Lesní duch (2013)

Z každé strany slyším, jak je ten film super a skvělý a nejlepší, atd. Tak jsem se nechala ukecat a musím a říct, že to není "nej" ani na jednu stranu. Tolik nelogického chování, hloupostí ze strany hlavních aktérů se vidí málokde. A pár věcí, které prostě nejsou fyzicky možné se tam také najde. Šmarjá, kolikrát jsem si říkala, že takhle by se normální člověk nikdy nezachoval? Každých pár minut. Každá z postav udělá něco, co se vymyká zdravému rozumu člověka vyděšeného k smrti. Ale všemožná zranění a úmrtí jsou zase nápadité, to zase jo. Při jedné scéně jsem se málem otočila naruby a to se mi ještě nestalo. Takže suma sumárum, dala bych klidně o vyšší hodnocení, ale těch několik nelogičností tomu berou tu správnou šťávu.

Strom života (2011)

Myslím, že se mi ještě nestalo, abych nevěděla, jestli se mi film líbí nebo ne. Na jednu stranu je to mistrovský kousek. Krásná hudba, záběry, které jsou chvílemi až čarokrásné. Způsob, jakým je natočen pohled na svět se mi ale trochu příčí. Jsem ateista tělem i duší a Bůh pro mě neexistuje a to mi tak trochu bránilo se do filmu, který je prošpikován "božími záměry" a "Bůh dává a Bůh taky bere", úplně proniknout. Samozřejmě je mi jasné, že v té době to tak opravdu bylo, ale možná potřebuji čas, abych tenhle kousek náležitě ocenila. Takže za pár let to zkusím znovu.

Výměna manželek USA (2004) (pořad)

Potvrzení toho, že když dva dělají totéž, není to totéž. Americká původní verze má něco do sebe. Když pominu to, že júesácká mentalita je kapánek mimo tu naší, tak to má celkem grády. V každém díle bych víceméně obě rodiny nakopala do zádele, páč tam není ani jedna, která by něčím nevybočovala. A vždy je to nějaká chuťovka. Ale to je dobře. Nechci koukat na českou slátaninu z paneláku, kde se pomalu stydím za to, že jsem stejné národnosti. Není to rozhodně žádná pecka, kterou si nesmí nikdo nechat ujít, protože by se vůbec nic nestalo, ale za prvé je pro mě zajímavé sledovat jak žijí rodiny jinde a dokonce mě i baví sledovat co některý vypatlaný hlavy dokážou vymyslet za názory a ještě to předvádět před celým světem, přičemž mám po každém díle pěkně povolený svalstvo na krku, od toho šroubování hlavy ze strany na stranu.

Jamie vaří rychlovky (2010) (pořad)

Asi jsem divná, ale mě se tohle nelíbí. A to je Jamie můj oblíbenec. Ale už to prostě není to, co to bývalo. Není to takové uvolněné, pohodové a nenásilné jako dřív. Přijde mi, že to je jen takový "rychle smontovaný pořad na udržení popularity". Ale vzhledem k tomu, že jsem jediná, tak je chyba pravděpodobně u mě.

Hrůza v Connecticutu 2: Duch Georgie (2013)

Nechápu, proč se to jmenuje tak jak se to jmenuje, protože to není pokračování, je to samostatnej film, kterej je úúúúúplně o něčem jiným. Ale je to dobrý, to zase jo. Sice je na začátku i na konci zmínka o tom, že je to podle skutečné události, a dokonce se na konci filmu můžeme podívat na foto skutečných lidí, kteří si měli tuhle hrůzu zažít ve skutečnosti, ale budu skeptická a budu tvrdit, že to není pravda. A i kdyby byla, tak mi nikdo nevymluví, že to není z 99% vymyšlený. Ale koukatelný to je, to zase jo.

Osvícení (1997) (TV film)

Díky za to, že Stephen King se rozhodl, že se natočí nová verze, která opravdu odpovídá knižní předloze. Pravda, někdy to bylo kýčovité, např. zobrazení Tonnyho, ale i tak je to o 1000% lepší než Kubrickova verze. Děj přesně odpovídal knize, dokonce i detaily v rozhovorech seděli a bylo to přesně tak jak to mělo být, chyběla mi tam jen jedna jediná scéna, kdy se malý Danny setká v chodbách hotelu s dvojčaty, ale to je vše, co bylo vynecháno i herci byli stokrát sympatičtější než v první verzi.

Mama (2013)

Parádní film, ale nemůžu si odpustit jedno vytknutí. Pořád jim tam nějak hapruje den a noc. A to několikrát. Lukas běhá po lese a je noc, v tu samou chvíli jede Annabel s holkama domů a je světlo, ale přijedou domů a při pohledu na dům je zase noc, ale jakmile vejdou do domu, je venku zase světlo. Je to prkotina, ale docela mě to štvalo. Mám tu vadu, že chyby ve filmu mi kazí celkový dojem, ale to je jen můj osobní problém. Jinak co do děje nemůžu říct ani popel, jak mě to vtáhlo do děje. Jen škoda, že jsem si to nenechala na večer až bude tma a koukla na to odpoledne. Tím jsem se připravila o perfektní atmosféru.

Drive (2011)

Poprvé jsem z filmu byla nadšená, teď, při druhém sledování už tolik ne. Nevím čím to je, ale najednou je tam spousta hluchých míst. Spousta rozhovorů, situací a chování je nelogických.

The Wicked (2013)

No, není to úplně zavrženíhodný film, jsou samozřejmě horší a blbější filmy, ale kdybych to neviděla, vůbec nic by se nestalo, protože na tenhle horor zapomenu hodně rychle aniž bych se o to musela snažit. Bylo tam pár pasáží, u kterých jsem se spíš bavila než bála. SPOILER!! Např. když omladina zachrání dítě, které čarodějnice unesla, udělá si tedy ona čarodějnice polévku z někoho jiného, bohužel si vybrala špatného puberťáka a poté, co ho prožene mlýnkem na maso (patrně aby se nemusel vařit tak dlouho) zjišťuje, že ona léčivá polévka nemá až takový blahodárný účinek. Nu což, máme přece ve sklepě zásobu omladiny, nuž zkusíme děvče a hle, vývar z krásné mladé pubertální hrdinky už je o něco lepší. A ke konci filmu, kdy na ní naši neohrožení hrdinové poté, co jejich ochranný systém ve formě kapky krve ve flašce zklame (no nečekaně) a vytáhnou zapalovač je z ní hotová kočka, dokonce s obarvenými vlasy. No je to slabota, nenažene to strach, ale místy to celkem dobře pobaví. Ale pořád mi vrtá hlavou jedna věc. Když utíkají ze sklepa a snaží se vyrazit bílé jednokřídlé dveře, což se jim podaří a na druhé straně vypadnou z hnědých dvoukřídlých. Co to jako je? To si vážně nikdo nevšiml, že tam něco nesedí?

Hrůza v lese (2011) odpad!

Tohle je tak zprdelenej (a zase musim být sprostá) film, že to snad ani není možný. Za tohle někdo dostal zaplaceno??? Takovou plejádu nesympatických ksichtů bez špetky hereckého projevu jsem už dlouho neviděla.