Matka (2003)

Proč by se starší žena nemohla dát dohromady s mladším mužem? V tomto případě je průser, že ten muž je přítel vlastní dcery. Je to kontroverzní, tudíž to přitahuje, ale bohužel celkový dojem je NUDA!!! Veškeré dialogy jsou o ničem, jen bezduché plkání. Líbí se mi téma, ale nelíbí se mi zpracování.

Dvanáct (2007)

Zase mě jednou přiměl k přemýšlení film, u kterého bych to nejmíň čekala. První hodina filmu byla jednotvárná, docela zdlouhavá a měla jsem problém udržet pozornost, ale postupné odhalování porotců, kteří jsou zavření v tělocvičně a rozhodují o vinně či nevinně, je sice zdlouhavé, ale pomalu utváří celý dojem z filmu. Každý další porodcovský příběh, zážitek a zkušenost plná emocí, nutí přehodnotit každého postoj zas a znovu a nakonec vyhraje lidskost. Ať už ta dobrá nebo špatná. Skvělý film, který je neuvěřitelně dlouhý, ale na konci člověk zjistí, že i když se to zdálo, nejsou tam hluchá místa. Není to nudné a přestože ten rozjezd trvá trochu déle, stojí za to se na něj podívat, protože je to jiné. Každý si v sobě nese něco, co může, ať už přímo nebo nepřímo ovlivnit to, jak vnímáme jiné. Ale dokud nám někdo nenastaví zrcadlo, nepoznáme to. A tady je to hned 12x.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Musím říct, že je to jeden z těch horších seriálů, jaké jsem kdy viděla. Charlie je dobytek a prase, který je v každém díle ožralej a v posteli s nějakou pipkou, celý dny se válí doma, protože do práce nechodí. Vše hraje na cenu, protože má přece plný kapsy peněz, tak co.... Nemůžu s ním sympatizovat ani za nic a to pro mě celý seriál neuvěřitelně shazuje. Kdo se mi hodně líbí je hospodyně a Jake. Jen kvůli těm dvěma dávám za každého jednu hvězdu. Ale změna......po vyhození Sheena a nástupu Kutchera to je úplně něco jiného. Konečně seriál, na který se klidně podívám a i pobavím. Trochu mi vadí role vyžírky Alana, ale to už je jen malý stín. Tak konečně můžu přihodit třetí hvězdu.

Teď a tady (2012)

Tak jsem si zase jednou pobrečela, utrousila plný počet hvězdiček a budu doufat, že takových filmů bude víc a víc. Každopádně tenhle film by si zasĺoužil mnohem více pozornosti, než jaké se mu dostává. A co se hereckého obsazení týče, tak Dakota Fanning tady přímo exceluje. Když si vezmu, kolik jí v době natáčení bylo, je úžasné, jak dokázala ztvárnit tak náročnou postavu.

Vlk z Wall Street (2013)

Tří hodinový film o to, kterak se slušný chlap přeměnil na svini, která fetuje, podvádí, podplácí a klátí cokoliv co se namane. Nějak nemám pochopení a disponuji nulovou tolerancí k takovým hajzlům. Takže za sebe můžu říct, že nebýt Leonarda DiCapria, ani bych se na to nekoukla. Ta obrovská mediální masáž v podobě reklamy, je zas jednou jen med kolem huby. Ale funguje to.

Co kdyby (2012) (pořad)

Super, bavím se, tlemím se na celé kolo.

Desítka (2013) (pořad)

Nevím, proč to má tolik odpadů, protože to je vtipné, krátké a nápadité. U mě tedy vede díl o uspávání dětí, ale všechny jsou dobré.

Katapult (1999) (pořad) odpad!

Je neuvěřitelné, jak ještě před pár lety vypadala televizní zábava na Nově (a nejen na ní). Pořady, které dnes pořád dokola opakuje tv Telka jsou tak příšerný, že je snad až škoda jim vymezit celý jeden televizní kanál. I když paradoxně to do kanálu patří, protože to je taková televizní žumpa, že je to až k nevíře. Ale ruku na srdce, kolik z nás tyhle pořady tenkrát sledoval? Skoro všichni.

Americký zločin (2007)

Zase jednou film, po kterém zůstane v hlavě dost myšlenek. Po celou dobu se ve mě rostl vztek a nenávist ohledně postav, což jen dokazuje, jak skvěle to bylo zahrané. Skvělá Ellen Page, úžasná Catherine Keener. Nesnášela jsem děti, které Sylvii ubližovali ve sklepě. Je pravda, že vývoj filmu byl tak nějak mdlý a šedý, ale dobře sledovatelný. Nenápadný nástup násilí a týrání, který skončil tragicky a hlavně zbytečně. Jedno je jisté a to fakt, že ve filmu je krásně vidět co dokáže udělat lidská lhostejnost. Hláška sousedů "nebudeme se do toho plést" mě nadzvedla z křesla, ostatně jako výpověď samotné Gertrudy Baniszewské u soudu. Člověka napadají ty nejhorší věci, co by takové zrůdě udělal.

Pytel kostí (2011) (TV film)

Pytel kostí je naprosto skvělá kniha, která by si zasloužila mnohem lepší filmovou adaptaci, než tohle. V podstatě je ve filmu přesně tak jako v knize, ale přesto tomu chybí.......já nevím........duše? Pierce Brosnan mi tam moc neseděl. Nevím proč, ale jeho postava ve filmu je diametrálně odlišná od té knižní. Jasně, nikdy film nepřekoná knihu, ale sakra, proč je 90 % Kingových knih natočených tak strašně. Je to skvělý spisovatel, který nám dal Vykoupení z věznice Shawshank nebo Zelenou míli, tak proč stejně nepřistupovat i k tomuhle dílu, protože by si to vážně zasloužilo.