Hulk na neznámé planetě (2010)

Monstrózní animák s ponurou atmosférou. Podařené dílo v čele s nepředvídatelným a drsným Hulkem a jeho společníky. Film je animovaný Gladiátor se skvělou hudbou s drsnými souboji. Děj je jednoduchý a celkový film uteče jako voda. "Vyřiď vašemu králi, že pokud mě chce zabít, tak mě musí zabít sám v aréně a přede všemi." Hulk

Devil May Cry (2007) (seriál)

Vcelku podařené akční anime s drsným bušičem démonů, který má rád jahodovou zmrzlinu nebo nějakou takovu sladkost, už si to moc nepamatuju. Akce, krev, zbraně, démoni, malá holčička a hlavní hrdina Dante. Solidní záležitost.

Cliffhanger (1993)

Napínavý, dramatický, akční a parádní díky monumentálním horským scenériím. Stallone podle všeho v jedné ze svojich nejlepších rolí představuje sám sebe jako zkušeného horolezce.

Vánoční koleda (2009)

Jedno z nejpůsobivějších dramat, jaké bylo natočeno. Skvělý vizuál, skvělá hudba a tak působivý děj s atmosférou, že jsem si až říkal, že to není pohádka, ale zprvu trochu hororem lízlé drama. Film na mě velice dobe zapůsobil a pro mě Zemeckis stoupl s hlubin režisérů. Moc se mi líbilo část Smrti a celkově film byl moc působivý. Smutný, ale krásný.Zprvu se film jevil, tak, že každý ví jak to skončí. No myslím, že tady ani žádný jiný konec nejde, ale cesta k poznání je někdy strastiplnější než si můžeme myslet.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Obavy byly velké. Výsledek mě, ale ohromil a film se mi moc líbil. Hodně jsem se obával 3D formátu, ale ten byl nakonec úplně v pohodě a nedělal mi nějaký valný problém. Film se povedl, ale vytkl bych snad jednu věc a to sice česky nazpívanou píseň Misty mountains (http://www.youtube.com/watch?v=iTKuWX7jH70). Hobit jako celek jinak funguje skvěle. Jackson sice děj trochu překroutil a přidal pár věcí, které v knize nebyly, ale to vůbec nevadí. Celkový dojem z filmu to člověku nepokazí. Hudba od Howarda Shora je ohromná. Herci byli hodně dobře vybraní do rolí trpaslíků a myslím, že nejvíc se snad trefili do Filiho, Kiliho, Thorina a Balina. Zpracování krajiny už jako v Pánovi Prstenů je nádherné a uchvacující. Zpracování monster bylo hodně podařené. Sice skřeti v Mlžných horách byly postavení spíš na efektech než na maskách, ale tak co s tím nadělám. Zpracování skřeta Azoga bylo hodně povedené a zajímavé a nahlédnutí do Thorinovi historie bylo taky velice zajímavé. Neočekávaný dýchánek na začátku filmu byl parádní a smálo se při něm celé kino. Stejně jako u večeře v Elrondově domě. "Kde je maso?" To byla prostě paráda. Líbily se mi i odkazy na knížku. Rozhovor mezi Bilbem a Gandalfem na začátku filmu jak před norou, tak v noře, kdy se bavili o cestě tam a zpět byl podařený a bylo to jako bych měl otevřenou kníhu. Už se těším na celou trilogii a na rozšířenou verzi. EDIT: Skoro po měsíčním odstupu jsem na film šel po druhé a zážitek byl silnější a musím říct, že mnohokrát lepší. Prostě a jednoduše jsem si film vychutnal plnými doušky. Thorin se mi zprvu zdál divný (byl mě nesympatický) a teď je to typický trpaslík. Hrdý na svůj národ, tvrdohlavý jak mezek, bojovný jak lev, odvážný a mnoho dalších vlastností, které trpaslík má. Film jsem viděl ve 2D i ve 3D s dabingem. Film jsem chtěl vidět v původním jazyce, ale nějak mi to nevyšlo. Druhá projekce, ale nezměnila můj názor na česky nazpívanou píseň Misty Mountains. Souboje byly sakra podařené, efektní, a pokud byly tyhle bitky tak skvěle zpracované, tak se asi zcvoknu blahem nad bitvou 5 Armád. Návrat do Středozemě se podařil, a já jsem za to vděčný. 88%

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Pán Prstenů spatřil světlo světa už v letech 54. a 55. minulého století, kdy byl poprvé vydán jako trilogie a už od té doby slušně mává světem fantasy. Byl už párkrát zfilmován, ale tipuju, že se to nepovedlo tak dobře jako před 11 lety zavalitému režisérovi z Nového Zélandu, který nosí jméno Peter Jackson. Jackson vdechl na filmová plátna fantasy, které bude už nadosmrti všech, až do konce světa žít, tak jak jej on natočil. Skvělou výpravou nám ukázal místa, které Tolkien popisuje ve své knize. Například Morii, trpasličí zemi, ve které nežijí jenom trpaslíci, ale i jiná stvoření, která jsou temná a ďábelská. Nebo Lothlorien, zemi elfů. Masky, které vytvořil jsou detailně propracované a povedené. Herci do svých rolí sednou a nejvíc se jim podařil asi Gandalf, Gimli a Aragorn, kteří mi jsou nejsympatičtější. Hudba od Howarda Shora je v celé trilogii skvělá. Pán Prstenů je nadčasové dílo a Peter Jackson natočil nezfimovatelné dílo, které považuju až za mistrovské. Jen tak dál a doufám, že se budem po trilogii Hobita moc těšit snad i na Hurínovy děti nebo na Silmarilion.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Dvě věže končí přesně tam, kde skončilo Společenstvo prstenu. Jackson nám ukazuje nádherné scenérie Nového Zélandu na místech, kde postavil Rohan, Edoras, Fangorn, Železný pas a Helmův žleb, kde se odehrála jedna z klíčových bitev. Dvě věže jsou značně ponurejší než Společenstvo prstenu a o něco slabší, ale i tak skvělé. Film je propracovaný a efekty jsou zcela uvěřitelné a udělané na jedničku. Hudba od Howarda Shore je svižná, dramatická, prostě Epická ! Tento díl je možná z celé trilogie tak nejslabší, ale nijak zvlášť.Už to není tak pohádkové jak Společentvo a začíná to nabírat ten temnější spád. Díky Bohu za Jacksona.

Hellboy Animated: Iron Shoes (2007)

Hellboy (Ron Perlman) je vyslán do tajemné věže, aby zde chytil a zneškodnil malého démona s železnými botami. Povedený kraťas.

Královna (2006)

Průměrný film o životě královské rodiny v jedné z jejich těžkých chvil a to při smrti princezny Diany. Normálně bych se na to nepodíval, ale v rámci školy jsem musel přistoupit k promítání tohoto filmu. No aspoň sme zabili 2 hodiny angličtiny. Helen Mirren sedne do role Královny a James Cromwell byl jako její královský manžel opravdu povedený. U druhého shlédnutí bych asi spal od začátku až do konce, protože i tady jsem měl někdy co dělat, abych nezachrápal. Film je to velice zajímavý, dobře zpracovaný, ale beru ho spíš jako dokument.