Babovřesky (2013) odpad!

Nevím jestli je Troška dementní, nebo je mu to prostě jedno a chce se zapsat do dějin české kinematografie jako tvůrce dvouhodinových reklam na prací prášek. Tohle je totiž na stejné úrovni. Film akorát tak pro blbečky z ústavu.

Hyde Park (2010) (pořad)

Zajímavost jednotlivých dílů samozřejmě závisí na konkrétním hostovi, na tom, kolik je z něj možné vytěžit. Za poslední rok mě nejvíce zaujaly díly s vojenskými analytiky Martinem Kollerem a Jaroslavem Štefecem. A také se musím přiznat, že díl se soudružkou Semelovou. Ovšem ne pro atraktivitu informací, ale proto, jakého stupně vypatlanosti může člověk v době všeobecného přístupu k informacím dosáhnout. Ale mám problém s moderátorkou Barborou Kroužkovou. Její skákání do řeči hostům, kteří nejsou podle jejího gusta je na facku. Je to bezesporu velice inteligentní žena, ale pokud využívá svoji rychlost reakcí k tomu, že hosta nenechá mluvit souvisle ani deset vteřin, nabízí se otázka proč. Svého kamaráda ze Zeleného Raula nechala mluvit jak chtěl a chichotala se, naopak třeba pana Leo Pavláta nebo Martina Konvičku až hystericky přerušovala s odkazem na hyperkorektnost....zdánlivá profesionálka, která nedokáže odhlédnout od svých antipatií...Naopak pan Klepetko je příjemný a tyto tendence nemá...

Duch (1990)

Jako všechno se Swayzem. Sladkobolné. Ne že by se na to nedalo podívat, ale tento typ filmů nemám v oblibě.

Na hraně zítřka (2014)

Uf. Lepší, než jsem čekal. Toma Cruise nemám nijak obzvlášť rád, ale v roli důstojníka z náborových plakátů, ze kterého pro vzpurnost udělají žrádlo pro mimozemské hlavonožce je opravdu skvělý... Emily Blunt je netuctová a zajímavá, doufám, že ji brzo uvidím v dalším dobrém filmu. Skvěle namixovaný koktejl akce, sci-fi a špetky romantiky, která se nevnucuje.

Honba za UFO (2012) (pořad) odpad!

Půl hodiny běhání po lese s baterkami, zakopávání o sebe a tváření se tajemně. Hledají, hledají, nic nenajdou a těšíme se: pokračování příště...

Králova řeč (2010)

Někdy jsou ty malé soukromé bitvy právě ty největší. Kdo si myslí, že mocní tohoto světa to mají lehké, protože mají spoustu nohsledů a poskoků, nemá pravdu. Osobně bych s Jiřím VI. neměnil ani za nic. Solidní film, který sice nebude patřit mezi mých top 20, ale za zhlédnutí určitě stojí.

Atlantropa - sen o novém světadílu (2005) (TV film)

Podobné vizionáře s planoucím zrakem, kteří chtějí spasit lidstvo, by měli zavřít do Disneylandu. Tam by mohli dávat za dolar autogramy na sáčky od hamburgerů.

Poslední bitva (1983)

Postapokalyptické to (asi) je, ale 90 minut koukat na betonovou suť mě nebaví.

Policajt v Beverly Hills (1984)

Čtyři hvězdičky v kategorii "akční oddechovka", objektivně tři a půl.