Ctihodný občan (2009)

Vynikajúci triler ktorý vlastne ani nemá postavy rozdelené na záporné a kladné, necháva na divákovi, aby si vybral, ku ktorému z hrdinov má najbližšie. Herecké výkony na veľmi vysokej úrovni, potešili niektoré fakt nečakane brutálne scény, a jeden z momentov (výbuch mobilu pri uchu) šokoval snáď ako nič predtým :) Záveru škoda, ale dalo sa to čakať.

Ďábel (2010)

Hmmm, neviem čo si mám myslieť. Napätie tu bolo prítomné prakticky stále, bavilo ma rozmýšľať ktorý z nich je diabol (nakoniec to bol ten pre mňa najmenej pravdepodobný), aj veľmi dobrá hudba... Ale bohužiaľ strach sa nedostavil a to je pri horore to najdôležitejšie.

Hostel (2005)

Čakal som (aspoň) poriadne brutálny horor a dostal som podpriemerný (občas dokonca nechcene vtipný) triler.

Kniha přežití (2010)

Veľmi príjemné prekvapenie! Post-apokalyptický žáner je po zombie mojím druhým najobľubenejším a tento film ma úplne nadchol. Akčných scén síce nebolo veľa ale stáli za to, celý film bol skutočne pútavý, Denzel Washington bol super a sekundovala mu krásna Mila Kunis, skvele spracované ruiny starého sveta a uveriteľná atmosféra života po 3. svetovej. Nemám čo vytknúť.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Jedna z najkrajších (a aj najzvláštnejších) rozprávok čo som videl. Postavy sú napísané perfektne a uveriťeľne, je to zároveň smutné aj veselé, hudba skvele doplňuje atmosféru. Pobaví, dojme, nadchne, šokuje... Nechápem kam Burton na tie nápady chodí :-)

30 dní dlouhá noc (2007)

Čakal som určite viacej. Po dlhšej dobe som si pustil horor a dúfal som že ma to aspoň trochu vynervuje. Ale bohužiaľ nič také sa nestalo, väčšina filmu bola dosť nuda, len zopár ľakačiek akcia skoro žiadna. A tý uškriekaný upíri nemohli vydesiť asi nikoho. Aspoň tá (miestami) slušná brutalita to trochu zachránila. Inak priemerný horor.

Zombieland (2009)

Pred projekciou tohto filmu som nemal k zombie subžánru nijaký vzťah... Po odchode z kina sa tento žáner stal mojím TOP. Skvele napísané postavy, výborný výkon Jesseho Einsberga, celé to je natočené s úžasnou ľahkosťou... Film pri ktorom sa mi od smiechu tisli slzy do očí. To asi hovorí za všetko.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Bolo to celkom dobré, ale prvému dielu sa to vôbec nepribližuje. Romantika sa tu skoro úplne vytratila, čo je obrovský škoda. Tvorcovia sa zubami nechtami držali knihy, ale aby skrátili minutáž tak to dosť osekali a niekedy to vyzeralo fakt blbo(napr. Edward bozkáva Bellu a 2 minúty na to jej povie že ju nemiluje a už ho nikdy v živote neuvidí). Ale to nič nemení na tom že túto sériu mám veľmi rád aj keď hodnotenie je možno trochu nezaslúžené. 70%

Cestující (2008)

Dobrý film, nechýbalo napätie ani romantika, ani pre mňa nečakaný koniec.