Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Čtvrtá hvězda čistě za Hankse. Jinak bych vytkla nedostatek napětí a americkou klišovatost (ti nejlepší z New Yorku...). Škoda, že jsme záznamy z kokpitu neslyšeli poprvé ve chvíli, kdy je poprvé slyšela vyšetřovací komise.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Asi kolem toho bylo moc humbuku spojeného s velkým očekáváním. Až tak úplně mě to nenadchlo. Možná kdyby to bylo kratší.

Most špiónů (2015)

Vidění světa ve filmu bylo hodně černobílé, kam se hrabe na Donovana Mirek Dušín... I toho patosu tam bylo dost a film samozřejmě hraje na typickou americkou notu "my a naše ústava". Taky tam bylo hodně motivů, které nebyly dotažené, jen tak se objevily a zase zmizely (Donovanův asistent na začátku filmu, příprava Donovanových dětí na útok SSSR a další). Celkově 5 hvězd - nenudila jsem se ani jednu ze 141 minut.

Moderní Popelka (2004)

Klasický high school film, romantika na druhou, král a královna plesu, co víc si přát.

Padesát odstínů šedi (2015)

Myslím, že není třeba k tomuhle filmu nutně mít úplně vyhraněný postoj. Samozřejmě žádná velká kvalita to není, bohužel to není ani moc dobrá romantika, ani průměrný porno (což ale nebylo už v knížce, kde hlavní hrdinka opakovaně jenom "stoupala stále výš", aby následně mohla "ve spirálách padat dolů"), ale zas tak špatný to taky nebylo, vlastně se na to dobře koukalo asi jako třeba na Modrou lagunu. Jen místo toho, že si říkáte, jaký by to asi bylo, kdybyste byli na ostrově, lovili ryby a celé dny promilovali, tak úplně stejně si můžete říkat, jaké by to bylo mít miliardáře, kterej vás bude vozit helikoptérou a hrát na piano. A taky je to zábavný tím, kolik to obsahuje klišé. Možná je to taky zábavný tím, jak je to hloupoučký. Ale bavila jsem se. Možná bych to přirovnala k Twilightu a musím podotknout, že se kouknu i na druhej díl, i kdyby jenom z toho cimrmanovského důvodu, abych zjistila, jestli "druhá půlka bude stejně slabá, jako ta první".

Interstellar (2014)

Tak bohužel, tohle nedávalo moc smysl. Já bych to tvůrcům i žrala, koneckonců bylo to působivě podané, většinou nějaké dimenze, posuny času a další věci moc neřeším, pokud má film spád. Jenže já byla celou dobu na pochybách, jestli na to skočím nebo ne, když tu přišly na řadu hodinky a morseovka a to teda ne, jak říkala naše matikářka, houpat se mnou můžete, ale mlátit o zem teda ne.

Kouzelná romance (2007)

Ať si říká kdo chce co chce, tohle je prostě skvělý film. Asi ho můžete buď milovat, nebo nenávidět a úplně zavrhnout, každopádně já v něm objevila Patricka Dempseyho a Happy Cleaning Song si zpívám u uklízení doteď. Jen mě vytočilo, že na ten nejdůležitější večer, na ten závěrečný bál, si Giselle vezme ty nejobyčejnější šaty z celého filmu.

V hlavě (2015)

Super oddychovka, vůbec mi to nepřišlo jako film výhradně pro děti, jak jsem slyšela od pár lidí. Je teda pravda, že jsem u sledování žehlila, ale některé nápady mě opravdu pobavily a konec mi přišel opravdu dojemný. Doufám, že bude druhej díl o Rileyině pubertě a že ho tvůrci nepohnojí.

Bratři (2009)

I když děj byl trošku předvídatelný, rozhodně nebyl nudný. Vlastně jsem celou dobu přemýšlela, jakým prů*erem to skončí, protože jinak to skončit ani nemůže. Ve skutečnosti jsem čekala, že to bude větší nápřah na emoce a nervy a věřím, že po severské verzi by se mi tak lehce neusínalo jako teď. Tobey působí hodně věrohodně, Jake je slaďouš (možná až moc a nebo minimálně až moc náhle). Holčičky jsou dobře zahraný. Trošku mě iritovalo to, co mě u filmů, kde vystupují američtí vojáci, irituje vždycky (nejvíc asi v Dear John), tady už to je hned v první větě: "Grace ví, že bych udělal cokoliv, abych se k ní vrátil." Tak proč tam teda sakra lezeš?