Gran Torino (2008)

Clint Eastwood si postavil pomník! Od westernů z šedesátých let jako Hodný, zlý a ošlivý a Pro pár dolarů navíc je tohle nejlepší fim, ve kterém hrál a určitě je to nejlepší film který režíroval.

Americká krása (1999)

Tohle patří do kategorie filmů, na které bych se sám od sebe nepodíval. Čekal bych totiž, díky svým ztuhlým představám, nějaký přihlouplý polomuzikál, pohybující se někde kolem průměru většinové filmové produkce. Ale omyl. Bavil jsem se od začátku do konce. A vůbec, je to genitální podívaná.

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Slabší 4 hvězdy. Sám se tomu divím, protože občas jsem si nebyl jistý, jestli to nebude totální propadák. Ale celkem vzato nebyl. Je to sice film z kategorie "vaše pravidelná dávka emocí" a v tomto případě i dekadence, ale nějakým zvláštním způsobem to dohromady fungovalo.

Rain Man (1988)

Je to hezké, dobře zahrané, ale na plný počet to u mě není. Nějak moc mi z toho lezou ty "osmdesátky" a něco mi tam pořád připomíná Džejka a Tlusťocha :-) Možná kdyby vyměnili Cruise...

Dokonalý trik (2006)

O Nikolovi Teslovi jsem toho slyšel habaděj, většinou od příznivců konspiračních teorií, ale nic neviděl...a nečekal jsem, že ho najdu v tomhle filmu o iluzionistech. Připomíná to trochu Tajemství hradu v Karpatech, ale bez té příznačné komediální složky. Tohle je temnější- ne nadarmo jsou do hlavních rolí obsazeni představitelé Batmana a Wolverina. Je v tom také trochu Faustovského zaprodání sebe sama. Ale hlavně budete celou dobu čekat, o co vlastně jde. Hvězdná brána se neotevřela, ani do našeho světa nevstoupila pandimenzionální příšera z Mogadonova mračna, ale užil jsem si to.

Terminator Salvation (2009)

Kdyby tenhle film neměl být pokračováním něčeho tak dokonalého jako Termináror 2, řekl bych, že je to celkem slušné akční sci-fi. Ale bohužel...Tohle je prostě málo.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

První verze Voldemorta se nepovedla...spíš je to docela bída. Zápletku s ním si mohli tvůrci klidně odpustit, úroveň filmu by rozhodně vzrostla...:-( Čtyři hvězdy dávám za Bradavice a vůbec pestrobarevnost kouzelnického světa, jinak první seznámení s "pánem zla" je tak na 65%.

Ukradené Vánoce (1993)

Nic co by mě uchvátilo. Loutky mám rád jenom v případě Spejbla a Hurvínka.

Pravidla moštárny (1999)

Divný film, podle předlohy autora, kterého jsem nikdy nepochopil. Irvingovo vidění světa mi neučarovalo...Proto hodnotím ,,neutrálně" třemi hvězdami.

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Předně nechápu, proč ,,úsvit"... spíš soumrak, ne? Za další by se mi líbilo, kdyby tvůrci vytvořili dinosaury ještě třikrát větší. Pak už by v porovnání s němi vypadali mamuti uplně jako kolibříci...ale je to říše fantazie, tak budiš. Narozdíl od jedničky, kde se neděje nic, je ve trojce akce až moc. Zvířecí páry a několik vykradených scén tomu také moc nepřidalo.