• Krátkometrážní

Dokonalá vražda (1998)

Asi jediný film, kde mi šedá nevýrazná myš jménem Gwyneth vůbec nevadí, ba právě naopak. Dokonalá vražda je skvěle promyšlená, plná chladnokrevných pomstychtivých plánů a děsivé životní pravdy. Ani při druhém zhlédnutí jsem se nenudila a to si zaslouží plné hodnocení.

Zodiac (2007)

O Fincherově talentu se tady nemá smysl bavit. Jeho styl je prostě jedinečný. U tohohle filmu jsem pouze vzdychala blahem, jen mě po jeho skončení přepadl náhlý smutek nad tím, že takových detektivek není víc. Je to napínavé, má to spád, je to logické, s propracovaným scénářem, skvěle vykreslenými postavami a dobrýmoi herci. Co víc si přát? Zodiac prostě patří na hvězdnou filmovou oblohu.

Lovecká sezóna 3 (2010)

Podle mě se to úrovní od druhého dílu příliš neliší. Jestliže ani jedničku nelze považovat za top animák, nemůžeme s tím pak počítat u dalších dílů. Ale na druhou stranu mi tihle animovaní hrdinové tak nějak přirostli k srdci a ráda jsem se s nimi znovu potkala. 55%

Lovecká sezóna 2 (2008)

Pravda, úroveň od prvního dílu trochu poklesla, pořád je to ale koukatelné, celkem zábavné a pro rodinnou pohodu jako dělané. Vtipy s jezevčíky jsou sice lehce okoukané, ale i tak se jim člověk ještě pořád směje. Za mě příjemných 60%.

Lovecká sezóna (2006)

Yellowstoneský Méďa Béďa si našel pár nových kamarádů a vyrazil si užít nějaké to dobrodružství taky mimo park. A já se u toho dobře bavila, ať si říká kdo chce, co chce. Není to sice špička animovaných komedií, ale příjemné odpoledne si užijete i tak. A to se počítá. :-)

Žár těla (1981)

Osmdesátá léta z tohohle filmu čiší každým coulem, takže některé scény už dnes působí spíše úsměvně. Přesto se jedná o velmi atmosférickou podívanou, která vás nenechá přepnout kanál. Na svoji dobu - a vlastně i tu dnešní, co si budeme nalhávat - je to více než povedený počin. Navíc pokud zoufale hledáte něco, co vám aspoň trochu připomene ty pocity, když jste si poprvé pustili Základní instinkt, jste tu na správné adrese. 80%

Základní instinkt 2 (2006)

Některé filmy, vlastně asi většina, prostě nemají mít pokračování. A o Základním instinktu to platí dvojnásob. Z nesmrtelné eroticky dráždivé a psychologicky vyčerpávající podívané tady totiž nezbylo vůbec, ale vůbec nic. Sharon Stone chtěla znovu zazářit, trochu rozvířit vlny uctívačů, kteří klečí u její židle a čekají na nepatrný pohyb jejích nohou, ale to se jí nepovedlo. Zůstane zkrátka herečkou jedné grandiózní role, která jí byla ušita na tělo... a o víc už by se pokoušet neměla, nebo ty řady jejích obdivovatelů naopak ještě prořídnou... Jako samostatný film by to i mohlo celkem fungovat, zkrátka takové slušné thrillerové béčko, ale takhle je to spíš na smutné zavrtění hlavou a hledání jiného filmu, který vám zvedne náladu.

Základní instinkt (1992)

Základní instinkt je stěžejním dílem mezi thrillery a kdo ho ještě neviděl, nemůže tvrdit, že se v tomhle žánru vyzná. Sharon Stone nikdy nebyla víc sexy a nikdy nepodala lepší herecký výkon (kdo viděl například Nůžky, určitě mi to potvrdí). Tohle je filmová extáze, která se prostě musí zažít na vlastní kůži. Takže se pohodlně usaďte, dejte si nohu přes nohu, zapalte si cigaretu a nechte se unášet až k orgasmu... (Opakujte dle potřeby.)

12 opic (1995)

Bruce Willis pro mě dlouho byl pouze tupým akčním hrdinou, který si sice na chvíli odskočil zahrát do geniálního Šestého smyslu, ale jinak o něj příliš nestojím. Dokud jsem neobjevila 12 opic. Tahle podívaná opravdu stojí za to. Je to originální, skvěle zahrané i natočené, ve scénáři není díra ani na jeden opičí chlup. Jeden z těch snímků, které můžete vidět stokrát a pokaždé si v nich najdete něco nového, co vás naprosto ohromí.

Insomnie (2002)

Tenhle film je nezapomenutelný. Originální prostředí Aljašky s úžasnými výkony Al Pacina a roztomilé Hilary Swank tomu dodává ten pravý šmrnc. Od začátku do konce jsem byla napjatá a u scén jako je ta v mlze jsem ani nedýchala. Ano, takhle nějak si představuju kvalitní mysteriózní krimi.