• Krátkometrážní

Lítám v tom (2009)

Tak tohle mi zrovna dvakrát nesedlo. Průměrný až podprůměrný romantický film, jakých jsou stovky až tisíce, ani charismatický George Clooney tomu moc nepomohl. "Vypravěč" mě spíš rozčiloval a celé mi to vlastně přišlo o ničem. A Vera Farmiga je vážně hrozně nesympatická.

Hana Hegerová - live koncert (2006) (koncert)

Neskutečná dáma s neskutečným šarmem a talentem, která na pódiu dokáže neskutečné věci a to se skoro nemusí ani pohnout. Tohle vás pohladí po duši, naplní životním elánem i dojme k slzám. To se prostě musí zažít... Paní Hano, děkujeme!

Pád do tmy (2005)

Blbost na n-tou. Šablonovitý scénář, nelogické jednání postav, pitomé dialogy, špatné herecké výkony, snad jen ty nestvůry se celkem vydařily. Kdyby si to na konci nehrálo na bůhvíjaký velkofilm s hlubším poselstvím, možná by to bylo na průměr v žánru "dobrodružné filmy". Takhle je to vážně silný podprůměr a zbytečná ztráta času.

Byl jsem mladistvým intelektuálem (1999)

Jo, v devadesátých letech u nás některé filmové počiny ještě stály za to! Má to šmrnc, je to správně švihlé a konec vás naprosto rozseká! :-D

Requiem za sen (2000)

Od začátku jsem věděla, že už jsem tenhle film kdysi dávno viděla, a přestože mě v tom téměř každá scéna utvrzovala, zaboha jsem si nemohla vzpomenout, jak film dopadne. A už vím proč - ten konec je totiž tak nechutnej, odpornej a realistickej, až jsem to radši podvědomě vytěsnila. Ano, uznávám, že je to velmi efektivní film, s velmi zajímavým scénaristickým a hudebním konceptem, ale já se při první polovině celkem nudila, takže plnou palbu dát prostě nemůžu. Svým způsobem ovšem chápu, čím si získal své místo v první stovce nejlepších a nejoblíbenějších filmů.

Lakomá Barka (1986)

Werich je zkrátka nenahraditelný. Černý humor v animované pohádce, která osloví děti i dospělé. Perlička československé kinematografie.

Shrek a duch lorda Farquaada (2003)

Tak tohle je snad nejslabší kraťas ke Shrekovi, ačkoliv hodnocení na to nevypadá. Kromě úvodní scény s Fionou v kočáře jsem se ani jednou nezasmála. Překombinované, hlučné, zbytečné.

The Chubbchubbs! (2002)

Roztomilé, naprosto neskutečně roztomilé, od samotného názvu přes úvodní znělku až po závěrečné titulky. :-)

Kluk na kole (2011)

No, přiznávám, že jsem od toho čekala trochu víc. Lehce mě zklamalo herecké obsazení, přišlo mi takové nemastné neslané, na druhou stranu jsem si u filmu opravdu odpočinula a zanechal ve mě příjemný pocit, takže proč ne. I takové filmy jsou občas potřeba. Jen řadit je do škatulky drama je pak opravdu přehnané.

Far Far Away Idol (2004)

Já se tedy skvěle pobavila! Ano, Shrek má skoro všechny krátkometráže hudební, až to jednomu pomalu leze krkem, ale parodie na American Idol byla podle mě skvělý nápad, Simon je parádní a některá čísla mě opravdu rozesmála. A od toho to přeci je, ne?