• Reality-TV

Poď na rande (2012) (pořad) odpad!

Stačila mi jediná epizóda a fakt, že sa toho zasa zhostila Narkóza. Ku*va, to tí ľudia v programovom oddelení nemajú štipku sebareflexie?

Moobangbi dosi (2008)

Zlatá Južná Kórea. Vidieť Ye-jin Son v inom, než romantickom filme bola príjemná zmena. K tomu dobre padnúci soundtrack, dynamické prostredie a dej, ktorý plynul tak nejak prirodzene, bez zbytočného nútenia a prehnane hluchých miest.

Geunyeoreul midji maseyo (2004)

Veľmi sympatický film. Zámena osôb je síce neskutočné filmové klišé a v mnohých filmoch mi dosť vadí, no toto bola výnimka. Keby šlo o americký film, pozeral by som sa na to inak a aj celkový dojem by bol iný. Juhokórejci sa jednoducho dokážu s takýmto námetom (a romantickými filmami celkovo) naozaj vyhrať a dať do filmu im vlastnú atmosféru. Príbeh taktiež plynul úplne v pohode, bez zbytočných zádrhelov. A pri scéne, kedy so seba Hee-chul tlačil jednu papričku za druhou a jeho súper len neveriacky pozeral, som nemohol zostať vážny.

Hakuči (1999)

Ťažko sa mi to hodnotilo, no zasa pozeralo prekvapivo ľahko. Pri filmoch ako je tento treba pochopiť mentalitu Japoncov (alebo aspoň sa o to snažiť). To, čo je pre nás WTF môže byť pre nich štandard. Pre mňa osobne bolo výhodou, že som ešte pred pozretím Hakuchi mal akú-takú skúsenosť s WTF filmami. Dramaticko-poetická zložka na mňa zasa pôsobila o dosť triezvejšie.

Extrém (2003) (pořad)

Andrej tu bol patrične uletený, Extrém som proste miloval. Miestami (alebo väčšinou?) úplné blbosti, ešte si pamätám jeho zakopanie pod zem alebo napchatie do chladničky či "remake" Godzilly s dvomi japonskými hosťami priamo v štúdiu. Nechce sa mi veriť, že od jeho odvysielania už ubehlo 12 rokov.

Samaritánka (2004)

Kim Ki-duk je síce pojem, no tento film mi nejak nesadol. Mladá prostitútka Jae-young, ktorá chce svojim klientom okrem seba samej dať trochu šťastia. Naproti tomu jej otec a kamarátka, ktorí sa po Jae-younginej smrti rozhodnú situáciu napraviť - samozrejme každý po svojom. Jasné, život je sviňa, s nikým sa nemazná a Kim Ki-duk zvykne zobrazovať realitu fakt hodnoverne, no tu mi skrátka chýbali akékoľvek emócie.

Birdman (2014)

Nechápem, na základe čoho tí ľudia v poslednom čase vyberajú kandidátov na Oscara. Excentrický magor v hlavnej úlohe (a to mám inak Nortona rád), pseudoumelecké afektované scény, zmätok, miestami šialene rýchle tempo. Potešila Emma Stone a pár momentov, na ktorých som sa schuti zasmial. Inak ďalší toľko ospevovaný film, ktorý bol v skutočnosti len nafúknutým priemerom. To naozaj stačí nahádzať do filmu pár známych osobností a už je to automaticky unikát s nomináciou na x Oscarov?

Sinsegye (2013)

JK kriminálky sa mi páčia čoraz viac. Choi Min-sik zasa nesklamal, príbeh decentne zvládnutý a pri (nielen) záverečnej scéne som mal silný pocit Krstného otca.

Sunny (2011)

Kórejské komédie mám naozaj rád. No kým napríklad pri Jeulgeoun insaeng som sa fakt dobre bavil, tu som sa občas zasmial a to bolo všetko. Možno ma to nechytilo aj preto, že tunajšie osadenstvo bolo čisto ženské, ktovie. Komédia, ktorá neprekvapí, no ani nesklame.

Baramui paiteo (2004)

Prvá polovica sa mi zdala dosť nemastná - neslaná, potom sa film začal rozbiehať. Drsné bojové scény, dosť dobrý vizuál, ani hrdina sa nehral na žiadneho poloboha. Potešila scéna s tréningom v horách a soundtrack od Epicy.