Zdrojový kód (2011)

Tohle je přesně druh filmu, které mám ráda. A Jake v hlavní roli je už tuplem lákadlo :) Má to příběh a ač vetšinu filmu vidíme to samé, není to nuda. je pravda, že jednou už jsem si říkala, sakra vždyť on vůbec nepostupuje. Dobrý nápad a ještě lepší zpracování. 4*

Oko (2008)

První půlu filmu mě to moc nebavilo, bála jsem se a zároveň mi to přišlo nudný (ano takhle kombinace je možná). Nemělo to hlavu ani patu, ale pak se to vylepšilo a nabralo na příběhu. Jessica Alba působila přirozeně a sympaticky. Mě se to líbilo, jen se prokousat tím prostředkem :D

Dcera nejlepšího kamaráda (2011)

Podívala jsem se na to hlavně protože tam hraje Leighton. Po pravdě jsem od toho ani moc nečekala, tudíž mě to ani nepřekvapilo, a ani nezklamalo. Je to takové nějaké, ale vydržela jsem až do konce, přestože jsem koukala na nějakou verzi pro nevidomé, kde jakýsi hlas celou dobu komentoval co se děje. Při sáhodlouhých popisech co mají postavy na sobě mi občas tekly nervy, když řekli že se na sebe podívali, usmáli a políbili se, ale opravdu k tomu došlo po minutě, mě taky pěkně točilo, ale stálo to za to! Samozřejmě bez Leighton a Hugha by film zdaleka nepřilákal tolik diváků. Jsem moc ráda, že hlavní role měli právě oni, dokonce jim to spolu slušelo. A konec se jim povedlo dořešit tak nějak pěkně a neutrálně, i když mohli to ještě natáhnout a víc pracovat na hlavní myšlence. Lepší 3*

Talisman (2012)

Filmy od Nicholase Sparkse mám ráda a viděla jsem skoro všechny, ale tenhle je rozhodně nejslabší. Celý děj se točí kolem jedné fotky a vlastně se vůbec nic nevyřeší. Je to jen okecávání a omáčka okolo, můžete se těšit na příšernou hru na klavír, pár hysterických záchvatů, nějaké to vzrůšo, když se na sebe hrdinové bez důvodu naštvou. Dále nelze zapomenout Zac Efron, který je klasický hezounek typu Channing Tatum. Celý film se tváří naprosto stejně, kůlí svoje psí oči, ale je za drsného vojáka. Příjde mi, že je to vlastně naprosto o ničem, protože ji nakonec pořádně nevysvětlí proč vlastně přišel. Snad jen ten malej klučina mi byl sympatickej. Jinak slabé 3*

Mrtví a neklidní (2013)

Celkem mě to překvapilo je to milé, svým způsoběm originální a opravdu rychle to uteklo. Samozřejmě velká romantika, ale taky komedie. Opravdu plno skvělých vtipů, fakt jsem se u toho zasmála. Myslím si že se v tom však dá najít i hlubší myšlenka.

Kočka (2012)

Miley Cyrus byla jako malá tak hezká. Ale tady jí to vůbec neslušelo, byla strašně protivná a namyšlená. Snad ještě víc než zbytek těch růžovek. Nevím co si o filmu myslet, asi bych se držela buď detektivního příběhu, nebo teen komedie. Tvůrci se do toho snažili nacpat úplně vše co se dalo (detektivní zápletku, vztah s otcem, holčicí války, románek, převrat v ději, přehnaný happyend), ale působilo to v závěru strašné klišé. Zápletka jako taková zase tak špatná nebyla, už jsem to chtěla úplně odepsat, ale nakonec mě to ještě trochu překvapilo. Snad jen při pár hláškách Cotton jsem se trochu zasmála jinak nic převratného. Na Veronicu Mars coby soukromé očko nikdo nemá!

Nežádej svůj poslední tanec (2001)

Čekala jsem další taneční film o ničem, ale už začátek mě dost překvapil. Příběh je velmi silný, v několika scénách jsem brečela jak malá. V určitých věcech jsem se se Sárou ztotožnila a hlavně jsem si hodně uvědomila. Bylo to jiné než ostatní filmy, líbil se mi hlavně strašný zvrat z dokonalého života do úplně jiného prostředí, podmínek. Ale ta hlavní hrdinka! Tak nesympatickou holku jsem douho neviděla. Ty její pohledy, chování, oblíkání. Občas jsem měla chuť ji něčím prašit :D

Mezi námi děvčaty (2003)

Po dlouhé době jsem se zasmála. Když jsem na to začala, koukat vůbec jsem nevěděla o čem má film být. Výměna byla opravdu parádní nápad, skvěle vymyšlené situace a vtipy to ještě vylepšily. Řekla bych, že tady se nejvíc pozná kdo jak umí hrát a hlavní hrdinky nezklamaly a zvládly to na jedničku. Milé, vtipné, originální, má to myšlenku i ponaučení - rozhodně lepší než "Já jsem ty a ty jsi já". 4*

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Pořát nevim jak to mám hodnotit, 5* je moc a 4 zase málo. Ale nakonec z lásky k LOTR dávám 5*. Musím pochválit jak měli film udělaný, sice se občas skákalo do minulosti, přítomnosti, někam uplně jinam, ale bylo to přehledný a beze zmatků. Ráda jsem viděla stará známá místa a obdivovala další krásy Nového Zélandu a efektů. Staré známé tváře a i trpaslíci se moc povedli. U mě teda vedou Fili s Kilim a Balin. Dalo by se to o dost zkrátit, ale rozhodli se jednu knížku rozkouskovat na tři tříhodinový filmy. I to je umění udělat to tak, aby to nebyla nuda. Bavilo mě to, rychle to uteklo, rozhodně stojí za to vidět!

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Film mě příjemně překvapil, měla jsem zrovna náladu na něco akčního a tak jsem sáhla po tomhle. Má to jednoduchou zápletku, což je pro mě velké plus. Vše se samozřejmě skvěle komplikuje a dvě hodiny utečou jako voda. Je teda pravda, že zhruba v polovině jsem si řiakala, že už se to musí chýlit ke konci. Ale druhá mise mě zase chytla. Vždycky mám neuvěřitelnou radost, když je ve filmu Praha nebo Česko, takže za to rozhodně palec nahoru (i když teda předstírali, že je to v Rusku nebo v Maďarsku). Skvělá akce, moderní vychytávky, legendární hudba rozhodně zasloužené 4*. Kéž se na to dalo koukat zase poprvé, když vím co se stane, už to není ono.