• Krátkometrážní

Sněhulák (1966)

Mně to tedy jako pohádka místy nepřijde, takový drasťák, jak vylétávalo to černé z jeskyně, jak kdyby tam škubal tu vránu... a jak padl pod ten led, horor.

Pátý element (1997)

Nejdřív se dostavilo nadšení, protože mám sci-fi ráda. A konec mě natolik znechutil svojí banalitou, že jsou 3* tak akorát.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Ták, včera jsme byli na druhým dílu HP :) Celkově ještě s první částí se mi to zdá jako jeden z nejlepších HP filmů, ale stejně jako u knihy mě mírně zklamal konec, ale není to nic katastrofálního. Jen zhruba od chvilky, kdy Harry svrhne V. dolů (je to i v traileru, takže žádný spoiler) se mi to zdá... přitažený za vlasy. Stejně tak, že místo, aby V. Harryho zabil okamžitě, jen co se mu dostane pod ruku, kope ho a prostě se s ním pere - kde to jsme, copak to by dělal V.? Správně by ho okamžitě zabil, takže kdyby to bylo podle pravdy, tak Harry zemře a V. zabije někdo jinej. Taky jsem nepochopila tu bílou scénu ke konci a jak se dostal ten meč tam, kam se dostal. Taky myslím, že to ve filmu špatně vysvětlili s tou bezovou hůlkou. A pak taky hudba, ta mi tam neseděla, nepřišla mi Pottrovská. To je má kritika, ale kritizuje se dobře tomu, kdo pro to nehne ani prstem :D Film to byl jinak úžasný... žádnou nostalgii necítím :)

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Poprvé jsem ten film vypla hned po scéně na hřišti a únosu autobusu, protože to se tak liší od knihy a zdá se mi, že by to bylo mnohem lepší přesně podle knihy, že jsem se prostě nemohla dívat (protože kniha mě uchvátila). Podruhé jsem se ale na tento film dívala s odstupem roku od čtení knihy a musím říct, že pokud bych se nedívala na předlohu, herecké výkony, příběh a režie je dokonalá. Přesto, ano, kvůli knize, dávám 4*.

Voda pro slony (2011)

Pěkná kamera, barvy, prostředí, herecké výkony, hudba. Co se týče děje, líbí se mi, akorát mám nutkavý pocit, že už jsem to někde viděla. Jde vidět, co s člověkem udělá pěkný obraz a prostředí, dávám pak 4* spíš za to než za děj, který opravdu nebyl žádný trhák ... čím víc opravdu dobrých filmů jsem viděla, tím hůř se hodnotí i tyto. Takže po úvaze jsem to změnila na 3*.

Moon (2009)

Naprosto úžasná hudba, zajímavé prostředí, zajímavá budoucnost, dobrý herecký výkon ... bohužel nic víc.

Útěk do divočiny (2007)

Musím říct, že tento film je vážně zajímavý. Je životopisný, cestopisný, neobvyklý, podle skutečnosti. Hlavní hrdina, Chris (neboli Alex Supertramp) je fakt skvělýj herec, zahrál to bravurně. Potom se tam objevila Kristen Stewart, ale ta my nepřišla moc přirozená a hrála tam jen chviličku. Moc se mi líbí, že ten chlapec si razí vlastní cestu, žije...nenechá se svázat společností.

Horší už to nebude (2006)

Protože sama ráda píšu, měl pro mě tento film zvláštní kouzlo. Nikdy dřív jsem o něm neslyšela, ale naprosto mě dostal a stáhl :) Nikdy jsem neviděla ani nečetla nic s podobným námětem, takže to byl pro mě o to větší zážitek, vidět pro změnu zase něco nového :)

William a Kate (2011) (TV film)

Tento film se dá hodnotit z dvou hledisek. Je určitě zajímavý tím, že je inspirovaný skutečností, ale pokud bych se měla dívat jen na film bez toho reálného podkladu, tak je to nehorázné klišé, nenápadité, neoriginální, viděla jsem mnohem lepší (Princ a já aj.)... jako film propadák, jako obraz skutečnosti to jde (a jestli je skutečost klišé, tak to asi není klišé, ale skutečný život, že? :) )

I Love You Phillip Morris (2009)

U CHLUPATÉ FUSAKLE!... Vidět Ewana McGregora plakat nad svojí láskou Nicol Kidmen (Moulin Rouge, Santin) bylo vážně dojemné, až jsem u toho plakala. Ale dokázat stejně tak dobře ztvárnit smutek nad smrtí svého přítele Stevena (hraje Jim Carrey), ano, homosexuálního přítele, co si to na začátku drsně rozdával s jakýmsi chlapem... no, tak to pokazí dojem z toho nádhernýho muzikálu xD Vidět je líbat se objímat... Je to romantický film, kde hrdiny nejsou muž a žena, ale muž a muž. A je to podle skutečné události. A je to místy prostě zvláštní, protože musím říct, že svoje role gayů hrají dokonale, to jo. Ale co se týče příběhu, nadchly mě spíš ty herecké výkony a zajímavost toho, že jsou homosoxeuálové, než ten děj. I když nebyl špatný, ale určitě bych se na to nedívala podruhé.