Lovci pokladů (2004)

Oddechová zábava s nehynoucím Cagem, půvabnou Diane a Deklarací nezávislosti. Variací na Indiana Jonese existuje tolik, že by člověku ani prsty na rukou nestačily. Lovci pokladů jsou, ale povedeným filmem, snad už jen díky podařené kombinaci humoru a dobrodružného děje. Děj je sice předvídatelný (pro někoho to může sklouzávat do béčkovitosti, jak je to předvídatelné), ale ničemu to neškodí. Když chce člověk vypnout a pobavit se, tak sou Lovci pokladů vcelku solidní řešení. 68%

Batman Rok jedna (2011)

Další povedený animák s millerovským feelingem. Všechno je reálnější, než v jakémkoliv jiném netopýřím animáku. Gotham je peklem a Bruce Wayne spolu s Gordonem jsou uprostřed toho všeho a musí si prokousat svou cestu ke svým pozdějším pověstem ochránců Gothamu. Kromě těchdle dvou se objeví i jiné známé postavy, které člověka vcelku potěší. Za tu hodinu to všechno uběhlo tak dobře, že sem se ani nestíhal nudit. Gordonův příběh mě moc zaujal. 80%

Jack Ryan: V utajení (2014)

Jack Ryan je vcelku průměrná detektivka s nadprůměrným napětím a hereckým obsazením. Právě tyhle dva aspekty filmu mi nedávají spát, protože nevím, jak film ohodnotit. Právě díky tomu průměrnému a vcelku (lehce) předvídatelnému ději by to šlo na ten čistý průměr, ale herci to zvládli dost dobře a napětí bylo místy fakt hodně solidní, že nevím esi jít na tři nebo slabší čtyři. Soundtrack pěkně podbarvoval děj a akce byla taky dobře zvládnutá. Jediné, co mi vadilo bylo hodně rychlý spád událostí (hlavně v první půlce filmu), kde mi to přišlo, jak kdyby scénář psali za běhu a zároveň se ho snažili natočit s tím, že počítali, že je zachrání herecká esa v podání Costnera a Branagha. Keira je půvabné zpestření filmu a v rámci milostné části filmu funguje perfektně bez přehrávání. Stejně jako Alec Baldwin v Honu na ponorce, tak Chris Pine zvládl roli Jacka Ryana taky hodně dobře. Co je druhé a poslední mínus filmu je rozklepanost Zambarloukosovi kamery při akci. Ryan je solidní, výplachový akce, která si lepší hodnocení dle mě zaslouží. 72%

Red (2010)

Schwentke nám ve svém filmu představuje drsné agenty, kteří si na stará kolena užijí trochu té přepálené akce (Willisovo drsné vystoupení z auta se zapisuje do pamětihodných akčních scén (podobně jako sestřelení vrtulníku pol. autem v Die Hard 4). Po jeho boku vystoupí paranoidní Malkovich, elegantní Mirren, tichý, ale vražedný Freeman a chudák zmatená Mary - Louise Parker. Málem bych zapomněl na Urbana, který má obličej drsný jak šmirgl papír. Drsnými scénami, podařenými hlody a vcelku nápaditou akcí nabitý film, který dokazuje, že i když jsou to lidi v důchodu, tak mají pořád co říct a pořád mají koule na dobrou, ztřeštěnou a nadupanou akci. P.S. Přestřelka ve Willisově domě na začátku mě dostala i spolu s bitkou mezi Urbanem a Willisem. Ke konci už je to bohužel takové monotónní a ztrácí to energii, i když akce střídá akci. 72%

Red 2 (2013)

Nevim, jak ostatním, ale mě se dvojka RED líbila víc, než první díl, který mi přišel místy dost monotónní. O drsnou akci tu není nouze (v prvním díle Willis švihácky ve slo-mo vystupoval z auta. Tady do něj švihácky a zase ve slo-mo nastupuje a krutě mu dupe na krk.) Jinak se ve filmu mihne Hannibal, prof. Lupin z Bradavic, dcera mexického Zorra a to je si myslím z dalšího hvězdného obsazení asi vše. O dobrou hudbu člověk taky nepřijde. Silvestrimu se zase jednou povedl další podařený soundtrack. Akce je perfektně natočená a vzduchem kromě kulek létá jedna drsná hláška za druhou. Já sem se bavil, i když to ke konci ztratilo trochu spád. 76%

Sabotáž (2014)

Training Day. To byl film dost dobrý film, u kterého je na pozici scénáristy, čistě psáno pouze Ayerovo jméno. Patrolu jsem neviděl, ale za pozicí scénáristy a režie je také psáno jen jeho jméno a podle všeho je to kvalitní snímek. Tady je Ayer zase za režií a je také u scénáře. Tak jak je možné, že ten film na mě působil jako by parodoval sám sebe?! Pokud za to dosrání filmu může Skip Woods, tak ho začínám nenávidět stejně jako Lindelofa kvůli Prometheovi. Na Sabotage jsem byl vcelku zvědavý, protože Arnie se mi na stará kolena ve filmech hodně líbí. Ale to, co bylo tady bylo neskutečné. 50% dialogů ve filmu jsou kecy o sexu, kdo komu dá a kdo komu ne, kde se péro nestrká a kam zase jo, všechno je "fucking problem" nebo hlášky typu "asshole down". To je jedna část výplně filmu. Druhá část filmu, zbylých 50% dialogů, je solidní a vcelku dobře vymyšlená detektivka plná korupce, násilí, drog a zrady. Vynechat prvních 50%, tak bych šel i výš. Mě nadávky a hrubý jazyk ve filmech nevadí, ale jen do určité míry, jak to tu míry přejde, tak už film začíná parodovat sám sebe a je to celé spíš pro srandu. Jinak, když tohle vše přehlédnu, je film vcelku dobře natočený, kamera snímá akci vcelku solidně, takže si člověk nepřipadá, jak při záchvatu. Děj je taky vcelku dobrý a z herců mi byl nejsympatičtější (samozřejmě) Schwarzenegger, Worthington a Manganiello. Vážně vcelku zklamání z té scénáristické části filmu. 50%

Zátah 2 (2014)

Rozhodně nemůžu říct, že by mě film nudil. Přesně to, čeho jsem se bál, že Evans nezvládne se nestalo a film byl akčák s plnohodnotným dějem, který člověka určitě nebude nudit celých 150 minut. Evans ve svých filmech geniálně zvládá atmosféru a chemii mezi hlavními postavami a divákem. První díl byl vyloženě vybíječka v paneláku plném padouchů. Tady už se děj přehoupl do výšin mafiánského filmu. Akce byla perfektní a natočená na výbornou. Já jsem s filmem hodně spokojený. Jediné, co mi vadilo bylo, že té brutality (místama to bylo dost sadistické) bylo až moc.Jinak bych dokázal říct, že je to akční film roku! 85%

Batman: Návrat Temného rytíře, část 2. (2013)

Kvality prvního dílu se tu nedají zapřít, ba co víc, jsou tu překonané. Příběh se stává vážnějším a dramatičtějším. než je v první části filmu a Batman tu leží doslova na lopatkách. Záporáci tu jsou taky mnohem tvrdší, brutálnější, šílenější a bezkompromisní, než v kterémkoliv jiném netopýřím animáku nebo v týmovce Justice League. Celé by to bylo perfektní, kdyby ten konec byl trochu jiný. Na druhou stranu se mi to po čase rozleželo v hlavě a s hodnocením jdu výš.Spolu s první částí je to asi nejlepší animák o Batmanovi a dělí se o první místo s Batman vs. Red Hood. 90%

Batman: Návrat Temného rytíře, část 1. (2012)

Příběhy o Batmanovi mám hodně rád a tady to millerovské zpracování tomu dost dobře sedne. Temný, drsný, krvavý a vcelku nekompromisní. Takový je Batman od Franka Millera, kde se vyloženě pořádá hon na Netopýra. Hodně mě to překvapilo a dost se mi to líbilo. Jediné, co mi vadilo a nabourávalo tak hutnou atmosféru byl Robin. První část je o něco slabší, než ta druhá, ale stále dost dobrá a originální. 84%