Rammstein in Amerika (2015) (koncert)

Wiener blut korunoval tohle peklo na ultimátní náser. Povinnost pro každého fanouška Rammsteinů nebo tvrdé hudby.

V zajetí démonů 2 (2016)

Film, který mě bude už do smrti děsit. Někdo říká, že dvojka už je slabší a první strašení bylo mnohem děsivější. Asi to má každý jinak, mě teda děsily oba filmy, ale u dvojky si nemůžu pomoct, ta mě vyděsila natolik, že si rozsvěcuju úplně všude, když někde v noci jdu a i tak se radši dívám do země a do zrcadla se v ten moment nedívám pro sichr vůbec, když kolem něj v noci procházím přes chodbu. Viděl jsem jednou a už nikdy víc. Neupírám tomu kvality. Atmosféru má film brilantní, výkony herců perfektní a zpracování taky na výbornou. Ale (možná se podceňuju) tu hrůzu už by mi napodruhé ten můj budík nemusel ustát a taky bych mohl dostat infarkt. Wan je kvalitní režisér a horory mu jdou. FaF sice nebylo nejhorší, líbilo se mi víc, než předešlý díl, ale i tak bylo dost utahané a přepálené. The Conjuring 2 má prakticky ten samý problém. Jako horor sice funguje výborně, ale i tak se místy nevyhne utahanému tempu. Tak nebo tak, hororovým fanouškům doporučuju. 80%

Zhasni a zemřeš (2016)

"We need to find more light!" Na Lights Out jsem byl hodně zvědavý. Samotný film nakonec nepředčil moje očekávání, ale i tak se jedná o kvalitní kousek. Minimálně se jedná o kvalitní horor s perfektní atmosférou. Nálepka "fungující horor s hezkou tvářičkou v hlavní roli" by filmu taky sedla. Teresa Palmer je sympatická a solidní herečka, která umí nejen hrát, ale taky jí to před kamerou sluší. Herecký ansábl, byť nijak zvlášť profláklý, byl dobře sestavený celý film je kvalitně zahraný. Ať už se jedná o Mariu Bello jako matku sžíranou depresí, malého Martina, kterého přesvědčivě zahrál mladý Gabriel Bateman. Samotná zápletka je jednoduchá a během filmu se divák dozvídá prapodivnou historii přízraku ve tmě. Obával jsem se, že film bude víc rezonovat, protože potenciál vyděsit diváka to mělo obrovský. Myslím, že mě zhasnout nebude dělat problém, ale pravda.. na dlouhých, úzkých a málo osvětlených chodbách mě asi zamrazí. 70%

Spící agent (2015)

Mix všeho, na co si člověk vzpomene. Eisenberg perfektní a Stewart solidní, zatim asi to nejlepší, kde jsem ji viděl. Účel pobavit film splní. 80%

Atentát (1964)

Klaustrofobická rekonstrukce atentátu na jedno z monster Třetí říše. Výborné herecké výkony a doložení toho, že Češi jsou nezlomným národem. Ze závěru zamrazí. Kdo neviděl, přichází o hodně. Atentát je jedním z klenotů československé kinematografie, ať už kvůli filmovému doložení o atentátu na Heydricha a hrdinství čs. parašutistů, tak taky kvůli perfektní technické stránce filmu a hereckým výkonům Jelínka, Brzobohatého a Mrkvičky. "Nevzdáme se! Nikdy!"

Lovec: Zimní válka (2016)

Normálně bych hodnotil průměrem, ale vzhledem k okolnostem se z Lovce stala osobní záležitost, která film povýšila na další úroveň. Hemsworth sympaťák ve své roli, a Jessica Chastain byly kouzelná bojovnice. Bojové scény výborně zvládlé a trpaslíci nebyly tak otravní. Obě královny výborně sepsané a rozpolcenost charakteru Freyi pěkně zahraná (její proměna na ledovou královnu chytře provedená). Samotný film má sice slabší scénář, ale.. tak to dopadá, když člověk film sleduje s drahou polovičkou, všechno je pak silnější (moment, kdy měli popravit Lovce se Sárou, jejich rozdělení na začátku filmu). Celý snímek je solidní pohádkou pro dospělé, kterou si rád zopakuju. P.S. Nevím jestli režisér poslal na nosiče eRkovou verzi filmu (kinoverzi jsem neviděl, když mám možnost, tak vždy šáhnu po delší verzi snímku), ale prodloužená verze stojí za to. Lovec je solidní romantická pohádka s drsným podtrhem a nenucenou osudovostí v závěru. Já jsem spokojen. Prodloužená verze - 80%

Rychle a zběsile 7 (2015)

Celý film se nese v krásném přepáleném kabátě plném akce a humoru. Jen zrovna tenhle kabát mi asi nesedl svou délkou. Krouhnout ho, tak o pár minut, byl bych spokojenější a film bych si užil víc. S takovou už se divák ke koncu filmu díval na hodinky. Pořád mě to ale bavilo víc (i přes větší míru přepálenosti), než předešlý díl. SE - 74%

Geriho hra (1997)

Nostalgie z dětství. Pixarovské kraťasy jsou inteligentní a humorné epizodky.

Turnaj zabijáků (2009)

Neurazí, nepřekvapí, relativně pobaví a vyšumí z palice během pár hodin. Pokud nic jiného, tak minimálně akční sekvence jsou solidní pokoukání. 65%

Sherlock - Série 2 (2012) (série)

Poslední část první série si brutálně našlápla, skončila v té nejvyhrocenější situaci a druhá série pokračuje přesně tam, kde ta první skončila a na tempu rozhodně neubírá. Z adrenalinového tempa Velké hry se celková atmosféra přehoupla ve Skandálu v Belgravii do nebezpečného thrilleru plného výborných scénáristických kliček. Cumberbatchův Sherlock neubral na svém šarmu a Freemanův Watson je víc uštěpačnější oproti první sérii. I šperkování mezi hlavními protagonisty seriálu se vyhouplo na další úroveň. Druhá série Sherlocka je výborným scénáristickým dílem, plným perfektních hereckých výkonů, plným chytrých a inteligentních zápletek a hlavně přeplněný Sherlockovým kouzlem a humorem. Posledních pár minut druhé série (stejně jako celý Reichenbach je jedno z nejlepších děl na poli seriálové tvorby. Doyle vytahuje ruce z hrobu a tleská Cumberbatchovu Sherlockovi. 100%