Gran Torino (2008)

Po spoustě nepovedených filmů, které jsem v poslední době viděla bylo Gran Torino opravdu skvělé. Ke konci mi ukápla slza a husí kůže se mě asi chvíli bude držet.

Ledové království (2013)

Ještě, že jsem se na to koukala v angličtině. Ta příšerná kvíkala by mě donutila ten film vypnout.

Would You Rather (2012)

V Saw šlo alespoň o přežití, ale tady nevíme vůbec nic o jejich problémech, kvůli kterým mají zabíjet. Prostě se chci pobavit, tak si ubližujte... A ten konec byl až moc průhledný...

Ledová archa (2013) odpad!

Je to už nějaká doba, co jsem tenhle kousek viděla, ale to vyzdvihování opravdu nechápu. Je konec světa - proč proboha budu sedět ve vlaku, co se hýbe a nebudu někde v nějakém bunkru? Podle čeho se společnost rozdělila, když peníze nehrajou žádnou roli? Tahali los a kdo měl štěstí patří do lepší společnosti? Na co? Proč by chudáky prostě nenechali umrznout? Jaký to má význam mít tam bandu lidí, co nic nedělají a akorát vyžírají hmyz (kde se ten hmyz v takovém množství děje, je taky dobrá otázka). Navíc to bylo děsná nuda a na to, že to mělo dvě hodiny se to neskutečně vleklo. Zajímavý byl taky závěr, nejen že asiatka a černoušek přežijí výbuch bomby, protože je dva dospělí kryjí, oni taky vylezou z vlaku, jako by nic, jako by žádná doba ledová nebyla. Rozbíjení useklých končetin byla taky velká švanda. Nemám chuť se tu víc štvát, prostě to byl děsný film.

Elfen Lied: Tōriame nite - Regenschauer (2005)

Zkoukla jsem to jako 14. díl, a byla jsem zklamaná. Kdyby to bylo zakomponované do seriálu, rozhodně by to pasovalo lépe. Když už přijde extra díl, tak čekám spíš pohled do budoucnosti, a ne se hrabat v minulosti (bylo by to ok, kdyby to bylo nějak přínosné, což ale nebylo).

Elfen Lied (2004) (seriál)

Někdy zhruba od poloviny se mi to přestalo líbit, protože to asmosféra se začala drolit na velkou romantiku a roztomilost. Svým způsobem mě to zklamalo jako Deadman Wonderland, který skončil "happy endem", který k němu vůbec nepasoval. Nahota přišla zbytečná (dost často vyloženě trapná, hlavně to osahávání), ale chápu, že se to někomu líbí. Shlédla jsem to celé, i navazující díl (který mě zklamal ještě víc), ale nevím, co si o tom myslet. Konec vyzněl tak nijak, všichni jsou happy, všichni se milují, co víc si přát. Nejvíc se mi líbila asi scéna Mariko+Kurama. A nepamatuju si jména "mámy a táty" i když si pamatuju mrtvou sestru Kanae... Sice mi to bylo doporučeno jako skvělý kousek, ale mě to nijak nezasáhlo.

Mirai nikki (2011) (seriál)

Líbilo se mi to moc. Ale jenom do té doby, než se začali proplétat časoprostorem a vymýšlet blbosti. Na to já jsem vyloženě alergická. Nápad s mobily byl fakt dobrý a Yuna byla naprosto skvělá.

Another (2012)

Bylo to první zfilmované anime, které jsem viděla. A přišlo mi to dobré. Samozřejmě, že člověk nemohl čekat nějaká překvapení, ale příjemně si s tím pohráli a mně se na to koukalo fakt hezky. Navíc si myslím, že člověk, který anime neviděl, nemá moc šanci pochopit, co se tam vlastně děje, protože oproti anime holt nebylo tolik času na to, aby se všechno vysvětlilo.

Clona (2014) (seriál)

Protože je loser, tak začne pracovat u policie. Pak se ukáže, že umí ale vážně skvěle fotit, tak se hned dostane ke kriminálce. A pak tuny náhod, a z losera je najednou super detektiv. Neustálé záběry na zasněnou Vicu (jako proč, vypadá, že ji asi někdo zdrogoval - 2. díl byl plný takových záběrů), scénárista by za tu pitomost zasloužil odstřelit. Jednu hvězdu dávám proto, že jsem se podívala na dva díly ( i když spíš z nudy). První oddělení bylo jiné kafe.

Helena (2012) (seriál) odpad!

Viděla jsem několik dílů (asi 6) ne po sobě jdoucích, ale tak napřeskáčku. Karikatury (asi) půměrné české rodiny, kde jsou na sebe lidi hnusní, žena je blbá kráva co lítá jako hadr na holi a spratci, které by měli pořádně zmlátit. Chápu, že asi chtěli udělat seriál, kde se lidé do postav budou moct vžít, ale na to holt nejsem dost blbá. Vtipy jsem nějaké zaregistrovala, ale vtipné nebyly (jinak bych se možná aspoň jednou zasmála), co se týče hraní tak je to taky děs (zvlášť ta gotička se svojí perfektní spisovnou češtinou).