• Krátkometrážní

E.T. - Mimozemšťan (1982)

Tohle jsem nedokoukal ani jako maly, ani jako velky, ani jako zadny. Prislo mi to stejne priblble a utrpne jako Nekonecny Pribeh nebo Indiana Jones. Ja na to dobrodruzstvi nikdy moc nebyl, kdyz bylo podano takto.

Strom života (2011)

Jednoducha pravda o lasce k bliznimu svemu a k zivotu jako takovemu podana v uhledne a libive forme, ktera ve vysledku ovsem prosumi stejne jako to listi ve vetru. Chybela tomu kostni dren, Terrenci, rozumis? Kostni dren.

Cena za něžnost (1983)

Jeden z nejkrasnejsich filmu co jsem kdy videl a uvidim a jedinny film, ktery me spolehlive dohani k slzam v momente, kdy se matka louci se svymi malymi syny. (Poprve jsem tento film videl ve veku tech dvou chlapcu totiz...)

Hanebný pancharti (2009)

Tarantino dospel a natocil svuj nejlepsi film. Chapter I funguje jako skvely samostatny kratky film. Christopher Waltz je vskutku uchvatny, Pitt ok, Melanie Laurent vyborna. Jako celek to je skvele a pres svou neserioznost prekvapive seriozni a dlouhotrvajici zazitek.

Pohřben zaživa (2010)

Je to asi vlastne celkem velka blbost, ale ja jsem se z nejakeho neznameho duvodu velmi bavil a film me v podstate strhnul. Mozna je to tim ze mam rad 24 a tomu podobne slataniny a taky musim vyjadrit obdiv reziserovi za to, ze se mu skutecne povedlo natocit chytlavy celovecerni film s jednim hercem. Skoda preskoda toho pitomeho hada.

127 hodin (2010)

3 hvezdy za reziserovu odvahu a za to jak je film zajimavy dokud hlavni hrdina nezustane vklinen mezi skalami. Ale tentokrat si i Danny ukousl prilis velke sousto a neprilis dobre si s nim poradil. Budiz mu utechou, ze natocit kvalitni nebo alespon zajimavy celovecerni film s jednim hercem je vec skoro nemozna. Moment, neni... Buried.

Včerejší horoskop (2011) (studentský film)

Asi bychom v tomto filmu tezko hledali nejaka poselstvi, ale jde o slusne natoceny snimek s az na vyjimku slabsimi hereckymi vykony. Je to studentsky film, cviceni, a tak by se to melo i brat. Film je mozne shlednout na: http://www.youtube.com/watch?v=9C4zjkMeIbE

Hra o trůny (2011) (seriál)

Bavi me to hodne, ale stejne jako u ROME je obrovska skoda, ze herci v absolutni vetsine hrajou spatne a mluvi jak v anglicke telenovele. Cest vyjimkam jako Sean Bean a hlavne starsi herci, ovsem ti mladsi, vcetne me donedavna spoluzacky, ktera v tomto hraje velkou roli, jsou uplne mimo. Rome byla telenovela v rimskem havu, tohle je o trochu lepsi, ale porad na skodu. Do LOTRa to ma velmi, velmi daleko. UPDATE: po vice dilech zvedam na 4*, protoze je to opravdu neskutecna zabava a ta vyprava je uchvatna. I na to herectvi si clovek zvykne, ale nemelo by to tak byt.

Portrét šílenství (2005)

Divne, ale dobre. Musite byt ve spravnem rozpolozeni a musite vedet, ze tohle je undergroundovy Falling Down.