• Krátkometrážní

Czech Made Man (2011)

Fair-play Rehorek. V kontextu soucasne ceske cinemy je tohle jako zjeveni. Mne se ten priblbly styl vypraveni libi, protoze je 'pravdivy' a uveritelny, voe. Budar hraje vyborne, kamera i strih sedi-odpovidaji stylu osobnosti. Kdybych to tocil ja, patrne bych to natocil jinak, ale urcite ne lepe. Inspirace britskou skolou mi sedela, na to, aby sam prichazel s inovacemi ma jeste dost casu. Ve sve stupidni jednoduchosti je tohle moje krevni skupina. Bojim se bojim, co Rehorek mysli 'Americkou Krasou po cesku.' Zni to trochu jako Promeny - a to uz proboha ne. Jeste bych dodal, ze si u nas v CR nesutale (a popravu) stezujeme na nedostatek kvalitnich, originalnich filmu a kdyz uz se to povede a natoci se to, pak to ani nepozname, viz. Czech Made Man anebo i Muzi v riji... Tento film mozna neni na 5*, ale za odvahu nedela kompromisy a schopnost udrzet tuhle mozaiku pohromade si je zaslouzi.

Fontána (2006)

Bylo to neco mezi Panem Prstenu, Apocalyptem, Avatarem, lava lampou a pokrocilym tutorialem na After Effects. Ovsem ve vysledku z toho byla spise Fontana Pre Zuzanu 4.

Zpověď (2011) (seriál)

Kiefer Jack Bauer Sutherland dela to co dela nejlepe a doufejme, ze tohle povede k celovecernimu filmu, protoze na rozhovor tech dvou se 90 minut vydrzim koukat bez problemu.

Temný rytíř (2008)

Ja nejsem spravny divak pro tyto typy filmu, ale treba Burtonuv Batman se mi libil. Tady absolutne nechapu, proc ty nadsene ohlasy, protoze krome zajimaveho Ledgera a pripitomeleho scenare nemel ten film vubec nic. (tak pozitivni odezvu davam za vinu medialni kampani a Ledgerove smrti)

Počátek (2010)

Mel bych obhajit sve dve hvezdy, ale na toto tema jsem jiz napsal vsude mozne tolik, ze nemam vice sil. Primarni problem tkvi v tom, ze Nolan serviruje normalni akcni film ve forme filozofickeho dramatu a vetsina lidi mu to proste zere - ma tudiz pocit, ze videla neco mnohem lepsiho nez ve skutecnosti.

Dokonalý trik (2006)

Dal bych 4*, protoze jsem se u filmu bavil a atmosferou me to vtahlo. Problem byl s Hugh Jackmanem, ktery neni moc dobry herec, Christianem Balem, ktery je herec mnohem lepsi, ale tady mi jeho kreace nesedela, hlavne asi proto, ze zadna nebyla a hlavne reziser Nolan, ktery prestoze mel jakysi talent (jak jsem mel konecne moznost poznat) ztratil svou kredibilitu vsemi temy Inceptiony a Batmany a buhvi cim jeste.

(1998)

Toto je nutne hodnotit jako debut a jako debut je to velmi dobre. Dobry vykon Seana Gulletteho a odvazny, ale spravny hudebni podklad. Co ve mne zustava jako mozna zbytecnost je ten silny cernobily kontrast a zrnitost, nevim do jake miry bylo toto rozhodnuti 'nutne.' Nehlede na to, ze takto natocene filmy vzdy vypadaji velmi efektne a da se v nich skryt spousta nedostatku.

Enigma (2001)

Tak trochu o nicem. Ty neustale flashbacky byly neunosne a priznam se, ze jsem nakonec vlastne ani nic nepochopil.

Antikrist (2009)

Ja bych dal 5* cemukoli co Trier natoci. Jsem jeho zaslepenym stoupencem. Ovsem zde jeste predlozil svou realitu tak jak ja ji rozumim a nebezpecne se s ni ztotoznuji.

Kurz negativního myšlení (2006)

Byla to prave scena ruske rulety, ktera me primela jit ze 4* na 3*. Melo to potencial, ktery zustal silne nevyuzit, a to hlavne po scenaristicke strance, chybela tomu syrovost a pravda zaverecne sceny Trierovych Idiotu.