem prisel na Black Adder........ a to je prece jen jine kafe.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Nemam rad Saving Private Ryan a nemam rad tohle. Valecne filmy miluju, ale valka myslim nebyla takova jako v techto serialech... Jdi a divej se nebo Pianista anebo i Schindler's List...

Futurama (1999) (seriál)

Serialy se sc-fi tematikou jako Star Trek, Red Dwarf anebo Futurama jdou mimo me.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Tady chapu, ze je to skvele, ale toto neni muj cup of tea.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Tohle rad nemam a vubec nechapu jak je mozne, ze je to tak vysoko v CSFD hitparade:) Tenhle serial proste neni vtipny... Ale proti gustu...

Melancholie (2011)

Pro me nejslabsi Trieruv film, ktery je ovsem stale o nekolik trid jinde nez vetsina soucasne produkce, a proto tech 5 hvezd. Sam Trier rekl, ze z tohoto filmu ma rozporuplne pocity, protoze mu prijde, ze udelal dort na kterem je az prilis mnoho smetany. Chybi tu ta jeho dren. Nemohu se zbavit pocitu, ze tento film mohl byt natocen nekym jinym, a to se u jineho LvT filmu rict neda. Narozdil od vetsiny nejsem nadsen vykonem Kirsten Dunst, svou roli zvladla tak nejak dobre, bez vytek, ale do pameti se nevryje nicim. Naopak tvrdim, ze byla z herecke sranky nejslabsim clankem filmu. Take spojeni Charlotte a Kirsten nefungovalo prilis dobre, zatimco Gainsbourg Trierovy postavy obsahne, Dunst ne. Krasa a hruza se da spojit, Antikrist je toho dukazem. Zde me sceny nevestina moceni ci sexu se svatebnim hostem me nechaly absolutne chladnym, jelikoz v tomto fimu nemely (narozdil od Antikrista) jakekoli opodstateni. Vizualni krasa, necekany a skvely humor, Kiefer Sutherland, miniaturni vykresleni depresivnich pocitu v druhe polovine filmu (zvlast tech Claire) vsak z tohoto filmu delaji skvost jehoz jedinou nevyhodou je, ze jeho reziser ma v mych ocich latku prece jen o kousek vyse.

Jeden musí z kola ven (2011)

Velice komplikovany, narocny a pomalu odvypraveny pribeh, ktery bude kritiky obdivovan, temi, kteri na takove filmy jsou bude milovan a ti, kteri do kina prisli na detektivku, budou pranyrovat kritiky a ty, kterym se to libilo. Detektivka to je, ale ne takova, kterou byste dnes v mainstream kine cekali, a proto davam tomuto ctyrhvezdickovemu filmu tech hvezd pet. Za odvahu nebrat ohled na divaka a za Garyho Oldmana, ktery prehral cele spektrum bez jedineho pohybu tvare.

Úkryt (2002)

Odchazim s kamaradem z kina a on rika: Vis ty co? A ja rikam: Co? A on: Nic moc co? A ja: No.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Pro me Fincheruv ulet. Ta predloha F. S. Fitzgeralda je utlou knizkou, ktera se da precist za dve hodiny. To ma svuj duvod, toto dilo pojednavajici o case nema byt rozvlekla, skoro trihodinova a uknucena pohadka.